Lietuvių kalba – mūsų tapatumo, kovos ir savitumo simbolis (nuotraukos) (3)

Nacionalinio diktanto konkurso nugalėtojai | lrp.lt nuotr.

Nacionalinio diktanto konkurso nugalėtojai | lrp.lt nuotr.

Gegužės 7 d. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino jau vienuoliktą kartą surengto Nacionalinio diktanto konkurso nugalėtojus ir organizatorius.

Pasak šalies vadovės, simboliška, kad Nacionalinio diktanto konkurso nugalėtojai apdovanojami Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną. Šiandien, kaip ir prieš šimtmetį, mums rūpi lietuvių kalbos ir kultūros ateitis. Tai dar kartą primena, kaip tvirtai Lietuvos istorijoje yra susijusi kova dėl gimtosios kalbos ir dėl valstybingumo, kai iš tautos buvo atimta ir viena, ir kita.

Iškilmėse Prezidentė padėkos raštus įteikė 14 raštingiausių konkurso finalininkų: 5 suaugusiesiems, 2 užsienio lietuviams, 6 mokiniams ir mokyklai. Diktanto nugalėtoja suaugusiųjų kategorijoje apdovanota Vilniaus universiteto Filosofijos instituto doktorantė Živilė Pabijutaitė. Raštingiausia 2018 m. mokine tapo Marijampolės Rygiškių Jono gimnazijos 4 klasės auklėtinė Ausmėja Uleckaitė. Būtent ši gimnazija apdovanota ir kaip raštingiausia – net 9 mokiniai iš šios mokyklos dalyvavo diktanto finale. Padėkos taip pat įteiktos raštingiausiomis užsienio lietuvėmis tapusioms Lietuvos nuolatinės atstovybės Europos Sąjungoje antrajai sekretorei Laurai Čeponytei ir Estijoje gyvenančiai gydytojai Neringai Mažulytei.

Šalies vadovė pabrėžė, kad Lietuva esame mes patys tiek, kiek jos nešiojamės savo širdyje. Ne veltui konkurse kasmet taip aktyviai dalyvauja ir sėkmingai laimi svetur gyvenantys lietuviai. Kalba – tai mūsų identiteto, kovos, rezistencijos ir savitumo simbolis.

Nacionalinį diktantą rašė apie 30 tūkst. žmonių Lietuvos savivaldybėse, bibliotekose, mokyklose. Ypač aktyviai šiemet dalyvavo įmonės ir organizacijos, kuriose diktantas jau tampa gražia tradicija suburti kolektyvą ir kartu pasitikrinti žinias. Diktanto finale rungėsi 117 suaugusiųjų ir moksleivių, pirmajame etape padariusių ne daugiau kaip 4 klaidas.

Prezidentė sveikindama konkurso laimėtojus pabrėžė, kad šiandien viskas yra mūsų pačių rankose – taip pat ir kalbos likimas, jos puoselėjimas. Šalies vadovė pasveikino visus su Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena bei palinkėjo, kad net ir po šimto metų galėtume didžiuotis, jog turime tokią nuostabią kalbą.

Kategorijos: Kalba, Kultūra, Kultūros politika, Šventės, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , .

3 komentarai

  1. Neviltis:

    „Pasak šalies vadovės, simboliška, kad Nacionalinio diktanto konkurso nugalėtojai apdovanojami Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną.“

    Pamiršo pridurti, kad dar simboliškiau, kad šiuo metu panaikintos VU lituanistinės katedros (ir tai padarė jos klasiokas), lietuviškas Edukologijos universitetas (bet (balta)rusiškam „humanitariniam“ padovanoti rūmai senamiestyje) ir paskelbta, kad bus naikinami lituanistiniai institutai. Tikrai labai simboliška. Vieni simboliai aplinkui.

  2. Lietuvių kalba ne tiktai LIETUVOS ir LIETUVYBĖS TAPATUMO SIMBOLIS!!! Pasaulio indų išminčius MAHATMA GANDIS Antanui Poškai, dar prieš beveik 100 metų, buvo pasakęs:” Taip, žinau LIETUVĄ! Tai mums gimininga tauta! Joje žmonės kalba kalba senesnę už SANSKRITĄ!!!” O tai reiškia, kad LIETUVIŲ KALBA YRA SENESNĖ UŽ SANSKRITĄ!!! JAI JAU PER 100 000 METŲ!!!!!!! Būtent LIETUVIŲ KALBOS dėka pasisekė įminti (atrakinti) per 500 SENIAUSIŲJŲ KULTŪRŲ ŠALTINIUS! Šiuose šaltiniuose rasta informacija padėjo ATRASTI MOKSLO PASAULIUI DAR NEŽINOMUS TREČIĄJĮ IR KETVIRTĄJĮ ŽEMĖS AŠIES FIZINIUS JUDĖJIMUS, KURIE PUIKIAI PAAIŠKINA – KAS ŽEMĖJE VYKO? KAS VYKSTA? KAS VYKS ATEITYJE !!! BE LIETUVIŲ KALBOS PASAULIS LIKS AKLAS!!!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: