Sąjūdžio pradininkai: Būtina pasipriešinti mūsų šalies išvalstybinimui ir ištautinimui (44)

Sąjūdžio 30-mečio minėjimas Mokslų akademijos salėje | J. Vaiškūno muotr., alkas.lt

Sąjūdžio 30-mečio minėjimas Mokslų akademijos salėje | J. Vaiškūno muotr., alkas.lt

Birželio 4 d.,  minint Lietuvos persitvarkymo sąjūdžio (LPS) 30-metį Lietuvos Respublikos Seime, Persitvarkymo sąjūdžio iniciatyvinės grupės klubo nariai išplatino viešą kreipimąsi, kuriame pripažino, kad svarbiausi Sąjūdžio siekiai ir uždaviniai iki šiol liko neįgyvendinti ir paragino Tautą telktis ir priešintis valdžios vykdomam Lietuvos išvalstybinimui ir ištautinimui.

Kreipimąsi pasirašė: Vytautas Bubnys, Antanas Buračas, Bronius Genzelis, Arvydas Juozaitis, Bronius Kuzmickas, Bronius Leonavičius, Alvydas Medalinskas, Romas Pakalnis, Vytautas Radžvilas, Artūras Skučas, Gintaras Songaila, Arvydas Šaltenis. Pritarė Sąjūdžio Seimo tarybos nariai Romas Gudaitis, Georgijus Jefremovas.

Skelbiame visą sąjūdžio pradininkų pareiškimą:

Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio iniciatyvinės grupės kreipimasis

Birželio 3-ią dieną – Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžiui jau trisdešimt metų. Minėdami šiuos Sąjūdžio metus, labai aiškiai suprantame: jeigu nebūtų 1988 m. birželio 3 d., nebūtų ir 1990 m. kovo 11 d.

Mes, Sąjūdžio iniciatyvinės grupės nariai, kreipiamės į bendražygius ir Lietuvos žmones, dėkodami už didžiulį pasitikėjimą ir nuostabius metus, kada buvome visapusiškai laisvi. Tačiau mes jaučiame ir prisiimame atsakomybę dėl to, kad padarėme ne viską, ką galbūt galėjome padaryti. Mes nuoširdžiai darėme tai, kuo tikėjome. Klydome, klupome, kėlėmės ir vėl ėjome drauge su visais mumis tikinčiais, su Tauta. Jūs mumis patikėjote. Mes tikėjome Lietuva, jos žmonėmis, susivienijome ir drauge pasiekėme tikslą – Nepriklausomą Lietuvą. Tai pats gražiausias ir nuoširdžiausias mūsų visų gyvenimo metas.

Demokratiškai ir dvasiškai pakylėtai susirinkęs Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio suvažiavimas išrinko Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio Seimą, kurį dera ir būtina vadinti tikruoju Atkuriamuoju Seimu. Būtent jis 1989 m. vasario 16 d. Kaune paskelbė Nepriklausomybės atkūrimą, kaip Sąjūdžio ir Lietuvos kelią.

Geros Valios Pareiškimu, priimtu per Steigiamąjį Suvažiavimą, viešai įvardinome pasiryžimą: „Visose Lietuvos gyvenimo srityse esame pasiryžę siekti taikos ten, kur rasime nesantaiką, tiesos ten, kur rasime klaidinimą, darnos ten, kur rasime netvarką, šviesos ten, kur rasime tamsą.“

Negandų ir išbandymų kupiname Atgimimo kelyje mes tikėjome vienas kitu, tikėjome Tauta. Buvo sunku, tačiau žinojome tikslą, todėl kritiškomis dienomis 1988 m. lapkričio 20 d. Sąjūdis viešai paskelbė Moralinės Nepriklausomybės Pareiškimą. Įsipareigojome, kad jokia politinė padėtis negali suvaržyti Lietuvos valios, kaip Aukščiausiosios jos teisės, kad tik Lietuva gali priimti ir vykdyti savo įstatymus, kad tol, kol šis principas netaps teisine norma, jis turi būti kiekvieno asmeninė nuostata, kad Lietuvoje bus gerbiami tik tie įstatymai, kurie nevaržo Lietuvos Nepriklausomybės. Skelbėme valią sukurti teisinę ir demokratinę Lietuvos valstybę.

Tauta patikėjo Sąjūdžiu ir apie jį susitelkė. 1990 m. kovo 11 d. atkūrėme Lietuvos Nepriklausomybę. Šiuo istoriniu laimėjimu galime pagrįstai didžiuotis. Daugelio šiandienos sunkumų pagrindinė priežastis yra tik ta, kad atkurtos Lietuvos valstybės valdantieji palaipsniui išsižada ir Atgimimo Sąjūdžio idealų, ir pagrindinio valstybės pamato – Tautos suverenumo pirmenybės. Nuo Europos Sąjungos Lisabonos sutarties ratifikavimo imta nebesilaikyti konstitucinių nuostatų, kurios riboja valdžios galias. Neturime ir aiškios vizijos kaip bus siekiama tautos gerovės. Leidome mindyti pamatines valstybingumo vertybes. Ypač tai pasakytina apie lietuvių kalbos valstybinį statusą.

Dalyvavimas NATO ir Europos Sąjungoje Lietuvai padeda atsispirti prieš vis agresyvesnę putiniškos Rusijos politiką regione bei mėginimus įtakoti mūsų šalies politinį, ekonominį gyvenimą. Partnerystė su euroatlantinės bendrijos šalimis yra esminis mūsų valstybės saugumo, gerovės ir klestėjimo ramstis. Tačiau mūsų bendrojo gėrio ir ateities pagrindas  –  tai ori, tvirtai savo žemėje įsišaknijusi tauta ir iš tiesų suvereni valstybė, tai nustato referendumu priimta Konstitucija.

Tik puoselėdami savo pačių vidinę stiprybę ir piliečių pasitikėjimą valstybe, užtikrinsime savo šalies gyvybingumą Vakarų civilizacinėje erdvėje, įveiksime išorines grėsmes. Todėl turime aiškiai matyti ir eurofederalizmo pavojų, kai ES viršūnėlės be tautų valios mėgina kurpti federacinę valstybę, nors tai akivaizdžiai prieštarautų daugelio valstybių, taip pat ir Lietuvos, Konstitucijai.

Europos Sąjunga – tai valstybių ir tėvynių sąjunga, tokia turėtų ir likti, o eurofedealizmas ją tik sugriautų. Globalizmo ir korupcinio valstybės užvaldymo šaknys yra bendros. Tą atskleidė ir „MG Baltic“ ryšiai su eurofederalistais. Daugeliui piliečių tapo akivaizdu, kad būtina pasipriešinti mūsų šalies išvalstybinimui ir ištautinimui.

Mes, Sąjūdžio pirmeiviai, esame įsitikinę, kad šiandien dar ne vėlu Tautai vėl telktis, nepaisant partinių ar kitų skirtumų, ir tvirtai atsigręžti į savo egzistencines vertybes, kurios prieš 30 metų mus sutelkė ir padėjo atkurti mūsų valstybę. Ne visi tie, kurie skelbiasi Sąjūdžio kelio tęsėjais, liko ištikimi šioms vertybėms, tačiau mes tikime naująja Lietuvos karta, jos patriotizmu ir pilietine valia, gebėjimu suvokti bendrą reikalą ir sustabdyti Lietuvos naikinimą. Esame pasirengę prisidėti savo žiniomis bei patirtimi, siekiant sugrąžinti pagarbą Lietuvos valstybei ir piliečiams, pažaboti neteisingumą, įveikti atskirtį, kad išvykę piliečiai vėl norėtų čia sugrįžti.

2018 metų birželio 3 diena, Vilnius

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .

44 komentarai

 1. Jonas:

  BŪTINA VEIKTI IR NEDELSIANT. Tikimės, kad per vasarą apmąstyti veiksmai, rudenį taps realybę. Nebijokim, ar dar turim ką prarasti ir ar įmanoma dar delsti, kai tie, kurie smaugė pristabdyti… ?

 2. Žemaitis:

  Pirma reikia tokius kaip lanzbergis ir tapinas uždaryti, nes jie tiesiok kelia grėsmes nacionaliniui saugumui.

 3. meska:

  reikia Karbauskio ir kitų zemvaldžių žemes išdalinti ūkininkams, kurie gyvena ir dirba kaime ir Lietuvos kaimas gal ir atsigautų ir žmonės grįžtų. Nes Vokietijoj ar Lenkijoj dirba iki 80 ha, o tokių sofos ūkininkų kaip karbauskis, markauskas ten nėra.

  • Žemaitis:

   to meska

   O kas eis dirbti tas žemes??? nebejuokink. Karbauskis ir kiti todėl ir turi tiek žemių nes ktiems jų nereikia, geriau emigruos, užsiniečiams parduos. Džiauktumetės, kad Lietuvos patriotas turi tiek lietuviškų žemių o ne koks rusas ar olandas.

   • meska:

    Kol zemgrobiai ir zemvaldziai bus valdzioj ir stums dar nuo raganos laikų sau palankius įstatymus, o mes tylesime ir pritarsime, tai kas be ko, kad tokiomis vidutinių ūkininkų dūsinančiomis sąlygomis ir nieks neis dirbti žemės. Deja ne Landzbergis kaimą sugriovė, o tokie zemvaldziai kurie sulygina su žeme senasias sodybas užpildami Kantoro trąšomis. Mūsų nelaimė, kad kalbam lozungais, mąstom emocijomis, suvedinėjam sąskaitas, o paskui lenkiam nugaras emigracijoje.

    • Arūnas:

     meska, tie, kurie galvoja, o nekartoja propagandos šūkių, supranta, kad ne LandSbergis kaimą sugriovė ir kad ne Karbauskis išvijo kaimo žmones “lenkti nugarą emigracijoje”. Ir miesto žmonės emigruoja, o priežastis tiksliai įvardijo Sąjūdžio pradininkai: visos valdžios, kurios dangstėsi Sąjūdžiu, pamynė Sąjūdžio idealus ir apsirūpino puikų gyvenimą sau ir savo palikuonims. Nėra nesuprantama, kad verslininkai lobsta, nors jų godumas yra nepateisinamas, bet nepateisinamas daugelio politikų pralobimas iš algelių ir “atlyginimų”

     • meska:

      Jums su visiška pagarba pritariu.

      • žem:

       Vistiek nieks nebeis jau šiais laikais tos žemės dirbti, už dyka jei nori duok, ko pats neini?. Pilna žemių yra pirkti papigei. Tai pasakų nesek ir Karbauskio nekaltink, nei no vieno neatėmė žemės, o tiesiok žmonėms jos nereikėjo ir nebereikia. Kvailas tavo komentaras ir tiek. Džiaukis kaip jau sakiau, kad rimtas žmogus, tautininkas tų žemių turi ir jas vertina.

       • meška:

        Nesinervuok, žemę dirbu. O tuščios nerasi, tik žmonių kaime nėra. Deja kaip matau vadovaujiesi emocijomis.

       • Grasilda:

        R. Karbauskis nėra joks tautininkas. Yra elementarus latifundininkas, suktybėmis per trąšų su Rusija biznį nuvarantis smulkius ūkininkus nuo žemės. Ir nėra jokios “laisvos žemės”. Ten, kur ją dirbti apsimoka, dirbama iki aro. Nedirbama ten, kur kalvota, smėlynai, žvyrynai.

        • žem:

         Grasilda, matomai esame krik/demų praplauta galvelė. Jeigu Karbauskis nėra tautininkas tai kas tada Lietuvoj bėra? :DDD Papasakok kokios ten suktybės yra su trašų bizniu per Rusija 😀 aš tau parodysiu kur yra laisvos žemės, ne smėlėtos, nekalvuotos. Mainais pasakyk kur žinai žvyrėtos žemės, atidarysiu karjerą papigei nuprikęs, jug ūkininkam nereikia žvirėtos. 🙂

    • Aha:

     O gal jūs žinot, kiek ir iš ko Karbauskis “atėmė” ar “užsigrobė” žemės? Na, niekaip nerandu tokios info, tik poetinius žodžius… Pasakykit, pasidalinkit ta paslaptim… Ačiū.

     • Grasilda:

      Buvo internete tokios informacijos nemažai. Su dokumentų faksimilėmis. Deja, nuorodų neišsaugojau.

      • žem:

       Grasilda, nebenusišnekėk. Aišku visokie delfistai viską kas liečia Karbauski tai pasistenks sutirštinti ir pagražinti taip, kad iš musės dramblį išpūs. Vienintelis atvejis Lietuvoj pasitaiko kai ūkininkai pasirašo finansavimo sutartis užstatydami žemes, o po to tų sutarčių neivykdo ir žemės atitenka finansuotojui kaip užstatas, taip gali pasirodyti jog žemes pagrobė, nors niekas kitas čia nekaltas tik patys tie ūkininkai, kurie tas sutartis rašosi neatsakingai, o po to nebeatidirba. Nežinau ar su Karbauskio įmonėm taip būna, bet tarkim pieno perdirbėjai kaip “Žemaitijos Pienas” taip daug žemių yra prisiranklioje, nes ūkininkas nevykdo įsipareigojimų. Kitokio būdo nežinau kaip reikėtų “PAVOGTI” žemes nebent Grasilda žino kažkokių fantasmagorinių būdu.

       • žem:

        Tokie kaip Grasilda Lietuvoj yra 70 procentų liaudies, kurie kalba nuogirdomis ir poetinėmis eilėmis. Nors realiai neturi kaip savo žodžio pagrįsti ir išvis nusišnekėjimai nerimtų žmonių. Tas pats kas dabar imtume visi kalbėti jog Tapinas gauna finansavimą iš Amerikos, O Landzbergis su Adamkumi dirba rusams, dėl to nusekino Lietuva, kad išsivažinėtų lietuviai.

 4. Gaila, kad Kreipimesi nepastebėtas liko “valstiečių” užsimotas ir vykdomas Vilniaus išsostinimas, jo išlietuvinimas išdraskant tokį strateginį lietuvybės židinį kokiu Vilniui buvo LEU, taip pat tai, kad Vilniuje, kuriame gyvena mažiau negu 10 % lenkų transliuoti už valstybės lėšas net 5 Lenkijos valstybės TV programas lenkų kalba. Pats Vilnius lenkų kiekiu žymiau nesiskiria nuo Lietuvoje gyvenančių lenkų procento. Tad Lenkijos valstybės TV pogramų transliavimo prasme Vilnius negali būti išskirtas iš visos šalies, jis laikytinas teritoriškai ir kalbiškai vientisu su visa Lietuva. Manau, kad pareiškimą dėl šių dalykų sąjūdžio pradininkams dera padaryti atskirai. Vilniuje gimusio Sąjūdžio garbė laikytina jame iškeltai…

  • Žemyna:

   Už tai nacionalinei TV internetu rodyti filmus „trukdo autoriai”. Kartais abiem kanalais vienu metu trukdo, o kartais atskirai. Kartais meninį, kartais dokumentinį.

   • Kreipkitės į LRT.lt techninį vadovą Raguotį. Nurodykite kur gyvenate, kokiu metu eina trukdžiai ir pan. Turėtų sutvarkyti, nes privačių suinteresuotų piktybininkų nestinga. Didesnė auditorija – didesni reklamos įkainiai.

    • Žemyna:

     Turiu galvoje užrašą, kurį dažnai mato tie, kas TV internetu žiūri: „Transliacija internetu negalima dėl autorių teisių apribojimų”
     Ar galime įsivaizduoti, kad RU ar PL nacionalinė TV leistų sau rodyti tuščią ekraną, užuot stengusis prie savęs išlaikyti savo šalies žiūrovus?
     O mes geriau IŠ SAVO ŠALIES KIŠENĖS „nesismulkindami” apmokame net kelis „draugiškos strateginės” TV kanalus, užuot sumokėję autorinius (gal kooperuodamiesi su LV bei EE) už vertą žiūrėti filmą! Taigi, mielai atiduodame savo žmones kaimynių propagandai. Ar iš tiesų tiek kvaili esame, ar kažkas kvaileliu apsimeta, kad asmeninės naudos iš to gautų?

 5. Išties:

  Tamsta ,,meska”,sprendžiant iš pasisakymų, esat pasiklydęs vertybėse žmogelis.Deja.Lietuvoje daugybė žemių savininkų augina piktožoles,laukia užsieniečių ar kitų piniguočių,kurie nupirktų jo valdomą žemę.O Karbauskio valdomi didžiuliai žemės plotai- teisėsaugos institucijos nekelia baudžiamųjų bylų dėl neteisėto jų įsigijmo – yra tinkamai prižiūrimi, duoda gerą derlių.Tad, neleistina skleisti pavydo atžvilgių tų,kuriems sekasi versle.Tik nesąžiningas ir neteisėtas verslas ,žemės aplaidus ir netvarkingas tvarkymas yra smerkiamas ir neleistinas. Tamsta ,,meska”atrajojat dabartinės politinės opzicijos,ypač liberalų ir Gabrieliaus konservatorių, šmeižiškas ,deja.

  • Grasilda:

   Nemažai važinėju po Lietuvą ir nematau tų “daugybės” piktžoles auginančių savininkų. Jei kas nors nedirba patys – išnuomoja dirbantiems. Apleistos žemės savininkams suvaldyti tarpukario Lietuvoje jau pirmaisiais nepriklausomybės metais naudojo baudas. Toks įstatymas yra ir dabar, tik nevykdomas. Antai ir buv. žemės ūkio reikalų ministeris Markauskas paėmė ir suarė kaimyno žemę vietoj to, kad elgtųsi pagal įstatymus, o jei jų trūksta – priimtų atitinkamus teisinius aktus būdamas ministru. O dešimčių tūkstančių hektarų latifundijas gali sau leisti Argentina, bet ne Lietuva. Oi, reikia Lietuvai kun. Krupavičiaus.

   • žem:

    Grasilda, galiu garantuoti jeigu tik turi pinigų, nueik į sklebiu.lt prisipirki dar tiek žemių daugiau ir už Karbauskį, dėl to, kad žmonės nežino ką su ta žeme daryti. Paiskeitė laikai, žmonės nori miesto, jiems ir Lietuva jau per maža, tų kas ant žemės pasiliks stovėti liks tik vienetai, žiurėk Žemaitijoje ir dabar rasi kur pažvelksi žemes, kurios priklauso kokiam tai misčioniui ar emigrantui ir geriausiu atveju yra nuomojamos už simbolinį centą kokiam ukininkėliui, o ne retai ir nedribamos. Nesiginčijų yra Lietuvoj vietų kur telkiasi daugiau ūkininkų, ten žemės grobstomos, bet duok Dieve, kad visur taip Lietuvoj būtų ta žemė taip bučiuojama ir visi norėtų ją dirbti, kaime gyventi. Bet taip nėra. Tai dabar man paaiškink jeigu pavydas bamba graužia dėl Karbauskio tai negriauš bambos kai tas žemes vokiečiai susipirks????????? Ar geriau kai savas valdys ar vokietys???? kiek yra krik-demų ir visokių verslininkėlių, kurie tų žemių prisipirko ir laukia kol kaina pakils ir galės parduoti kokiam vokietukui ar lenkui. Aš pats kaime gyvenu ir esu smulkus ukininkas, dėl manęs tegu Lietuvoj lieka 100 stambių ukininkų, nes betkokiu atveju tai nutiks, kaip jau sakiau niekas nenori kaime tos žemės kapstyti jau. Ir tegu tie 100 stambių ukininkų būna Lietuviai o ne vokiečiai ar lenkai ar rusai. Jeigu tau vienodai kam ta žemė priklausys Lietuviui ar rusui čia jau tamstos yra problemos kažkokios identiteto ir tautinės savigrabos, gal vergystė jau šviečia tamstai ne toli.

 6. iš VU:

  Tie “Sąjūdžio pradininkai” jau kalba nesąmones. ne vien jie yra Sąjūdžio pradininkai – tad neturi teisės kalbėti visų šios garbios organizacijos pradininkų fardu!

  Tegul kuria savo forumus (naujais pavadinimais) ir jų vardu kalba. Visokių nuomonių reikia, kad ir marginalių. Tad tai nėra blogai. Blogai kai nedidelų marginalių grupalių atstovai įsiavaizduoja neaišku kuo esą ir bando kalbėti visų vardu. O tai jau neleistina!

  • Arūnas:

   būtų gerai, kad anonimas iš VU išvardintų Sąjūdžio pradininkus, tai pamatytų jis ir visi, kad pradininkai yra tie, kurie kalba pradininkų vardu, o ne tie, kurie įsijungė birželio 3 ar po jos

 7. Puiku:

  Sveikinu, puiku, gaila tik , kad tame sąraše nėra Rolando Paulausko, Zigmo Vaišvilos ir dar kitų aktyvesnių žmonių. Burkitės .Dėl žemių pritariu Žemaičio komentarams.

 8. urba:

  “Gi Forumo perspektyva jaunuomenėje po „Pro patria“ vėliava šviečiasi jau dabar. V.Sinica susilaukė daigiausiai salės aplodismentų dėl tvirtai suręstos savo kalbos, tačiau šis humanitaras, mistifikavęs euro įvedimo sutapatinimą su kainų šėlsmo priežastimi, nusipelno pamokymo, nes yra bent jau aštuonetas kainų įsisiūbavimo mūsuose priežasčių. Tarp jų eurui tenka tik sulaužusių susitarimą prekybininkų atlikti kainų apvalinimai į viršų, turistų srauto išaugimas iki 1.5 mln. per metus su paklausos tam tikroms paslaugoms ir maistui padidėjimu bei labai nuosaiki ES Centrinio banko vykdoma proinfliacinė euro emisija, kadangi defliacija yra „peilis“ ekonominiam augimui. Lemiamomis kainų šuoliavimo priežastimis greta pasaulinio naftos kainų išaugimo – jų „sugrįžimo“ į buvusias aukštumas yra vietinės: prekybos tinklų kartelinio penkiamonopolio veikimas slepiant antkainius ir išstūmus į pašalius ar sunaikinus smulkią prekybą ir taip panaikinus konkuravimą už pirkėją kainų mažinimu, kaimo ir miestų parduotuvių bandymas išsaugoti pelnus, drastiškai mažėjant pirkėjams.” Visas tekstas yra lietuvosvisuomenes taryba.lt

  • Jonas:

   Visose šalyse /neįtikėtinas sutapimas/, o Lietuvoje labiausiai pakilo kainos, įvedus eurą. Kiek daug žodžių, kad užspausti trumpo sakinuko tiesą. Jei pasakytumėt šitą nuėjęs į parduotuvę, pomidorais užmėtytų. Čia, žinoma, saugiau.

 9. Mūsų valstybėje niekas nesikeičia ir nesikeis, nes politinė sistema yra sukurta taip,kad jokios rimtesnės reformos – neįmanomos.

 10. Pasipriešinti išvalstybinimui, ištautinimui ar Vilniaus išsostinimui, išlietuvinimui galėsime tik tada, jeigu artėjančiuose savivaldybių rinkimuose turėsime ką tinkantį rinkti meru, Prezidento rinkimuose ką tinkantį rinkti Prezidentu, Seimo rinkimuose ką tinkančius rinkti į Seimą. Taigi “Sąjūdžio pradininkai” jau dabar viešai pareiškite Lietuvos žmonėms ką matytumėte tinkančiais būti merais, Prezidentu, Seimo nariais apygardose. Žodžiu, kad tapti vertais Sąjūdžio, reikalinga imtis konkrečių veiksmų.

  • Tavo svajonėms nelemta išsipildyti, nes dar kartą pasikartosiu, kad Lietuvos politinė sistema sukurta taip, kad
   meru, prezidentu ar seimo nariais gali tapti tik dabartinei Lietuvos politinei sistemai tinkantys žmonės, o jeigu ir tampa koks tinkamas tai jis yra arba išmetamas arba sukompromituojamas( kaip pavyzdžiui Paksas). Tai tiek.

   • Paksas ir man netinka būti Prezidentu: puolamas pradėjo blaškytis, o vyr. vadas taip elgtis negali.

   • Kalba eina apie 80 -procentinį dalyvavimą rinkimuose ir ne vieno kito, o daugumos tinkančių į valdžią išrinkimą. Taigi kylančiam dalyvavimo rinkimuose sąjūdžiui yra du įvykdomi uždaviniai: 1) įtikinti žmones sąjūdiškai (80% ir daugiau) dalyvauti rinkimuose; 2) surasti išrinkimui tinkančius žmones ir įtikinti nors 60 % rinkimuose dalyvausiančiųjų už juos balsuoti. Pirmiausiai vyks savivaldybių rinkimai, taigi, kad sostinė taptų dalyvavimo rinkimuose Sąjūdžio kilimo pavyzdžiu kitoms Lietuvos vietoms, jau dabar laikas apsidairyti kas būtų tinkantys į sostinės merus asmenys ir tai viešai paskelbus rengti vilniečių susitikimus su jais. Manytina, kad Vilniaus pavyzdžiu pasektų ir kiti miestai. Tad, Vilniau, sujudėk, tapk ir rinkimų Sąjūdžio pradininku. Tokią matau realią galimybę, demokratinį kelią į valstybės valdymo pertvarkymą.

 11. Pirmiausia...:

  Pirmiausia reikia pakeisti rinkimų įstatymą,kuriame panaikinti rinkimus pagal partinius sąrašus.Neleisti dalyvauti rinkimuose tiems,kurie minimi NSGK dokumentuose mažiausiai dešimt metų.Uždrausti dalyvauti rinkimuose partijoms,kurioms yra iškelti kaltinimai net jei ir sugalvotų pasikeisti partijos pavadinimą.Neleisti dalyvauti Prezidento rinkimuose,jei nėra dalyvavęs aktyvioje politikoje bent dešimt metų ir gerai neišmanantis užsienio reikalų.

  • Taip, bet tų ir dar kitų demokratiniams rinkimams būtinų pakeitimų šis Seimas, kaip ir kiti nedarė, nedarys. Be to, mažai iki rinkimų likę laiko, tai pakeitimai įsigaliotų tik nuo kitų rinkimų. Todėl, kad padėtis pasikeistų jau po šių rinkimų, gal derėtų ieškoti mano siūlomų galimybių.

  • Grasilda:

   Partinių sąrašų panaikinimas padarytų dar didesnį sąmyšį nei yra dabar.

   • Naikinti partijų sąrašus...:

    Gerb.ponia G.,nebūtų jokio sąmyšio.Vokiečiai jau yra senokai panaikinę,atrodo,rinkimus
    pagal sąrašus,nes mišrus būdas nepasiteisino.Rinktumėme visus Seimo nariais vienmandatinėse.Tuomet partijos atsakingiau keltų savo kandidatus,o dabar gaunasi,kad
    tie patys dešimtmečiais yra Seime, pasikeisdami pozicijas su opozicijomis.

    • Bet dar svarbiau už parijų sąrašų naikinimą, yra panaikinti Rinkimų įstatyme įtvirtintą Seimo, savivaldybių bei jų valdomų įstaigų teisę deleguoti savo patikėtinius į apylikių komisijų pirmininkus. Pagrindinė objektyviai egzituojanti landa partijoms balsų skaičiame yra būtent patikėtiniai pirmininkai…

     • žem:

      Kiek yra tekę diskutuoti su intelektualiais žmonėmis neabejingais politikai, tai neretai pasisako, kad išvis partinę sistemą reikia naikinti ir drausti, nes čia yra grynai mafijų židiniai, į politika reiktų rinkti tik kaip individualius asmenis. Kitas dalykas neturėtų užsibūti politikoje, pareigose ne ilgiau nei tarkim 10 metų, nes tie politikai kur politikauja visą gyvenimą būna jau perūge. Reikia atskirti politikus, kurie dirba kurybini intelektualinį darbą ir tuos kurie yra tik ūkvedžiai, dėliojantis parašus ir organizuojantys politinį gyvenimą. Nes ne visi buhalteriai, turi pakankamai intelekto, kad kurti valstybės ateitį, o ne visi genijai turi sugebėjimą skaičiuoti buhalterijas.

      • Kuo yra virtęs dabar politikoje naudojamas atstovavimo principas parodė “MG Baltic” tyrimo rezultatai. Demokratija grindžiama atstovavimu dėl komunikacinio išsivystymo išsigimė, todėl šio principo atsisakytina ir kuo greičiau. Trumpai sakant, turi būti renkami viešame gyvenime besireiškę žmonės, gebantys valdyti valstybę, miestą, savivaldybę ir pan. Galbūt rinkimus derėtų organizuoti pakopomis.

 12. Žemyna:

  Laisvi būdami, esame verčiami galvotrūkčiais vykdyti arba reaguoti į kai kuriuos išorės primetamus mums nesuprantamus, visiškai nepriimtinus ar ir kenkiančius sprendinius, nutarimus, susitarimus ir t.t.
  Kad ir šiandieninis kažkurio iš Europos teismų sprendinys. Tačiau yra sprendinių arba rekomendacijų, kurių nė viena vyriausybė per tiek metų nė nebandė vykdyti, nors jų įgyvendinimas žymiai kilstelėtų bendrąjį šalies gerovės lygį, psichologinį klimatą. Štai ir naujasis premjeras kupinas entuziazmo vykdyti tai, kas tikrai nedega. Lyg dalyvautų varžybose dėl pereinamosios raudonosios vėliavos.

 13. Dėl rinkimų, manau:

  kad paskutiniai rinkimai, kai konservai prakišo- žmonės jau parodė, ką apie juos galvoja. Nors pastaruoju laiku į rinkimus eina vis mažiau rinkėjų, o Gabriuko aktyvistai entuziastai tikrai dalyvavo visi- ir net tai nepadėjo. Jų dauguma mūsų mažumos neperspjovė. O dabar kai valstiečiai realiai parodė, iki kokio lygio ten visi parsidavę- manau rinkėjų aktyvumas šoktelės gerokai. Kai pradėjo rinkti pagal sąrašus- dalyvavau tik pirmą kartą, ir po to niekada, nes mano akimis -nebuvo prasmės. Gal tai neprotinga, bet aš taip pasirinkau, kad cirke nedalyvausiu. Bet po V.Bako komisijos parodytų faktukų, ne tik pati eisiu už valstiečius, bet ir visus aplink save nusivesiu. Pažadu. Labai tikiuosi, kad daug kas eis į rinkimus, nes valstiečiai nustebino išdrįsę pasakytii Tiesą ir ryškiai patraukė į save dėmesį ….

 14. Dabartinės valdžios vykdomas Lietuvos šliejimas prie Lenkijos, kas yra pagal Oskarą Milašių Lietuvos prapultis, nubraukia visus “valstiečių” nuopelnus. “Valstiečių” populiarumo reikalai galėtų pagerėti tik tuo atveju, jeigu jie praneštų Lenkijai , kad Lietuva 2019 metais besibaigiančios 1994 m. sudarytos susišliejimo su Lenkija sutarties toliau nepratęs.

 15. Žemyna:

  Ar ne efektyvesnio LT įsiliejimo į draugišką aneksuotų tautų su jų etninėmis žemėmis šeimą vardan organizuotas „konfliktas” su LT lenkų organizacijomis, „pasipiktinimas” jų pinigų leidimu? Juk patys skyrė tuos pinigus nešvariems darbams, priešinimui su valstybe bei ne tik nepagrįstiems, bet ir neteisėtiems reikalavimams? Patys rengia čia įv. minėjimus to, ko civilizuota šalis gėdytis turėtų (įv. „didvyrių” kapai, paminklai) bei stengtis ir pati užmiršti, ir kaimynams jų žaizdų neaitrinti.

 16. Manau:

  kad tiek Lietuvoje tiek visoje Europoje ir net visame “laisvame” (laisvame nuo Dievo) pasaulyje kiekvienas atskiro žmogelio protas yra sugeneravęs Savo t e i s i n g ą nuomonę. Ir dabar esame kiekvienas už savo. Mums rūpi ar už lenkus, ar už stambulą, ar už pensijų reformą ir t. t. ir todėl nematome. kaip greit žmonija taps neverta ne tik rojaus , bet net ir žemės (tėvai negalės ne tik vaikui pasakyt kas yra teisinga, bet negalės nei rengt, nei maitint taip kaip nori gero linkintis savo vaikui, ir galų gale už mus bus sprendžiama nuo kokių ” ligų” mus reikia gydyti , nes mes mat patys vargšeliai nesuprantam kad sergam…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *