VU Senatas atmetė rektoriaus siūlymą įsteigti VU LGBT+ organizaciją (12)

Homoseksualistų eisena | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Homoseksualistų eisena | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Š.m. balandžio 29 d. jaunimo sambūrį „Pro Patria“ pasiekė anoniminis laiškas, kuriame, kaip teigiama, prisegta „verta paviešinti“ informacija. Išnagrinėję pateiktą informaciją, būdami visiškai tikri dėl jos autentiškumo ir suprasdami savo pareigą netylėti, skelbiame apie įžūlų Vilniaus universiteto Rektoriaus Artūro Žukausko bandymą universitete sudaryti sąlygas skleisti genderizmo ideologiją ir priverstinės „tolerancijos“ praktikas.

Balandžio 17 d. Vilniaus universiteto Senatas atmetė Rektoriaus siūlymą įsteigti asociaciją „Vilniaus universiteto LGBT+ grupė“.

Teikdamas šį siūlymą VU Senatui, Rektorius A. Žukauskas asmeniškai pateikė aiškinamąjį raštą, kuriame pabrėždamas „Vilniaus universiteto LGBT+ grupės“ tikslų svarbą teigia: „Atsižvelgiant į tai, kas išdėstyta, prašau Senato patvirtinti teikiamą Senato nutarimą „Dėl Vilniaus universiteto naudojimo steigiamo juridinio asmens pavadinime“ projektą.“

Žemiau pateikiame „Vilniaus universiteto LGBT+ grupės“ steigėjų sąrašą.

Šie steigėjai atvirai nurodo savuosius tikslus: „Vienyti Vilniaus universiteto bendruomenės LGBT+ narius, kovoti su įvairių formų diskriminacijos apraiškomis, didinti Vilniaus universiteto bendruomenės atvirumą skatinant visapusišką LGBT+ asmenų įtraukimą į socialinės aplinkos ir universiteto gyvenimą.“

Anonimo atsiųstame informacijos pakete pateikiami ir „Vilniaus universiteto LGBT+ grupės“ įstatai. Šiuose įstatuose tikslai specifikuojami punktais.

Artūras Žukauskas | Naujienos.vu.lt nuotr.

Artūras Žukauskas | Naujienos.vu.lt nuotr.

Pateikiame rektoriaus palaikomos grupės ideologinius tikslus esmingiausiai atskleidžiančius punktus:

8.2 punkte teigiama, kad siekiama „sukurti aplinką VU LGBT+ bendruomenė galėtų jaustis laisvai dėl savo lytinės orientacijos ar tapatybės“;

8.4: „pagal galimybės ginti LGBT+ asmenis VU erdvėje ar kitur patyrusius ar patiriančiu bet kokios formos diskriminaciją dėl lytinės orientacijos ar tapatybės“;

8.5: „kovoti su įvairių formų (tiesiogine, netiesiogine diskriminacija, žeminimu, seksualiniu prekabiavimu, kurstymu diskriminuoti, viktimizacija ir kt.) diskriminacijos apraiškomis“;

8.9: „skleisti tolerancijos idėjas VU ir visuomenėje, ją šviesti“; 

8.11: „skatinti LGBT+ bendruomenių būrimąsi kituose Lietuvos universitetuose“.

„Vilniaus universiteto LGBT+ grupė“ pažymi, kad ji „jau de facto egzistuoja ir veikia kaip VU SA programos „Be etikečių“ dalis. Tvirtinama, kad „vyksta reguliarūs VU LGBT+ grupės narių susitikimai.“

Propatria.lt nuotr.

Propatria.lt nuotr.

Teigiama, kad „būtent mūsų narių iniciatyva 2016 m. VU dalyvavo pirmose eitynėse „Už lygybę!“.

Pažymime, kad steigėjų sąraše figūruoja ne tik savo angažuotumo neomarksistiniam LGBT+ judėjimui viešai neslepiančių organizacijų – „Tolerantiško jaunimo asociacijos“ ir „Atviros Lietuvos fondo“ – nariai, bet ir konservatyviais save pozicionuojančios „Jaunųjų konservatorių lygos“, „Tėvynės Sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų partijos“ bei katalikiškumą pabrėžiančio „Naujojo Židinio-Aidų“ nariai.

Verta paminėti ir tai, kad viena steigėjų – Neringa Dangvydė Mikalauskienė – homoseksualią 2-iejų princų ir 2-iejų karalaičių „meilę“ propagandiškai pateikiančios pasakų knygos „Gintarinė širdis“ autorė, kurios kurtos pasakos tos pačios „Tolerantiško jaunimo asociacijos“ atstovų 2017 m. lapkričio 17 d. buvo skaitomos A. Landsbergienės vadovaujamos mokyklos septynmečiams.

Asociacijos „Vilniaus universiteto LGBT+ grupė“ steigėjai:

1. Justinas V. Daugmaudis
2. Austėja Račaitė
3. Eimantė Šaltupytė
4. Rugilė Bražinskaitė
5. Neringa Dangvydė Mikalauskienė
6. Ernestas Vengeliavičius
7. Augusta Valentukevičiūtė
8. Daniel Rogoža
9. Prieglius Paulius Žuklys
10. Džiugas Misevičius
11. Dovydas Skarolskis
12. Antanas Terleckas
13. Mantas Tamošaitis
14. Laurynas Peluritis
15. Ruslanas Baranovas
16. Algirdas Davidavičius
17. Isandrijus Linkus.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .

12 komentarų

 1. Pikc:

  Ypač verta atkreipti dėmesį į šitą vietą: “Pažymime, kad steigėjų sąraše figūruoja ne tik savo angažuotumo neomarksistiniam LGBT+ judėjimui viešai neslepiančių organizacijų – „Tolerantiško jaunimo asociacijos“ ir „Atviros Lietuvos fondo“ – nariai, bet ir konservatyviais save pozicionuojančios „Jaunųjų konservatorių lygos“, „Tėvynės Sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų partijos“ bei katalikiškumą pabrėžiančio „Naujojo Židinio-Aidų“ nariai.”
  Šalia to dar verta priminti, kad “didieji patrijotai” su Anūku priešakyje yra už eurosajūzo federalizavimą NEPAISANT to fakto, kad “federalistas Nr. 1” Junkeris pareiškė, jog Putinas – jo draugelis, o sajūzo ateitis – bendradarbiavimas su rasieja. Be to, tas fruktas taip pat ketina važiuoti švęsti Markso gimtadienio.

 2. Žemyna:

  Jo…
  Mokslo įstaigai šiais laikais, be abejo, būtent šios srities pasiekimai svarbiausi…
  Ar šis bandymas neliudija sėkmingo ir spartaus VU intelekto skrydžio į bedugnę?
  O kai kas čia bando visų dėmesį nukreipti į radžvilogeitą, į lietuvių kalbos statusą valstybėje, universitete ir apskritai LT moksle…

 3. Iš čia kylama į žvaigždes, o kartais teškiamasi į purvą:

  Iki šiol Žukauskas buvo labiausiai pagarsėjęs kaip lituanistikos griovėjas. Na, dabar įsigijo dar vieną “nuopelną”.

 4. !!!:

  Tarp steigėjų Antanas Terleckas,….negi čia gerbiamo Antano anūkas…kokia gėda…

 5. JUOZAS:

  kuo toliau, tuo aiškiau matau, kad Anūkas atėjo partijai sugriauti iš vidaus. Atrodo, laiku atšokau nuo šios sparčiai degraduojančios partijos ir, manau, ten dar atsiras sveikos jėgos, kurios susitelks, atsiskirs ir pasuks sveika vaga.
  Jūs, gerbiamieji, net neįsivaizduojat, kaip su A.Žukausko ir LGBT pagalba gali degraduoti mūsų VU. Jie gali šią įstaigą “prichvatizuoti”, paversti iškrypėlių namais, kaip kažkada buvo LTV, normalus mokslininkas tuomet ten netektų galimybės daryti karjerą.
  Viešai kažkiek jau žinoma apie LGBT finansavimą iš vyriausybės už mūsų pinigus, Sorošo ir kitų užsienio fondų ir ambasadų, net Muravjovo “skaidruoliai” ten kiša pinigus. Taigi kompanija pinigų turi, todėl ir kišasi visur ir daro savo juodą darbą.
  Naujojo Židinio-Aidų kolektyvas irgi turėtų pagalvoti apie apsivalymą, kol nevėlu

 6. hau:

  Pagarba VU Senatui už atmetimą ir Pro Patrijai už paviešinimą. Kas tą A. Žukauską paskyrė rektoriumi? Nesistebiu dėl tokio elgesio su gerb. prof.V.Radžvilu. TS LK turėtų įvertinti, ką išdarinėja Launųjų konservatorių lyga.

 7. Tai gal ta asociacija sieks pvz., įstatymo, kuriuo gėjai ir lesbijietės būtų pripažinti lyties jausenos negalią turinčiais ir vadovaujantis tuo įstatymu atitinkamai šviesti visuomenę, formuoti jos užuojautą tam.

 8. Išties:

  Dabartinis VU rektorius- tipiškas nūdienos ,,europietiškos” neoliberalios pasaulėžiūros išpažintojas ir skleidėjas Lietuvos akadėminėje plotmėje.Deja. Raginčiau akademinę bendruomenę atsikratyti tokių liberalmarksistų ir ,,pažangiųjų” europiečių ,- bjauriausia tai,kad šie globalistai ir kosmopolitai turi politinį stogą Švietimo-mokslo,Kultūros ministerijose bei Premjero.

  • Hic molitur stercus:

   Akademinė bendruomenė SVAJOTE SVAJOJA atsikratyti to kvailio, bet deja, negali. Pagal statutą jį gali atstatydinti tik vadinamoji VU Taryba; o tai yra 11 atsitiktinių žmonių, iš kurių vienas yra akademikas Subinė, pavyzdžiui. Padėkokit švietimo įstatymo kūrėjams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: