Bitės šventė suburs bičiulius (0)

Bitės dienaStripeikiuose | rengėjų nuotr.

Bitės dienaStripeikiuose | rengėjų nuotr.

Gegužės 20 d., šeštadienį, Aukštaitijos nacionaliniame parke Bitininkystės muziejuje vyks pirmuoju medumi kvepiantis renginys – Bitės diena. Renginio vedėjai – bitininkaujantis žurnalistas Edmundas Jakilaitis ir etnologė Zita Kelmickaitė.

Jungtinių Tautų Organizacija gegužės 20 d. paskelbė tarptautine Bitės diena. Bitininkystės muziejus kartu su Lietuvos bitininkų sąjunga nutarė sutelkti Bitės šventei visus, turinčius sąsajų su šiuo naudingu vabzdžiu. Bitės šventės tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į bitę, kaip labai svarbų ekosistemai gyvą organizmą, kaip vabzdį naudingą žmonijai. Kai kuriose Europos Sąjungos šalyse žymiai sumažėjo bičių kolonijų, bičių nykimas yra didelė gamtosauginė problema, į kurią nori atkreipti dėmesį Bitės šventės rengėjai. 

Bitės dienos renginio pradžioje vyks LR Prezidentės avilio atidengimas. Tai ne pirmasis prezidentinis avilys, Bitininkystės muziejaus teritorijoje jau stovi trys aviliai, perduoti LR prezidento Valdo Adamkaus.

Vėliau atvykusiųjų lauka daug įdomybių, susijusių su bitės tematika.  Pirmojo pavasarinio medaus ir sūrių mugė. Meninė Austėjų fotosesija gamtoje. Atidarymas vabzdžių viešbučio, kurio rėmėja – laidų vedėja Beata Nikolson. Proginės  Bitės dienos monetos kalimas. Kelminio avilio skobimas. Vaško spaudimas. Muilo su bičių produktais gamyba. Midaus virimas. Tapyba ant avilių. Žolynų kermošius.

Amatų kieme vyks kūrybinės dirbtuvės „Kūrybiškai apie bitę“. Čia Lietuvos liaudies buities muziejus amatininkai mokys: lieti žvakes, porins apie bitininkavimo monus, virs dilgėlių sriubą ir siūlys daug kitokių veiklų.

Bitininkystės muziejaus didžiajame kluone vyks paskaitų ciklas, kurių temos susijusios su bitutėmis: „Bitės reikšmė žmogui ir gamtai“, „Vaistiniai žolynai, bitės ir sveikata“, „Bičių produktai ir pavasaris“, „Bitės ir neįgaliųjų kurianti bičiulystė“ ir kt.

Renginio pabaigoje – išskirtinė grupės „Ugniavijas“ programa.

Bitininkystės muziejus yra Aukštaitijos nacionaliniame parke (Ignalinos raj. Stripeikių kaime).  Muziejus, išsidėstęs 4 ha teritorijoje. priklauso Aukštaitijos nacionalinio parko ir Labanoro regioninio parko direkcijai.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Kultūra, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: