Liustracijos komisija: Nei S. Sondeckis, nei D. Banionis su KGB nebendradarbiavo (4)

Donatas Banionis | Panevezys.lt nuotr.

Donatas Banionis | Panevezys.lt nuotr.

Liustracijos komisija,  išnagrinėjus Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos centro (LGGRTC) paskelbtus dokumentus teigia negalinti pripažinti, kad aktorius Donatas Banionis ir dirigentas Saulius Sondeckis bendradarbiavo su KGB.

„Asmenų, slapta bendradarbiavusių su buvusios SSRS specialiosiomis tarnybomis veiklos vertinimo tarpžinybinė komisija negali pripažinti, kad Lietuvos piliečiai Saulius Sondeckis ir Donatas Banionis slapta bendradarbiavo su KGB“, – rašoma S. Sondeckio ir D. Banionio artimuosius pasiekusiame rašte.

Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras (LGGRTC) šiemet sausį paskelbė, kad D. Banionis ir S. Sondeckis buvo įrašyti į KGB agentų žurnalą. Tuo metu istorikai pabrėžia, kad agentų registracijos žurnale yra netikslumų. Jame galima rasti ir partizanų, pasirašiusių dokumentus, bet nebendravusių su KGB ir vykdžiusių antisovietinį pasipriešinimą, todėl medžiagą ragina vertinti kartu su kitais istoriniais šaltiniais.

Dėl tolesnių, su šia informacija susijusių žingsnių, abiejų žymių žmonių artimieji kol kas nėra tvirtai apsisprendę.

Liustracijos komisijos pirmininko Algimanto Urmono teigimu, ši komisijos išvada galėtų būti panaudota galimuose teisminiuose procesuose, jei artimieji priimtų atitinkamus sprendimus.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: