Seimo pirmininkas pasisako už seniūnijų savarankiškumo didinimą (3)

Viktoras Pranckietis | Alkas.lt, A. Sartanaviciaus nuotr.

Viktoras Pranckietis | Alkas.lt, A. Sartanaviciaus nuotr.

Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis, lankydamasis Varniuose, dalyvavo Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacijos organizuotoje diskusijoje „Lietuvos seniūnų vieta vietos savivaldoje“.

Susitikimo metu savivaldybių seniūnai ir savivaldybių atstovai diskutavo teikdami pasiūlymus dėl reikšmingų vietos savivaldos ir valstybės tarnybos įstatymų pakeitimų.

„Manau, kad esame subrendę didinti seniūnijų savarankiškumą. Stipriai ir klestinčiai bendruomenei reikalinga nepriklausoma savivalda. Efektyviai veikti padeda sprendimai, ne nuleisti vykdyti, o tie, kurie kyla iš realių problemų. Šiame kontekste pasisakau ir už tiesioginius seniūnų rinkimus savivaldybėse,“ – diskusijoje sakė parlamento vadovas.

Seimas 2018 m. kovo 20 d. po svarstymo pritarė Vietos savivaldos įstatymo pataisoms, kuriomis siūloma atsisakyti tam tikrų reikalavimų, būtinų norint įsteigti seniūniją – biudžetinę įstaigą. Siūloma atsisakyti kriterijaus, kad seniūnija – biudžetinė įstaiga gali būti steigiama, kai seniūnijos aptarnaujamos teritorijos gyventojų skaičius ne mažesnis kaip 1500 gyventojų. Taip siekiama stiprinti seniūnijų savarankiškumą ir užkirsti kelią dirbtiniam seniūnijų stambinimui.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .

3 komentarai

  1. Savarankiškumas įmanomas tik turint savarankišką finansavimo šaltinį.
    Kitaip neverta net apie tai kalbėti.

  2. Kas iš tų šnekų jei miestuose seniūnijos tik fikcija. Vilniuje Verkių seniūnija turi 46 tūkst. gyventojų ir apima 56 km/2 plotą. Tai būtu 7 – tas pagal dydį Lietuvos miestas, kuris teturi 46 tūkst. eu metinį biudžetą, yra visiškai priklausomas nuo savivaldybės nuotaikų ir neturi jokios fantazijos seniūnijos ateities planavime. Aktyvios bendruomenės tik iš dalies kompensuoja seniūnijų neveiklumą ir kantrybė jau baigiasi. Kuo skubiau reikia atkurti pilietinę savivaldą ir tik tada bus užkirstas kelias partinei korupcijai ir visokių MG įtakoms. Visuomenės nenupirksi su ja galima tik geranoriškai susitarti. Jau dašimtmetį laukiam kol Seimas ir prezidentė susipras.

  3. Taip:

    Dabartinis Seimo pirmininkas- nepatikimas ,pertekliniai prolenkiškas politikas ,turintis silpną ,,lietuvišką stuburą”,jam trūksta platesnio valstybinio akiračio.Deja.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *