Klaipėdos lėlių teatras atsisveikina (0)

Familia internetui 2018_geguze

Lėlių miuziklo „Familia“ plakatas | Klaipėdos lėlių teatro nuotr.

Gegužė – paskutinis mėnuo, kai Klaipėdos lėlių teatras dirba Vežėjų gatvės 4 name. Kitą teatrinį sezoną lėlininkai pradės naujuose namuose, o istorinis teatro pastatas bus remontuojamas. Prieš didįjį kraustymąsi Klaipėdos lėlių teatras pamalonins žiūrovus išskirtiniais įvykiais.

Kartu su pavasariu į jaukųjį teatro kiemelį po žydinčiom kriaušėm sugrįžta žaismingieji lėlių miuziklo „Familia“ herojai. Zuikis, kuris neklauso tėvo, ir atsipūtusi Panda, jogos trenerė Lapė, Vilkas vegetaras ir gyvo garso grupė vėl sudrebins Klaipėdos senamiestį jaunatviško entuziazmo, polėkio ir maišto, teisingos ir „kietos“ muzikos, dainų ir šokių kupina istorija apie talentą, kuris, kaip tas gležnas žolės stiebelis, prasiveržia net pro asfaltą. Lėlių miuziklas skirtas visiems žmonėms ir turi ypač teigiamą auklėjamąjį poveikį vaikams. „Familia“ Klaipėdos lėlių teatro kiemelyje bus rodoma gegužės 13 d. ir atsisveikins su žiūrovais teatro uždarymo vakarėlyje birželio 2 d.

Visas klaipėdiečių ir miesto svečių šeimas su vaikais gegužės 19-20 d., Klaipėdos lėlių teatras pakvies į premjerą pagal Martos Gusniovskos (Martos Gusniowskos) pjesę „Kad tave žąsis“, kurį režisuoja Klaipėdos lėlių teatro menininkė Gintarė Radvilavičiūtė.

Martos Gusniovskos (Martos Gusniowskos) pjesė „Kad tave žąsis“ | Klaipėdos lėlių teatro nuotr.

Martos Gusniovskos (Martos Gusniowskos) pjesė „Kad tave žąsis“ | Klaipėdos lėlių teatro nuotr.

Gusniovska – viena garsiausių Lenkijos pasakų kūrėjų, lėlių teatro dramaturgių. Autorė yra išleidusi daugiau nei 50 pjesių, išverstų ir į užsienio kalbas, taip pat ir į lietuvių kalbą. M. Gusniovskos kūryba įdomi tuo, kad rašytoja nevengia kalbėti net itin sudėtingomis temomis, kurias pateikia linksmomis ir žaismingomis istorijomis. Pavyzdžiui, pjesėje „Kad tave žąsis“ M. Gusniovska pasakoja apie depresiją. Žąsis skundžiasi, kad yra nelaiminga, jai depresija, todėl nori, kad Lapinas ją suėstų, tačiau Lapinas atsisako ir tuo klausimu siūlo pabendrauti su Vilku. Taip prasideda ilga ir įdomi jų kelionė – gyvenimo prasmės paieška.

„Sudėtinga tema, stipri daugiasluoksnė dramaturginė medžiaga apie miško gyventojus,  graži istorija. Tai spektaklis, po kurio, manau, bus įdomu pasišnekėti tiek tėvams, tiek vaikams“, – prieš premjerą vylėsi jo režisierė bei dailininkė G. Radvilavičiūtė. Muziką spektakliui kūrė Donatas Bieliauskas (Donis), dekoracijas konstravo Karolis Makauskas. Gyvybę spektaklio herojams suteikė Klaipėdos lėlių teatro menininkai Renata Kutaitė Raudonienė, Vytautas Kairys, Monika Mikalauskaitė, Kęstutis Bručkus.

Po premjeros, gegužės 23-26 d., lėlininkai R. Kutaitė Raudonienė ir Vytautas Kairys iškeliaus į Lenkiją ir reprezentuos Klaipėdą bei Lietuvą, pristatydami spektaklį „Nepaprasta Edvardo Tiuleino kelionė“ tarptautiniame lėlių teatrų renginyje Bielsko Biala mieste.

Šis renginys, rengiamas nuo 1966 m. Banialuka lėlių teatre, ilgą laiką buvo vienintelė vieta, kurioje susitikdavo lėlių teatro kūrėjai iš Rytų ir Vakarų Europos ir pristatydavo tiek archajiškas, tradicines lėlių teatro formas, tiek naujausius ieškojimus. Šiandien tai konkursinis renginys, kuriame lėlių teatras skleidžiasi kaip tarpdisciplininio meno rūšis, jungianti lėlių, objektų teatrą, vizualinius menus, dramą, šokį, cirką. Šiame renginyje savo kūrybą pristato teatrai iš viso pasaulio.

Naujausią spektaklį kūdikiams „Vienas, du – kur tu?“ ir populiariausią lėlių spektaklį vaikams „Raudonkepuraitė“ Klaipėdos lėlių teatras gegužės 16-17 dienomis, parodys Kupiškio lėlių teatrų renginyje.

Kartu su teatriniu sezonu gegužės pabaigoje uždaroma Karakumų Asilėlio mokyklėlė išleis jau devintąją absolventų laidą. Tačiau ir vasarą vaikai laukiami Klaipėdos lėlių teatro  ir magijos stovykloje „Šmikšt Šmikelekšt“, kurioje susipažins lėlių teatro objektų magija ir tikrais magais, kurie atskleis iliuzijos meno paslaptis ir išmokys įvairių triukų. Įgiję magiškų ir lėlių teatro žinių stovyklautojai sukurs pirmąjį savo teatralizuotą magijos šou. Daugiau informacijos ir registracija į stovyklą  „Šmikšt Šmikelekšt“ tel. 8 46 239932 arba el.p.klaipedosleles@gmail.com.

Klaipėdos lėlių teatro ir magijos stovyklos „Šmikšt Šmikelekšt“ plakatas | Klaipėdos lėlių teatro nuotr.

Klaipėdos lėlių teatro ir magijos stovyklos „Šmikšt Šmikelekšt“ plakatas | Klaipėdos lėlių teatro nuotr.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: