Raginama paankstinti Vienišo pensinio amžiaus asmens paramos sistemos sukūrimą (0)

pixabay.com nuotr.

pixabay.com nuotr.

Gegužės 31 d. Seimo narys Laurynas Kasčiūnas kreipėsi į socialinės apsaugos ir darbo ministrą Liną Kukuraitį ragindamas paankstinti Vienišo pensinio amžiaus asmens paramos sistemos sukūrimą.

Pasak L. Kasčiūno, Lietuvoje susiduriame su problema, kuomet orus gyvenimas ir visapusiška priežiūra senatvės sulaukusiam asmeniui yra neprieinama. Didžiosios dalies Lietuvos senolių kasdienybė – itin skurdi. Dar skurdesnė kasdienybė tų senolių, kurie yra vieniši. Būtent šių senolių problemoms šiuo metu labai trūksta dėmesio ir sprendimų valstybiniu lygmeniu.

Šiuo metu oriau gali sau leisti gyventi tik socialinio draudimo našlių pensijas gaunantys vieniši asmenys, kuriems įstatymų leidėjas yra užtikrinęs galimybę pasinaudoti mirusio sutuoktinio įmokėtomis pensijų socialinio draudimo įmokomis. Tačiau tokių žmonių yra mažuma. Našliu laikomas asmuo, netekęs sutuoktinio dėl pastarojo mirties. Asmenys, nutraukę santuoką, nelaikomi sutuoktiniais, ir po vieno iš jų mirties kitas nelaikomas našliu, taigi neturi teisės į našlių pensiją net ir tuo atveju jei su buvusiu sutuoktiniu turėjo vaikų arba pragyveno santuokoje didžiąją savo gyvenimo dalį.

„Deja, šiuo metu galiojančiais įstatymais mes remiame santuoką sudariusius žmones, bet pamirštame tuos žmones, kurie niekada santuokoje nebuvo ar išsiskyrė. Todėl būtina siekti lygiateisiškumo ir geresnio vienišų senyvo amžiaus asmenų finansinio aprūpinimo. Vyriausybė yra numačiusi našlių pensijas pakeisti išmokomis vienišiems žmonėms, tačiau to daryti neskubama ir šią pertvarką planuojama įgyvendinti tik 2019 m. II ketvirtį“, –  teigė L. Kasčiūnas.

Parlamentaro nuomone, dažnai įstatymų priėmimo procesas užtrunka ilgiau nei tikimasi, todėl negalima tokių itin svarbių įstatymų atidėlioti iki Vyriausybės kadencijos pabaigos ir būtina paankstinti Vienišo pensinio amžiaus asmens paramos sistemos sukūrimą dar iki biudžeto 2019 metams suformavimo.

Kategorijos: Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė.
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: