L. Jakimavičius. Arvydas Juozaitis ir politinė dramaturgija (23)

Alkas.lt koliažas

Alkas.lt koliažas

Po šiandien viešumon paleistos žinios, kad Arvydas Juozaitis ketina dalyvauti Prezidento rinkimuose, politiniame peizaže pagaliau atsirado intriga, ir didelis galvos skausmas tiems, kurie prieš mūsų akis iš už kulisų stumdė politines šaškes – Gitaną Nausėdą, Saulių Skvernelį ir Kauno ūkvedį Visvaldą Matijošaitį.

Soc. tyrimų generalinis prarabas Vladas Gaidys ir lietuviškieji „politologai“ gana ramiai stumdė šias tris šaškes po tuščią politinę lentą mėgindami įteigti visuomenei, kad vieno reitingams kylant – kito krentant, atsiras intriga kaip kokiame indiškame Bolivudo seriale. Idėjos ir politinė mintis šiems buvo visai nesvarbu. Manė, kad visuomenė įsijaus, ir kaip anksčiau būdavo, aistringai, papilstant žibalo, draskydamiesi nuo prakaituotų krūtinių marškinius, žengs prie balsadėžių atiduoti savo balsus už viešųjų ryšių technologo Mykolo Katkaus įsūdytąjį „Feiką“.

Jei ne pastarųjų savaičių politinis skandalas, gal taip ir būtų nutikę, bet įvykių spiralė iššoko iš ciferblato ir labai sprangiai sužvangėjo. Net politiškai kurti išgirdo ir ėmė suvokti, kad Lietuvos politikos formuotojai (Prezidentė, partijos, teisėsauga ir žiniasklaida bei įtakingos verslo grupės) iki ausų yra nuskendusios korupcijos akivaruose.

Stebintiems situaciją ji kuo toliau tuo labiau atrodo beviltiška. Dramaturgijos teorijoje ji yra išaiškinta ir aprašyta kaip kulminacijos taškas, kai konflikto herojai susikimba į neišsprendžiamą klinčą. Mūsų atveju tokia politinė kaktomūša yra tarp Prezidentės ir jos satelitų konervatorių iš vienos pusės ir Karbauskio su savo satelitais – iš kitos. Dramoje susitaikymo būti negali. Vienas turi pralaimėti. Tokia dramaturgijos logika, nes situacija turi būti išrišta. Skaitykite Šekspyrą.

Tačiau dramos teorijoje yra ir kita, konfliktą ir siužetą pasukanti ir perkurianti išeitis – sprendinys, atgaivinantis intrigą ir pratęsiantis veiksmą į antrąjį ar trečiąjį veiksmą. Tai naujo personažo pasirodymas, kuris iš esmės pakeičia veiksmo situaciją ir aplinkybes.

Arvydas Juozaitis yra vis dėlto dramaturgas. Jo pjesėms aš ditirambų negiedosiu, bet dramaturgijos dėsnius, pripažinsiu, jis išmano. Jei veiks teisingai pagal Aristotelio „Ars Poetica“ aprašytas dramos taisykles, manau, turi puikias galimybes rinkimus laimėti.

O perfrazuojant ekonomikos aksiomą – tokioje politinėje situacijoje, į kokią yra patekusi Lietuva, kai asmenybės paklausa yra žvėriška, o pasiūla – mizeriškos stumdomos šaškės, garantuotai turėsim labai įdomų siužetą. Viskas priklauso nuo paties Arvydo Juozaičio.

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress

23 komentarai

 1. Žemyna:

  Visuose portaluose dėl AJ užvirė aistros

 2. Iš tiesų:

  Vakar,t.y.birželio 12d., jakilaitinėje publicistinėje-politinėje laidoje ,,LRT forumas” pilnai atsiskleidė valatkizmo ideologija,jog ką Seime Žalieji valstiečiai politiškai veikia yra skandalas, ir tiems kurie vykdė tyrimą dėl verslo nelegalios įtakos politiniams reiškiniams- ,,pelai yra svarbiau už grūdus” /pagal Valatkos terminologiją/.Tad,pagal šleivų lietuviškų ,,politologų” ir viešųjų ryšių žinovų skleidžiamą propagandą minėtas Seimo tyrimas vadovaujant Bakui tautai /atsiprašau- visuomenei ir liaudžiai/ nebereikalingas.Deja. Gerb. A. Juozaitį, dalyvauk kaipo kandidatas Prezidento rinkimuose ir garbingai atstovauk ,,grūdus”,

 3. T0mas J.:

  Visą laiką vos ne nuo Atgimimo laikų spėjau, kad Juozaitis save tausoja Prezidento postui ir laikui bėgant šis įtarimas stiprėjo. Todėl ir į partiją jokią nestojo, ir parlamente nebuvo. Nejaučiu jam simpatijos nuo tada, kai pastebėjau jo simpatijas TSKP Lietuvos padalinio vadovui, ir kai Juozaitis tai įrodė rinkimuose užleisdamas AMB savo apygardą, kur pats turėjo užtikrintą galimybę laimėti. Taip Juozaitis parodė didelę pagarbą Lietuvos komunistų vadui, o aš gerbiu tik tuos, kurie neeiliniams komunistams pagarbos neejaučia. Man įtartinas kiekvienas, kuris rodo pagarbą TSKP. Savo pažiūras Juozaitis man galutinai atskleidė 1990 kovą, kai po rinkimų parašė garsųjį straipsnį “Istorine klaida”, didžiai liūdėdamas kad Brazauskas netapo Lietuvos parlamento vadovu.
  Logiška, kad tarp 55-ių trokštančių matyti Juozaitį prezidentu matau daug rausvų veikėjų, ir okupacijos laikų TSKPistų, ir tik 2-3 žmones, kuriuos iki šiol laikiau daugmaž patriotais, tikiuosi dabar laikinai klystančius.

  • jo:

   Pritariu 100%. Tuoj po Kovo 11-osios užimta antisąjūdinė pozicija, AMB rėmimas yra tokia jo istorinė klaida, kuri niekada neleis juo pasitikėti: šis žmogus politikoje gali pridaryti nesąmonių, nes jam savo asmeninės ambicijos yra akivaizdžiai svarbiau už Lietuvą ir tada jis gaunasi kremliui ir AMB kompartijai naudingas kvailys.

   • Pikc:

    Na, “antilandsberginė” pozicija yra TOLI GRAŽU ne tas pats, kas “antisąjūdinė” pozicija – pastarajai pats Landsbergis atstovauja. Aišku, galima ginčytis, ar Juozaitis buvo teisus, AMB tada pasirinkęs kaip mažesnį blogį, nes “abu labu tokiu” – antra vertus, jis veikė TO METO aplinkybėmis ir vadovaudamasis TADA susidariusia situacija. Lengva mums dabar po tiek metų spręsti (ir juk iki šiol detalių nežinom, kaip ten viskas buvo, nes istorija “redaguojama” neblogiau, negu sovietmečiu).
    Na, o KAM iš tikrųjų tinka apibūdinimas “jam savo asmeninės ambicijos yra akivaizdžiai svarbiau už Lietuvą” – turbūt niekam ne paslaptis. 😉
    P.S. “Rusū agentū” plokštelė jau iki koktumo nugrota – ir tuo idiotai konservatnykų “dydžėjai” tam pačiam Kremliui pasitarnavo GEROKAI labiau, negu visi vatnykai ir koloradai kartu sudėjus..

  • Prusas:

   na va Tomas jau normaliau parase, nes ko mums nereikia tai dar vienos pseudopatrijotines psichozes kokia buvo su kgb oziu

 4. Nelaimės jis tų rinkimų, nes neturi stipraus politinio užnugario, o jeigu ir laimės, tai su juo bus susidorota,kaip su Paksu. Žmogelis yra suaugęs ir turi žinoti, kur eina ir kuo visa tai gali baigtis. Bet kokia avantiūra pasmerkta žlugimui,ypač jeigu ji dar ir neparuošta, bei neparuošti atsitraukimo keliai. Tai tiek.

 5. Raminta:

  “asmenybės paklausa yra žvėriška” – gerai pasakyta, stipriai.

 6. Už Nausėdą:

  Mano galva, Nausėda būtų geriausias visų laikų Lietuvos prezidentas.
  Tad man jokių abejonių nekyla – tik už Gitaną.

  • mūsų taboras jūsų taborui (akies nekirs):

   Pritariu jums, tai geriausias kandidatas, užtikrinsiąs Lietuvai viso pasaulio čigonų paramą.

  • už A. Juozaitį:

   O mano galva G. Nausėda – pats prasčiausias. Nors ir kiti neverti būti tikru Lietuvos prezidentu.
   Už A. Juozaitį aš ir mano šeima balsuosime. Tokio prezidento, kuris kovotų už gimtąją kalbą, būtų prieš dvigubą pilietybę, pasisako prieš polonizają, prieš globalizaciją…ir t.t. Man Jo pažiūros priimtinos, o kaip jis bendravo su A. Brazausku – tai buvo seniai ir šiandien yra neaktualu.
   A. Juozaitis, manau, bandytų Lietuvą kurti iš naujo ir gal pavyktų ištraukti iš duobės.

 7. Getas:

  Norisi pravesti paralelę tarp D, Trumpo rinkimų ir būsimo jei AJ dalyvaus Prezidento rinkimuose. Atsimenu kai liberalmarksistų valdoma žiniasklaida drabstė D. Trumpą purvais, tada sielos viduje pajutau, kad jis laimės ir tos minties neatsisakiau ir siunčiau jas į JAV ir taip įvyko, Vėliau kai išrinktasis D. Trampas užsipuolė Kiniją, supratau, kad jis imsis Azijos reikalų ir greitai susitiko su kinų prezidentu. Kai jis pradėjo laužti Š. Korėją supratau, kad su ja susitvarkys pirmiausiai – taip ir įvyko: sutartis pasirašyta…
  Jaučiu, kad Sąjūdžio laikų, jaunimo Žvaigždė gali laimėti rinkimus, linkiu Jam sėkmės.

 8. stasys:

  ne”Viskas priklauso nuo paties Arvydo Juozaičio.”
  Liudvikai, valdžią turime tokią, koks yra tautos etnoso išsivystymo lygis. Intelektualų greitai neišugdysime, o vatnikus reikėtų šviesti, trolius išaiškinti, užsienio hakerius atjungti. Turėsime valdžią atspindinčia tautos išsivystymo vidurkį.
  Tad ir su stipria komanda Arvydui bus nelengva, politinės gaujos pasitelks facke news, pažadų retoriką, o gal net ir jėgos struktūras.

 9. Orakulas:

  AJ yra politikos žvirblis, deja, įtariama,- palankus Rusijai.

  Vengia į akis žiūrėti, melo detektorius fiksuotų nelojalumą Lietuvos valstybei.

  • Pikc:

   Tai jo – “rusū agentas”, ne kitajp! Nes nu kur jo programoj tikros europines viartibes (homikų santuokos, alach-babachų importas, keliagubos pilietybės, multi-kulti, išvalstybinim.. oi, pardon – t.y. eurointegracija, kova prieš buržuazinį nacionalizmą)? Nėr! Reiške, rusū agentas! 😀

 10. Gitanas – Gražus! Tačiau jis visa siela – su skandinavais! Lietuvai reikalingas – kovotojas už LIETUVĄ! O kad jis toks yra nuo jaunų dienų – žino ne tiktai sporto aistruoliai bet ir pasaulis! Dabar ARVYDAS IR PATYRĘS POLITIKAS! PIRMYN ARVYDAI!

 11. urba:

  1. Prezidentas kiekvieną savaitę susitinka su premjeru, ir, kadangi yra valstybės vadovas (77 Konstitucijos str.) per jį gali teikti bet kurį įstatymą arba šis turi atsistatydinti. Prezidentės ataskaitoje šių metų birželio 13d. yra “Pateikti 9 Prezidentės inicijuoti įstatymų projektai, priimti 7.”, t.y. yra praktika teikti projektus tiesiogiai, todėl visi komentarų pliurpalai, kad AJ gairės ne prie ko yra ABSURDAS. 2 . Pagal konkretumą šių gairių paskelbimu A.Juozaitis jau lenkia visus kitus, kurie terodo savo POVYZĄ ir PERSONĄ, o ne konkrečius įsipareigojimus. Kita vertus, mus tegali tenkinti tik konkretūs įstatymų projektai su konkrečiais mokesčių tarifais 5 gairės įgyvendinimui. Antraip, vėl viskas liks peršama “kate maiše”. Bet tam dar yra laiko

 12. Už Juozaitį:

  Lietuvą buvo užvaldę parazitai. Jie kūrė partijas , papirkinėjo politikus ir valdininkus, teismus, prokurorus-turėjo absoliučią valdžią.Tai jie iki šiol kėlė rinkimuose “surogatus”-bankų, sorošo,tautinių valstybių išnaikinimo apologetus.
  Atėjo laikas kelti kandidatus ir rinkti prezidentą patiems. Mums reikalingas Lietuvą kaip tautinę valstybę ir lietuvius pasaulyje atstovaujantis prezidentas.Nerinksime jokių policininkų ir bankininkų.Balsuosime tik už Arvydą Juozaitį.

 13. Prusas:

  Ars Poetica
  Poem by Horace
  Poetics
  Book by Aristotle

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: