Iškirtinio dokumentinio filmo „Tibetietiška mandala Kaune“ peržiūra (0)

lnb.lt nuotr.

lnb.lt nuotr.

Birželio 6 d. 18 val. Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka (Kino salė V a.) siūlo pabėgti nuo alinančio karščio ir birželio pirmojo trečiadienio vakarą atvykti į išskirtinio filmo peržiūrą. Pristatysime 1996 metais sukurtą archyvinės dokumentikos filmą „Tibetietiška mandala Kaune“ (30 min.).

Neilgą, bet vaizdingą kino pasakojimą sukūrė Aleksandras Jegorovas-Džyza (1952–2014), bliuzo ir džiazo muzikantas, žurnalistas, antisovietinio pasipriešinimo dalyvis, ilgametis Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos darbuotojas. Savo iniciatyva nedideliu tiražu išleistą vaizdajuostę Aleksandras padovanojo tuometinei Nacionalinės bibliotekos Orientalistikos skaityklai.

1996 m. gegužę Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje Kaune keturi tibetiečiai vienuoliai iš spalvoto smėlio supylė vadinamą Tūkstantrankio Avalokitešvaros (Čenrezigo) proto mandalą. Šiuo žingsniu jie siekė skleisti mandalos meną ir filosofiją (anksčiau prašalaičiams nepasiekiamas žinias) Lietuvoje ir Vakaruose taikos pasaulyje vardan. Budistai tiki, kad vien žvelgiant į mandalą protas įgauna išskirtinę ramybę, mandala įkvepia visa apimančiai meilei, išminčiai ir atjautai. 

„Mandala yra simbolinis dvasios darnos ratas, atspindintis amžinybę. Jis apjuostas pirmapradėmis penkių stichijų – erdvės, vandens, žemės, ugnies ir vėjo – „liepsnojančiomis“ šviesomis, t. y. penkeriopa pirmapradės sąmonės energija, iš kurios kūrėsi, kuriasi ir kursis visų pasaulių matmenys“, – filmo anotacijoje rašo Algirdas Kugevičius.

Kategorijos: Kultūra, Menas, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: