Kaune vyks forumas „Tautinės savimonės kloduose“ (2)

„Atataria lamzdžiai“ 2013 m. | Rengėjų nuotr.

„Atataria lamzdžiai“ 2013 m. | Rengėjų nuotr.

Birželio 1 d., penktadienį, Kaune,15-17,30 val. Lietuvos kariuomenės Kauno įgulos karininkų ramovės Mažojoje salėje (A. Mickevičiaus g. 19)  XXXIII tarptautinio folkloro šventės „Atataria lamzdžiai-2018“ proga Kauno tautinės kultūros centras (KTKC) surengs forumą-apskrito stalo pokalbį „Tautinės savimonės kloduose“ tema „Asmenybė ir prigimtinė kultūra“.

Forumo siekis – bendradarbiaujant mažinti atskirtį tarp akademinės ir neakademinės bendruomenių, tarp įvairių sričių tyrėjų bei praktikų, dalintis savo patirtimi bei atradimais. Forumo dalyviai kalbės ir kvies ginčytis apie tautinės kultūros kuriamą poveikį žmogaus savimonės raidai, asmenybės tapatybės stiprinimui ir socialinei gerovei, nagrinės šiuo metu Lietuvai esmingiausius etnokultūrinio lauko iššūkius. Bus ieškoma atsakymo į klausimą: ar tebestiprios mūsų šaknys, iš kurių mūsų tauta yra išaugusi ir kurios, nors ir paviršiuje nematomos, mus tebemaitina? Forumui vadovaus Eglė Vindašienė (Kauno tautinės kultūros centras) ir Rimantas Žukas (Kauno įgulos karininkų ramovė).

Forume  kviečiami dalyvauti kraštotyrininkai, tautodailininkai, etnologai, švietimo darbuotojai, rašytojai, paveldosaugininkai, gamtininkai, žygeiviai, muziejininkai, kultūros drbuotojai, visi kam rūpi tautinio paveldo ir mūsų tautinės savimonės puoselėjimas.

„Atvykite į forumą „Tautinės savimonės kloduose“ ir pasidalinkite savo atradimais apie gražią, turtingą mūsų kultūrą, kuri gaivina bendruomeniškumo, tautiškumo, pilietiškumo ir atsakomybės medį. Kartu iškelkime tuos turtus, kuriuos turime, ir parodykime Lietuvos vaikams pamatus, ant kurių renčiamas šiandienos Valstybės statinys. Buvimas kartu augina asmenybės savimonę ir stiprina ryšius. Tad junkimės į ratą!“ – ragina forumo rengėjai.

KTKC skleidžia etninės kultūros paveldą ir žadina tautinę savimonę nuo savo įsikūrimo pradžios – Lietuvos Sąjūdžio Sekmadieninės lietuvių kultūros mokyklos įsteigimo 1988 metais. Pagrindinis KTKC siekis yra susivokti, kas mes esame, kuo buvome ir kur link einame.

Rengėjų nuotr.

Rengėjų nuotr.

Forume dalyvaus ir pasisakys:

 1. Vilija Kepežinskienė, Kauno tautinės kultūros centro direktorė.
 2. Dalia Urbanavičienė, Etninės kultūros globos tarybos ir Lietuvių etninės kultūros draugijos pirmininkė.
 3. Aleksandras Žarskus, lektorius.
 4. Jonas Vaiškūnas, etnokosmologas Etninės kultūros globos tarybos narys, tautinio žinių ir gyvenimo būdo interneto portalo Alkas.lt įkūrėjas ir vyriausias redaktorius.
 5. Janina Savickienė, Nacionalinio M.K. Čiurlionio dailės muziejaus liaudies meno skyriaus vadovė.
 6. Vilma Kilinskienė, menotyrininkė Nacionalinio M. K.Čiurlionio dailės muziejaus liaudies meno skyriaus vaizduojamojo liaudies meno rinkinio saugotoja.
 7. Valentinas Jazerskas, Lietuvos tautodailininkų sąjungos Kauno bendrijos pirmininkas.
 8. Valdas Pūkas, Kauno romuvos vaidila.
 9. Jūratė Bytautė (Altonė), Ežerėlio kultūros centro etnografė.
 10. Gražina Kazlauskienė, VDU Kultūrų studijų katedros profesorė.
 11. Virginijus Kašinskas, tapytojas, lietuvių mitologijos tyrinėtojas, Vilniaus dailės akademijos Kauno dailės fakulteto docentas, internetinės svetainės „Tautosakos vartai“ kūrėjas, administratorius.
 12. Aida Žalimienė, Kauno etninės kultūros mokytojų metodinio būrelio pirmininkė.
Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: