Seimas priėmė Mecenavimo įstatymą (0)

etnine kultura_skamba-kankliai-g-savickis-etno.lt foto

Skamba skamba kankliai | G. Savickio nuotr., etno.lt foto

Gegužės 24 d. Seimas, 63 parlamentarams balsavus už, prieš 8 ir 28 susilaikius, priėmė Mecenavimo įstatymą (projektas Nr. XIIIP-1480(2)).

Įstatymu apibrėžiamos nacionalinio mecenato, mecenavimo, mecenuojamojo projekto sąvokos, mecenuojamų projektų kriterijus ir esmines sąlygas.

Nacionalinio mecenato ir savivaldybės mecenato vardas bus suteikiamas nepriekaištingos reputacijos asmeniui, kurio paremtas projektas pripažintas mecenuojamuoju. Asmuo negalės būti laikomas nepriekaištingos reputacijos ir jam negalės būti suteikiamas nacionalinio ar savivaldybės mecenato vardas, jeigu jis turės neišnykusį ar nepanaikintą teistumą už sunkų, labai sunkų nusikaltimą arba už nusikaltimą, kuriuo padaryta turtinė žala valstybei.

Nacionalinio ir savivaldybės mecenato vardas bus suteikiamas Mecenavimo tarybos sprendimu. Šis vardas fiziniam asmeniui galės būti suteiktas ir po jo mirties.

Nacionalinio mecenato ženklus iškilmingoje aplinkoje įteiks Ministras Pirmininkas ar jo įgaliotas ministras sausio 25-ąją – Vilniaus pagarsinimo dieną. Savivaldybės mecenato ženklus iškilmingoje aplinkoje įteiks savivaldybės meras savivaldybės tarybos parinktą atmintiną dieną.

Įstatyme įtvirtinta, kad mecenavimu bus pripažįstama tik didelės vertės parama. Nacionalinio mecenato vardas bus suteikiamas asmeniui, skyrusiam ne mažiau nei 1 mln. eurų dydžio paramą mecenuojamajam projektui įgyvendinti valstybės arba daugiau nei vienos savivaldybės lygmeniu. Savivaldybės, kurioje nuolatinių gyventojų yra 25 tūkst. ar mažiau, mecenato vardas bus suteikiamas asmeniui, skyrusiam ne mažiau kaip 150 tūkst. eurų dydžio paramą mecenuojamajam projektui (projektams) įgyvendinti savivaldybės lygmeniu. Savivaldybės, kurioje nuolatinių gyventojų yra daugiau kaip 25 tūkst., arba savivaldybės, kuriai suteiktas Lietuvos Respublikos kurorto statusas, mecenato vardas bus suteikiamas asmeniui, skyrusiam ne mažiau kaip 250 tūkst. eurų dydžio paramą mecenuojamam projektui (projektams) įgyvendinti savivaldybės lygmeniu.

Mecenavimo dalyviams nenustatytos jokios naujos skatinamosios priemonės, tai yra mokestinės lengvatos, paliekant mokestines lengvatas tokia apimtimi, kokia naudojasi labdaros ir paramos teikėjai.

Įstatyme įtvirtintos sritys, kuriose gali būti įgyvendinami mecenuojamieji projektai: asmens ir visuomenės sveikatos priežiūra, kultūra ir kultūros paveldas, menas, mokslas, visuomenės gerovė, sportas ir kūno kultūra, švietimas.

Įstatymas įsigalios 2018 m. rugsėjo 1 d.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: