„Aktualioji istorija“: Ką pasauliui reiškė 1917 m. Rusijos revoliucija? (video) (2)

Tomas Baranauskas ir Algis Kasperavicius | Alkas.lt nuotr.

Tomas Baranauskas ir Algis Kasperavicius | Alkas.lt nuotr.

Laidoje „Aktualioji istorija“ laidos vedėjas istorikas Tomas Baranauskas ir istorikas, Vilniaus universiteto docentas Algis Kasperavičius kalba apie 1917 m. Rusijos Vasario ir Spalio revoliucijas.

 
Kodėl kilo 1917 m. Rusijos revoliucijos? Ar jas galima vadinti viena revoliucija? Ar 1917 m. Spalio revoliuciją teisingiau būtų vadinti perversmu? Ar revoliucija – kilnus įvykis? Kuo baigėsi bandymas demokratiškai išrinkti Rusijos Steigiamąjį susirinkimą? Kokią įtaką ir 1917 m. turėjo bolševikai ir koks buvo jų palaikymas visuomenėje? Kodėl parlamento idėją pakeitė tarybų (sovietų) idėja? Kokią reikšmę turėjo nuo karo pavargę kareiviai?

Ar 1917 m. Rusijoje egzistavo patriotizmas? Koks buvo V. Lenino vaidmuo, radikalizuojant įvykių raidą? Kokią valstybę ir visuomenę sukūrė revoliucija?

 
Šiuos ir kitus klausimus aptariame laidos metu.
 
 
Kategorijos: Aktualioji istorija, Alko radijas, Istorija, Kultūra, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , .

2 komentarai

  1. Bartas:

    Klausantis stoties “Svoboda” nugirdau vieno Maskvos kalbėtojo pasakymą (pavardės neįsidėmėjau). Rasieja sukurta tam , kad parodyti pasauliui, kaip negalima, nereikia gyventi.
    Manau tai tiesa.

  2. tiek:

    Rusijos revoliucija tiesiog privertė vakarietišką pasaulį konkuruot dėl vargingiausių visuomenės grupių pragyvenimo lygio – t.y.”pasaulis” buvo pastatytas prieš faktą ,kad būtina žymią sukuriamo produkto dalį atiduot jį tiesiogiai sukūrusiems.Tai vyko tik iš baimės prarasti politinę įtaką ir turtą . Todėl tik juokas ima ,kaip vakariečiai iš baimės sumišusios su didžiausiu pasipiktinimu stengiasi kaip nors pakeist Š.Korėjos valdžią.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: