Vietoj nelegalių tvorų – naujas pėsčiųjų ir dviračių takas (2)

aniwallpaper.com nuotr.

aniwallpaper.com nuotr.

Kelis dešimtmečius savavališkai užimta Žvėryno žemė palei Nerį šiandien grįžo  į vilniečių rankas – dabar išlaisvintoje pakrantėje driekiasi naujas pėsčiųjų ir dviračių takas „Birutės vingis“.

„Šiandien kartu skriesime nauju Birutės vingio taku, kuris yra ne tik laisvo judėjimo džiaugsmas, bet ir vilniečių pergalės prieš gobšumą ir beteisiškumą simbolis. Prieš metus teko susidurti su kai kurių žemgrobių suręsta kliuvinių siena, bet nepasidavėme ir mūsų valia buvo stipresnė, nei taip ilgai Vilniuje bujojęs godumas ir valdžios neveiklumas. Siena griuvo ir šiandien atsiveria nauja miesto gyvasties arterija. Tegu šis takas simbolizuoja Vilniaus ryžtą būti pergalingų ir laisvę mylinčių žmonių miestu,“ –  sakė Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Prieš keletą  metų savivaldybė projektuodama naujus dviračių ir pėsčiųjų takus palei atnaujinamą Neries krantinę, susidūrė su itin įžūliais atvejais – unikalaus kraštovaizdžio Žvėryno rajone paupio teritorijos savavališkai užimtos, valstybinės žemės sklypuose tvarkomasi lyg savo kieme: nuo praeivių apželdintos tankios tvoros, įsirengtas apšvietimas, nepalikta praėjimų prie upės, auginami vaismedžiai ir daržovės. Šiandien ta pati teritorija atrodo neatpažįstamai, praneša savivaldybė.

Atvertoje krantinėje driekiasi  naujas apie 2 km ilgio raudono asfalto dviračių takas nuo Upės g. 21 iki pat Vingio parko tilto. Per metus čia buvo nutiesti ne vien pėsčiųjų ir dviračių takai, įrengti ir nauji suoliukai, šiukšliadėžės, vaikų žaidimo ir sporto treniruoklių aikštelės, apšvietimas.

Pernai sostinėje įrengta ir atnaujinta daugiau kaip 12 km dviračių takų, o šių metų planai dar ambicingesni – tiesiama daugiau kaip 30 km infrastruktūros visame mieste. Vykstant aktyviai dviračių takų plėtrai, pagalvota ir apie patogų dviračių saugojimą, tad visame mieste įrenginėjami 1500 naujų stovų, prie kurių galima saugiai prirakinti dviračius.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: