„Kelionių kompasas“: Malis (video) (2)

Viktorija Prėskienytė-Diavara (Diawara) ir Gerimantas Statinis | Alkas.lt nuotr.

Viktorija Prėskienytė-Diavara (Diawara) ir Gerimantas Statinis | Alkas.lt nuotr.

Pašnekovas: rašytoja ir keliautoja Viktorija Prėskienytė-Diavara (Diawara).

Prieš 35 metus V. Prėskienytė-Diavara  studijavo M. Gorkio literatūros institute Maskvoje, ten susitiko su tuo metu jau spėjusiu išgarsėti Malio poetu, rašytoju Gausu Diavara (Diawara). 1970-aisiais už jo ištekėjo. Netrukus pagimdė dukrą, o 1978-aisiais – sūnų Viktorą – jis Lietuvoje padarė sėkmingą muzikanto karjerą ir dabar žinomas kaip muzikos klubo „Lofto“ įkūrėjas, šiemet dvidešimtmetį švęsiančios grupės „SKAMP“ narys.

Malis nuo seno buvo vienu svarbiausių Vakarų Afrikos kultūros židinių, tokie miestai kaip TimbuktuGao buvo svarbiais religiniais, prekybiniais ir kultūriniais židiniais jau ankstyvaisiais viduramžiais. Timbuktu įkurta viena seniausių medresių Afrikoje. Malyje susiduria Vakarų Afrikos tautų kultūra su dykumų klajoklių tuaregų kultūra.

Laidą veda kelionių žurnalistas Gerimantas Statinis.

 
Kategorijos: Alko radijas, Gamta ir žmogus, Kelionės, Kelionių kompasas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .

2 komentarai

 1. jonas:

  pradėjo madą tekėti už svetimtaučių (islamistų)? Yra ką girti alkui, išties.Sektinas pavyzdys visoms lietuvaitėms, ane?

 2. T0mas J.:

  Malis – Prancūzijos kolonija, kurioje dislokuoti Prancūzijos kariai – gėda lietuviams ten dalyvauti!
  Prancūzija po šiai dienai turi daugybę kolonijų pasaulyje: Gvadelupė, Martinika, Prancūzijos Gviana, Rejunjonas, Majotas, Prancūzijos Polinezija, Sen Bartelmi, Sen Martenas, Sen Pjeras ir Mikelonas, Volis ir Futūna, Naujoji Kaledonija, Adelės žemė, Amsterdamo salos, Kergeleno salos, Krozė salos, Pavienės salos.

  Oficialiai nepripažįstama, tačiau Prancūzijai iki šiol tebepriklauso ir senosios jos kolonijos, kurios oficialiai paskelbė nepriklausomybę per trumpą pusantro mėnesio laiką 1960 m.
  Noriu atskirai apie jas pakalbėti.
  Tai Nigeris – nepriklausomybė nuo Prancūzijos paskelbta 1960 m. rugpjūčio 3 d., Dramblio Kaulo Krantas – 1960 m. rugpjūčio 7 d., Čadas – 1960 m. rugpjūčio 11 d., Centrinė Afrikos Respublika – 1960 m. rugpjūčio 13 d., Gabonas – 1960 m. rugpjūčio 17 d., Malis – 1960 m. rugsėjo 22 d. Kodėl sakau kad šios šalys Prancūzijai iki šiol tebepriklauso?

  Todėl, kad prancūzai šiose šešiose valstybėse šiandien TIKRAI tebelaiko savo kariuomenę.
  Prancūzai! Norite išvengti terorizmo – musulmonų keršto? Nustokite talkininkauti amerikiečiams vykdant musulmonų genocidą jų tėvynėse, išveskit savo karius iš savo kolonijų, atsisakykite kolonijų IŠ TIKRŲJŲ, o ne veidmainingai meluodami, ir po kurio laiko gyvensite be kraujo, be terorizmo ir nepaprastosios padėties!
  Lietuviai! Liaukitės ginti kolonijinius Prancūzijos interesus. Veidmainiavimas dar niekam naudos neatnešė!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *