Paskelbtos NSGK „valstybės užvaldymo“ tyrimo išvados: „MG Baltic“ kelia grėsmę valstybės sąrangai ir saugumui (video) (1)

Alkas.lt nuotr.

Alkas.lt nuotr.

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK) bemaž po pusę metų trukusio tyrimo dėl politinės korupcijos ir neteisėto poveikio valstybės įstaigoms priimant sprendimus, pagaliau šiandien vakare pateikė savo galutines išvadas. NSGK nariai beveik vienbalsiai pritarė tyrimo išvadoms – susilaikė tiktai socialdemokratas Juozas Olekas.

Seimo spaudos konferencijų salėje pristatytose NSGK išvadose teigiama, kad pastaruoju metu viešumoje plačiai apkalbamo koncerno „MG Baltic“ verslo grupės veikla kelia grėsmę valstybės interesams, sąrangai ir nacionaliniam saugumui. Išvadose sakoma, kad kitų verslo grupių įtaka politikams nepasiekė tokio masto ir nebuvo tokia agresyvi.

„Iš kelių asmenų suformuota, iš anksto susitarusių asmenų grupė ilgą laiką vykdė veiklą, kuri iš esmės atitinka organizuotos nusikalstamos grupės požymius, ir naudojo ir tebenaudoja koncerno infrastruktūrą ir lėšas, kaip savo teisei priešingos veikos priedangą. Tokiu būdu pats neteisėtos įtakos darymas tapo koncerno vadovų asmeniniu verslu ir pasipelnymo šaltiniu. Ypatingą nerimą kelia tai, kad minėta asmenų grupė per sau palankius politikus, tarnautojus, valstybės įmonių darbuotojus, jų vadovus pasinaudodama neteisėtai daromą įtaka, atstovavo ir komiteto duomenimis, tebeatstovauja ne tik savo, bet ir kitų įmonių, įskaitant „Rosatom“. Didžioji dalis pastarųjų interesų yra susiję su siekiu pakeisti Lietuvos Respublikos politikos geopolitinę kryptį“, – apie „MG Baltic“veiklą  rašoma NSGK išvadose.

„Įsteigus su koncerno „MG Baltic“ vadovais artimai susijusią politinę partiją – Lietuvos liberalų sąjūdį, – per mažiau nei dešimt metų koncernas „MG Baltic“ tapo įtakingiausia Lietuvos verslo ir įtakos grupe. Tai lėmė valdomo turto dydis; platus verslo interesų spektras; įtakingos žiniasklaidos grupės kontrolė; artimi ryšiai su politine sistema ir įtaka kai kurioms politinėms partijoms; ryšių ir įtakos išnaudojimas priimant politinius sprendimus savo verslo plėtrai“, – pažymima komiteto išvadose.

Seimo komiteto tyrimo išvadose taip pat pažymima, kad siekdamas savo tikslų „MG Baltic“ rinko konfidencialius duomenis ar kompromituojančią medžiagą apie politikus, ministrus, pareigūnus, tarnautojus bei partijas, papirkinėjo ir manipuliavo informacija tam naudodams taip pat ir savo valdomas žiniasklaidos priemones.

Visas išvadų tekstas.

Šias NSGK išvadas dar turės svarstyti Seimas. 

Žiūrėkite NSGK spaudos konferencijos vaizdo įrašą:

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: