Seimo komitetas komitetas pritarė kai kurių vaistų pardavimui parduotuvėse ir degalinėse (0)

pixabay.com nuot.

pixabay.com nuot.

Sveikatos reikalų komitetas posėdyje svarstė Farmacijos įstatymo pakeitimo projektą, kurį priėmus būtų leista į Vaistinių preparatų sąrašą įrašytus vaistinius preparatus parduoti gyventojams mažmeninės prekybos įmonėse (parduotuvėse ir degalinėse).  Receptiniais vaistiniais preparatais prekiauti nuotoliniu būdu bei prekiauti kompensuojamaisiais vaistiniais preparatais ligoninių vaistinėse, jei asmens sveikatos priežiūros įstaiga teikia dienos stacionaro paslaugas.

Priėmus įstatymą, nuo šių metų lapkričio ne vaistinėse būtų leista prekiauti vaistiniais preparatais, kurie skirti tik lengviems (savaime praeinantiems) simptomams bei būklėms palengvinti: vaistais nuo temperatūros, skausmo, įskaitant gerklės, uždegimo, priešalerginiais, skrandžio rūgštingumą mažinančiais ir antiseptiniais (žaizdoms dezinfekuoti) vaistais.

Posėdyje pritarta siūlymui, kad įteisinus prekybą kai kuriais nereceptiniais vaistais parduotuvėse ar degalinėse, jų negalima būtų laikyti ir pardavinėti savitarnos skyriuose, parduoti daugiau kaip vienos to paties pavadinimo vaisto pakuotės, be to, galima būtų parduoti tik gyventojo nurodytą konkretų vaistinį preparatą. Prekybos vietose privalėtų būti raštiški įspėjimai, kad pardavėjas neteikia informacijos apie vaistus, o prie kasos jie turėtų būti laikomi atskirai nuo kitų prekių.

Siekiant tinkamai pasirengti, posėdyje buvo nutarta prekybą receptiniais vaistais nuotoliniu būdu atidėti iki 2021 m. gegužės 1 d.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: