Seime galutinai pritarta trijų universitetų sujungimui (0)

Vytauto didziojo universitetas_logoSeime buvo galutinai pritarta Vytauto Didžiojo universiteto (VDU), Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) ir Aleksandro Stulginskio universiteto (ASU) integracijai. Po susijungimo VDU bus antras pagal dydį ir plačiausios aprėpties universitetas Lietuvoje, kuris vykdys mokslinius tyrimus ir studijas humanitarinių, socialinių, fizinių, menų, biomedicinos, technologijos ir žemės ūkio mokslų srityse.

Posėdžio metu buvo taip pat patvirtintas jungtinio VDU statutas, kuris įsigalios nuo 2019 m. sausio 1 d., universitetų reorganizavimo sąlygos ir planas.

„Integracija atveria papildomas galimybes visų trijų universitetų bendruomenėms. Ji leis ne tik užtikrinti studijų ir mokslo kokybę, siekti studijų programų mažinimo, atsisakant dubliavimo, bet ir dar labiau praplės galimybes vykdyti aukščiausio lygio tarpdisciplininius mokslinius tyrimus, lems efektyvesnį infrastruktūros naudojimą bei institucinį valdymą. Taip pat bus pakeista ir pradėta vykdyti tyrimais grįsta naujos kartos mokytojų rengimo sistema, atitinkanti XXI amžiaus poreikius ir prioritetus. Ypatingos sinergijos tikimasi ir naujose srityse: bioekonomikoje, atsinaujinančioje ir alternatyviojoje energetikoje, inžineriniuose ir technologiniuose moksluose, taip pat informacinių technologijų žemės ūkyje, klimato kaitos, aplinkos taršos tyrimuose“, – teigia VDU rektorius prof. Juozas Augutis.

Nors balsavimas dėl trijų universitetų integracijos Seime buvo paskutinis, tačiau juridinis susijungimas, veiklų ir organizacijų struktūrų optimizacija vyks iki 2020 m. Numatoma, kad nuo liepos 1 d. veiklą pradeda VDU Švietimo akademija, į kurią perkeliamos visos LEU studijų programos, o 2019 m., susijungus VDU ir ASU, – VDU Žemės ūkio akademija.

Kadangi LEU šiais metais jau neturi teisės priimti pirmakursių, norintys studijuoti edukologijos krypties programas jas gali rinktis VDU Švietimo akademijoje. Svarbu pabrėžti, kad dabartiniai LEU studentai studijas baigs Vilniuje – jiems bus užtikrintos sąlygos įgyti kokybišką visapusį aukštąjį išsilavinimą.

Studentų priėmimą ASU šiemet dar vykdo. Studijų organizavimo procesas su VDU bus integruojamas nuo 2019 metų.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: