Lietuvos vyriausybė tikrino savo parengtį priimti gausias NATO pajėgas (0)

kam.lt nuotr.

kam.lt nuotr.

Lietuvos vyriausybė pirmą kartą dalyvavo pratybose „Lietuvos šeimininkas“, kuriose buvo simuliuojamas valstybės pasirengimas gausiam NATO pajėgų atvykimui į Lietuvą.

Pratybose vyriausybė tobulino įgūdžius priimti strateginio lygmens sprendimus ir skubiai spręsti kylančias problemas, susijusias su  atvykstančių sąjungininkų pajėgų  priėmimu ir dislokavimu.

„Pratybos skirtos tam, kad įvertintume savo pajėgumus ir gebėjimus, identifikuotume galimas silpnas ar taisytinas vietas ir būtume pasirengę tokiam scenarijui, jei jis kada nors virstų realybe“, – sako premjeras Saulius Skvernelis.

Pratybų scenarijuje numatyta, kad šalyje pablogėjus saugumo padėčiai, į Lietuvą skubiai atvyksta didelio masto sąjungininkų pajėgos. Dislokavimo metu kyla įvairaus pobūdžio – logistinių, teisinių, komunikacijos ir pan. –  priimančiosios šalies paramos teikimo iššūkių, kuriems išspręsti reikia Vyriausybės lygmens sprendimų priėmimo.

Priimančiosios šalies parama – tai  prekių ir paslaugų/darbų teikimas atvykstančioms sąjungininkų pajėgoms.  Tokio pobūdžio Vyriausybės pratybos Lietuvoje  surengtos pirmą kartą.  Jos vyko Valstybės saugumo departamente Vilniuje.

Pratybas rengė  kartu su Vyriausybės kanceliarijos Grėsmių valdymo ir krizių prevencijos biuru.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: