Minima Laisvės nuo mokesčių diena (0)

Žilvinas Šilėnas | penki.lt nuotr.

Žilvinas Šilėnas | penki.lt nuotr.

Gegužės 23-ioji Laisvės nuo mokesčių diena. Tai simbolinė diena, kiek ilgai  statistiniam mokesčių mokėtojui reikia dirbti tam, kad sumokėtų visus mokesčius. Šiemet, kaip ir pernai, ji išaušo gegužės 23-ąją, ir minima jau 25-ąjį kartą.

„Ekonomikai augant, biudžeto išlaidos, deja, didėja panašiu tempu. Žmonės daugiau uždirba, bet mokesčių tarifai nemažėja, tad daugiau ir sumokama. Todėl mokesčių našta išlieka ta pati“, mokestinę situaciją Lietuvoje vertina LLRI prezidentas Žilvinas Šilėnas.

LLRI skaičiavimu, vidutinę algą (693 eurus „į rankas“) uždirbantis ir juos išleidžiantis žmogus šiemet iš viso sumokės 7281 eurą mokesčių. Tam, kad sumokėtų mokesčius, jis privalės dirbti iki liepos 11 d. Tuo tarpu 1000 eurų „į rankas“ uždirbantis ir juos išleidžiantis lietuvis mokesčiams šiemet išleis daugiau kaip 11 120 eurų. Jam teks dirbti iki liepos 16 d.

„Ilgiausiai darbuojamės pensijoms, sveikatos apsaugai, švietimui, kitoms socialinės apsaugos srities išlaidoms padengti. Retas susimąsto, kad mokesčiams išleidžiame daugiau nei maistui, drabužiams ir būstui kartu sudėjus“, sako Ž. Šilėnas.

Asmeninę laisvės nuo mokesčių dieną kiekvienas norintis gali suskaičiuoti išsamioje, LLRI ekspertų sukurtoje, mokesčių skaičiuoklėje www.mokumokescius.lt.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: