Ministrų kabinetas apsvarstė šešias struktūrines reformas (0)

Lietuvos respublikos vyriausybė | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Lietuvos respublikos vyriausybė | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Vyriausybė apsvarstė šešių struktūrinių reformų paketą, kurios bus vykdomos mokesčių, pensijų, šešėlinės ekonomikos, švietimo, sveikatos apsaugos ir inovacijų srityse. Pritarta 46 įstatymų pakeitimų projektams ir jie bus pateikti Seimui. Pagrindinis pokyčių tikslas – padidinti Lietuvos žmonių pajamas ir pagerinti gyvenimo kokybę.

„Vyriausybės parengtas reformų paketas  didelis žingsnis į priekį. Mes siūlome sisteminius pokyčius,  kurie būtini siekiant išlaikyti konkurencingą darbo rinką, užtikrinti adekvatų ekonomikos augimui atlyginimų didėjimą ir orią pensiją. Labai svarbu, kad tokiems Vyriausybės sprendimams šią savaitę pritarė Tarptautinio valiutos fondo ekspertai. Todėl tikiuosi, kad po rezultatyvių diskusijų  Seimas šias esmines reformas patvirtins dar pavasario sesijoje“,  sakė Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis.

 
Pagal sudarytą planą, mažės darbo jėgos mokesčiai ir gaunantiems vidutines pajamas asmenims atlyginimas į rankas vidutiniškai augs apie 55 eurus. Pajamų didėjimą turėtų pajusti apie milijonas dirbančiųjų. Įvykdžius sisteminius pokyčius, mokesčių sistema bus socialiai teisingesnė, aiškesnė, o darbo mokesčiai  mažiausi Baltijoje šalyse.

 
Įvykdžius reforma švietimo srityje, tikimasi,  kad mokinių pasiekimai tarp regionų ir didmiesčių sumažės 50 proc., patyčių lygis kris ketvirtadaliu, ilguoju laikotarpiu apie 1,5 karto padidės atlyginimai baigusiems geresnes mokyklas ir įgijusiems aukštąjį išsilavinimą.

 
Siekiama, kad 26 tūkst. daugiau vaikų galėtų lankyti būrelius, į mokyklas ateitų daugiau jaunų mokytojų. Bus vykdomas Vyriausybės pažadas kelti mokytojo profesijos prestižą, jau kitais metais vidutinė mokytojo alga sieks tūkstantį eurų. Taip pat 16 proc. didės jaunų dėstytojų atlyginimai, augs doktorantų stipendijos.

 
Manoma, kad permainos sveikatos apsaugoje kasmet  papildomai išsaugos 350 gyvybių, vidutinė gyvenimo trukmė pailgės 10 mėnesių, trečdaliu sumažės savižudybių. Priėmus Vyriausybės siūlomas pataisas, eilės pas šeimos gydytojus trumpės per pusę, padidės ilgalaikės slaugos prieinamumas, vidutiniškai 20 proc. kils medikų atlyginimai.

 
Nauji pensijų kaupimo dalyviai gaus didesnes pensijas, siekiančias bent 50 proc. buvusio uždarbio. 2019 ir 2020 m. esamų pensininkų pensijos didės vidutiniškai apie 23 eurus.

 
„Kovojant su šešėliu numatoma taikyti naujas, moderniose šalyse pasitvirtinusias priemones. Kitais metais iš šešėlio tikimasi surinkti 200 mln. eurų, šios lėšos ir bus nukreiptos struktūrinių reformų finansavimui“,  akcentavo Vyriausybės vadovas.

 
Ministerijų ekspertų komandos yra pasirengusios glaudžiai bendradarbiauti su Seimo nariais ir aktyviai dalyvauti  įstatymų projektų tvirtinimo procese. Reformų paketą sudaro 46 įstatymų pakeitimų projektai, jis beveik prilygsta mūsų šalies įstatymuose atliktų pakeitimų skaičiui  Lietuvai siekiant narystės EBPO, tuomet buvo keičiama 50 įstatymų.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: