„Kultūros naktis“ kviečia klasikinės muzikos gerbėjus (0)

„Kultūros naktis“ kviečia klasikinės muzikos gerbėjus | Rengėjų nuotr.

„Kultūros naktis“ kviečia klasikinės muzikos gerbėjus | Rengėjų nuotr.

Jau birželio 15 d., į Vilnių sugrįžta šventė „Kultūros naktis“.

Šiemet kultūrą švęsime žaisdami futbolą Katedros aikštėje, dėkodami Islandijai, ieškodami operos fantomų bei bandydami išsižadėti šmėklų.

Vis dėlto nuskriausti neliks ir klasikinės muzikos gerbėjai, kurių vienos nakties kultūros šventėje lauks ypatinga programa – nuo kompozicijų rūmuose iki muzikos bažnyčiose, varpais atliekamų kūrinių ar aikščių, persikūnijusių į koncertų sales.

Juodais Baltais

Į Lukiškių aikštę sugrįžta muzika! Jau tradicinėje ir šventės lankytojų itin laukiamoje fortepijoninės muzikos naktyje „Juodais Baltais“ pasirodys ryškiausi jaunos kartos pianistai – Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentai, o vidurnaktį koncertą vainikuos maestro Petro Geniušo pasirodymas. Šįkart kartu su profesoriumi P. Geniušu koncertuos ir pianistas prof. Jurgis Karnavičius. Fortepijoninis duetas atliks kompozitoriaus Igorio Stravinskio kūrinį „Šventasis pavasaris“.

„Kultūros naktis“ kviečia klasikinės muzikos gerbėjus | Rengėjų nuotr.

„Kultūros naktis“ kviečia klasikinės muzikos gerbėjus | Rengėjų nuotr.

Skambantys Valdovų rūmai

Valdovų rūmų Didžiajame kieme išgirsite Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondo stipendininkų koncertą „Skamba šokiai“. Programoje – jaunosios kartos profesionalių muzikų atliekamas koncertas, kuriame skambės ir senoviniai šokiai – menuetas ar scerco – ir šiuolaikinė klasika – valsas, tango ir kt. Publika ne tik turės progą scenoje išvysti gabiausius šalies jaunuosius atlikėjus, kuriems akomponuos styginių kvartetas, tačiau ir pagilinti žinias apie šokius, kurių ne vienas kadaise buvo sušoktas ir Valdovų rūmų menėse. Koncerto programoje – Astoras Piazola (Astor Piazzolla), Klaudas Debusis (C. Debussy), Kamilė Saint-Saions (Camille Saint-Saëns), Karlas Maria von Vėberis (Carl Maria von Weber), Henrikas Vieniavskis (Henryk Wieniawski) ir kt. kūriniai.

Šimtmečio scena

Kultūrą švenčiančią naktį, pačioje Vilniaus širdyje – Prezidentūros kiemelyje – klasikinės muzikos mylėtojų laukia „ŠIMTMEČIO scena“, rengiama prieš du metus startavusio klasikinės muzikos projekto „Vaidilos klasika“. Lietuvos gimtadienio proga susiburs tarptautinį pripažinimą pelnę Lietuvos atlikėjai, svečiai iš užsienio bei jaunieji talentai – Valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas“, fleitos virtuozė Misao Hatozaki (Japonija), choras „VIVA“ ir kiti.

„Kultūros naktis“ kviečia klasikinės muzikos gerbėjus | Rengėjų nuotr.

„Kultūros naktis“ kviečia klasikinės muzikos gerbėjus | Rengėjų nuotr.

Skambančios varpų istorijos

„Kultūros nakties“ metu suklusti pakvies Šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčios karilionas – „Skambančias varpų istorijas“ pasakos iš Nyderlandų atvykęs Kristijanas Vinter (Christiaan Winter). Ir tikrai neatsitiktinai – juk Nyderlandai yra šio ypatingo instrumento gimtinė, todėl šalies gyventojai jį įpratę girdėti kiekvieną savaitę. Šįkart koncerte Vilniuje skambės itin įvairūs pasakojimai – niekada negirdėti, ir jau gerai pažįstami, siekiantys renesanso bei baroko laikus, ar primenantis šiandieną. Pirmą kartą Lietuvoje galėsite išgirsti ir keletą iš atlikėjo gimtosios šalies „atvykusių“ kūrinių.

Po bažnyčios skliautais

Europos kultūros paveldo metų proga, Bazilijonų vienuoliai kviečia į susitikimą, kuriame pasidalins savo gyvenimu po bažnyčios skliautais. Susitikimą vainikuos Galicijos kamerinis choras „Jevšanas“ (Ukraina). Repertuare – sakralinė, pasaulio ir Ukrainos kompozitorių sukurta muzika chorui bei šiuolaikinių kompozitorių kūriniai. Prie jų prisijungs ir merginų vokaliniai ansambliai „In Campo Aperto“ bei  „Paraskevi“, klausytojams pristatysiantys Rytų ir Vakarų Bažnyčių sakralinę muziką. Vakarą užbaigs Duo Barocco (mecosopranai Saulė Šerytė ir Renata Dubinskaitė) – savo programoje kartu su vargonininke Virginija Survilaite pristatys Didžiosios savaitės Sutemų liturgijai skirtą prancūzų baroko kompozitoriaus Francois Couperino kūrinį „Sutemų skaitiniai“ (Lecons de tenebres, 1714).

„Kultūros naktis“ kviečia klasikinės muzikos gerbėjus | Rengėjų nuotr.

„Kultūros naktis“ kviečia klasikinės muzikos gerbėjus | Rengėjų nuotr.

Skambanti Akademija

Lietuvos muzikos ir teatro akademijos rengiamas 7-ių valandų trukmės klasikinės ir šiuolaikinės muzikos maratonas, Centriniuose akademijos rūmuose pristatantis platų programų pasirinkimą: gražiausių arijų, styginių instrumentų, šiuolaikinės akademinės ir improvizacinės muzikos koncertus. Vos po valandą trunkantys renginiai jaukiose kamerinėse LMTA Juozo Karoso salės ir Balkono teatro erdvėse pasiūlys muzikos gurmanams išskirtinių patirčių įvairovę. Renginio metu išgirsite: Mauricijus Kagelis (Mauritio Kagel), Džordžas Apergis (Georges Aperghis), Simonas Stynas Andersenas (Simon Steen Andersen), Salvatoras Sciarino (Salvatore Sciarrino) ir Dyteris Šnebelis (Dieter Schnebel), pasirodymą „Gražiausios arijos ir ne tik…“, šiuolaikinės improvizacinės muzikos bei styginių instrumentų koncertus.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: