Seimo nariai prašo įvertinti Ž. K. Junkerio sprendimą pagerbti Karlo Markso atminimą (video) (13)

Marksas gyvas, šmėkla žavinga ir dar pavojingesnė | Alkas.lt koliažas

Marksas gyvas, šmėkla žavinga ir dar pavojingesnė | Alkas.lt koliažas

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos nariai Audronius Ažubalis ir Laurynas Kasčiūnas kreipėsi į Europos Parlamento Europos liaudies partijos (ELP) frakcijos pirmininką Manfredą Vėberį (Manfred Weber), prašydami politiškai įvertinti šios partijos deleguoto Europos Komisijos (EK) Pirmininko Žano Klodo Junkerio (Jean-Claude Juncker) veiksmus, kuriais šis pagerbė Karlo Markso atminimą.

Gegužės 5 d. EK pirmininkas Ž. K. Junkeris dalyvavo K. Markso 200 metų gimimo metinių minėjime Tryro mieste, Vokietijoje. Savo kalboje Ž. K. Junkeris teigė, kad „Karlas Marksas buvo filosofas, mąstęs į ateitį, žvelgęs kūrybiškai. Šiandien jis kaltinamas dėl dalykų, už kuriuos neatsakingas ir kurių nepaskatino, nes daug jo parašytų dalykų perrašyti į priešingus“.

A. Ažubalis įsitikinęs, kad Ž. K. Junkerio kalboje išsakyta mintis, jog per 100 milijonų žmonių išžudę komunistiniai režimai nebuvo K. Markso atsakomybė, o rėmėsi iškraipytomis filosofo idėjomis, yra neteisinga. K. Marksas savo tekstuose atvirai skatino vykdyti ginkluotą revoliuciją, įvesti proletariato diktatūrą, išnaikinti „reakcionierių“ klases. Būtent šių idėjų įkvėpti veikti pradėjo baisiausi XX a. tironai: V. Leninas, J. Stalinas, M. Zedongas, P. Potas, F. Kastro. Šie diktatoriai atvirai garbino K. Marksą, aktyviai studijavo jo idėjas ir įgyvendino jas, todėl atskirti marksizmo ideologijos nuo komunistinių režimų nusikaltimų negalima.

 „K. Markso teorijos darė įtaką XX a. diktatoriams, kurie ne iškraipė, kaip teigia Ž. K. Junkeris, o realizavo aiškiai parašytas teoretiko idėjas. Visur, kur marksizmas buvo įgyvendinamas, jį sekė skurdas, genocidas, žmogaus orumo išniekinimas bei visapusiškas visuomenės moralinis dekadansas. Šį terorą patyrė ir didelė dalis ES valstybių, todėl EK pirmininko, kaip visą bendriją atstovaujančio pareigūno, elgesys yra nesuvokiamas ir netoleruotinas“, – teigė Seimo narys L. Kasčiūnas.

„Ž. K. Junkerio dalyvavimas K. Markso metinėse negali būti matomas kaip pavienis epizodas, nes tai yra tik vienas iš daugelio netinkamo komunizmo nusikaltimų įvertinimo ES pavyzdžių. Šiuo metu Europoje vis dar yra įsitvirtinęs ydingas įprotis skirtingai vertinti nacizmo ir komunizmo vykdytą terorą: kol nacistinės Vokietijos nusikaltimai yra visuotinai pasmerkti ir apie šiuo įvykius bei jų aukas yra aktyviai šviečiama visuomenė, komunistinių diktatūrų nusikaltimai vis dar nėra deramai įvertinti. Toks požiūris ne tik yra istoriškai klaidingas, bet ir skatina susiskaldymą dabartinėje ES“, – komentavo Seimo nariai.

Seimo nariai EP Europos liaudies partijos frakcijos pirmininkui Manfredui Vėberiui formuluoja šiuos klausimus: kodėl Ž. K. Junkeris pasirinko dalyvauti K. Markso iškilmėse, nors buvo nuo to atkalbinėjamas? Ar toks dalies Europos istorijos ignoravimas yra priimtinas ir nepažeidžia visų europiečių lygybės principo? Ar sąmoningai sprendimą ignoruoti dalies Europos istoriją priimantis Ž. K. Junkeris negrasina gilesniu ES susiskaldymu ir Europos liaudies partijos reputacijai rinkėjų akyse? Kodėl ES institucijos, kurios pasisako už žmogaus teises bei laisves, dar nėra tinkamai įvertinusios marksizmo ir komunizmo, kuris neigia bet kokį žmogiškąjį orumą? Galiausiai, ar Ž. K. Junkerio pozicija komunizmo atžvilgiu atitinka ELP vertybinius principus?

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , .

13 komentarų

 1. Neviltis:

  Labai geras sumanymas kreiptis ir kreipimosi tekstas geras, tik deja, seno marksisto nebeišbalinsi. Ir beje, įdomu, kodėl kreipėsi tik šie du konservatoriai? Kitiems gal pasirodė nemandagu tokio aukšto euroviršininko veiksmus kvestionuoti?

 2. Žemyna:

  Kai Volodė tiek nuoširdžių draugų ES įsitaisė, neteks stebėtis, kad Stalino ir Lenino datos taps džiaugsmingiausiomis ES šventėmis…
  O jam uoliausiai tarnavę ES lyderiai, baigę karjerą ES institucijose, galės pereiti į Vieningosios Rusios partiją ir dirbti gazpromuose.

 3. Abudu konservatoriai aiškiai nusipezėjo: dera skirti Markso ekonominę teoriją nuo Lenino – Stalino laikų žudynių.
  Taip, kad kaip teorija tai nepraranda reikšmės ir dabar, kas kita kokio bieso Junkeris lenda Rasiejai į užpakalį – apie tai reikia šnekėti.
  Nes Rasieja kaip buvo Ordos reikalų tęsėja, tokia ir liko – Markso ekonominė teorija jai nepadarė jokios įtakos.

 4. Vytis:

  O ką veikia konservatorių parlamentarai ES? Nedirba

 5. Kemblys:

  Viduramžiai moksluose apie visuomenę tęsiasi… Nei tas ‘karlas’, nei dabartiniai sociologai nesuvokia visuomenės.
  Jei kas norite įvertinti savo suvokimą, tai pabandykite parašyti valstybės, tautos, genties, šeimos ir pačio žmogaus apibrėžimus. Kuo jūsų apibrėžimai bus ilgesni, tuo mažiau nusimanote.

 6. Ūla:

  Nors kartą pritariu Kasčiūnui ir Ažubaliui. Neveltui renkant Juncker buvęs Anglijos premjeras buvo prieš ir to neslėpė.

 7. Pikc:

  Na, kad sajūzo raudonieji garbina raudonųjų dievuką žydą Marksą, stebėtis neverta – bet štai kai tą patį daro katalikiška save vadinančios bažnyčios kardinolas (žr. “German Cardinal Marx praises father-of-communism Karl Marx”), skamba jau “linksmiau” (tiesa, atsižvelgiant į tai, kad jis – neomarksistinių “viartibiū” šalininkas ir raudono kaip makakos užpakalis Bergoglio patarėjas, stebėtis nėra ko). Įdomu, ar Lietuvos bažnytinė valdžia kokį nors pareiškimą tuo klausimu padarys? 😉

 8. Bartas:

  Labai gaila , kad ES valdyme nėra numatytos ribos, atėjo laikas, žmogus pasiekė suvaikėjimo lygį ir jį reikia gelbėti.
  Kam , kad nepridarytų bėdų ateinančioms kartoms. Šitam senam garukui jau vaidenasi platumos nuo Lisabonos iki Vladivastoko. Manau nepagydoma.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: