Europos Parlamentas ragina uždrausti bandyti kosmetiką su gyvūnais (1)

Bandymai su gyvūnais | AP Images/European Union-EP nuotr.

Bandymai su gyvūnais | AP Images/European Union-EP nuotr.

ES turi inicijuoti diskusiją apie pasaulinį kosmetikos bandymo su gyvūnais draudimą, kuris įsigaliotų iki 2023 m., sakoma ketvirtadienį priimtoje Europos Parlamento (EP) rezoliucijoje.

Nors Europos Sąjungoje jau nuo 2013 m. draudžiama prekiauti kosmetika ar jos sudėtinėmis dalimis, išbandytomis su gyvūnais, 80 proc. pasaulio šalių vis dar leidžiama atlikti bandymus su gyvūnais ir prekiauti taip sukurtais kosmetikos produktais.

Europarlamentarai teigia, jog trūksta išsamių ir patikimų duomenų

apie į ES importuotą kosmetiką iš tokių šalių. Be to, ES taikomas draudimas turi spragų, nes dalis kosmetikos gaminių išbandomi su gyvūnais už ES ribų, o vėliau Sąjungoje atliekamas alternatyvus testavimas be gyvūnų, kad produkcijai būtų leista patekti į rinką.

Europarlamentarai pažymi, kad bandymų su gyvūnais draudimas nepakenkė ES kosmetikos sektoriui, kuriame sukurta apie du milijonus darbo vietų, o ES yra didžiausia kosmetikos rinka pasaulyje.

Jie ragina ES valstybes ir Europos Komisiją pasinaudoti diplomatiniais tinklais ir „sukurti plačią koaliciją, kuri remtų visuotinį draudimą atlikti bandymus su gyvūnais kosmetikos srityje“, taip pat  priimti tarptautinę konvenciją dėl kovos su gyvūnų naudojimu kosmetikos bandymuose. Toks visuotinis draudimas turėtų įsigalioti vėliausiai 2023 m., pažymi Europos Parlamentas.

Rezoliucijai pritarė 620 EP narių, 14 nepritarė, o 18 susilaikė.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: