V. Daraškevičius. Padėkite išleisti albumą „Saulės ratu“ (nuotraukos) (3)

Vytautas Daraškevičius | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Vytautas Daraškevičius | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Lietuviai daug ko pavydi vakarų Europos ir kitų išsyvysčiusių šalių žmonėms – aukštesnio  pragyvenimo lygio, gerų atlyginimų, pensijų… Bet yra sritis, kurioje mes galime pagrįstai didžiuotis prieš juos. Tai turtingas nemedžiaginis paveldas, mūsų senieji papročiai. Bene geriausiai jie atspindimi kaledorinėse šventėse. Kai kurios jų iš seno švenčiamos Lietuvoje. Gi daugelis jau buvo nuėję užmarštin, bet pastaraisiais dešimtmečiais atkurtos ir vis plačiau švenčiamos. 

Šiuo metu rengiu spaudai nuotraukų knygą „Saulės ratu“, kurioje atspindimos visos metų bėgyje Lietuvoje švenčiamos kalendorinės šventės. Jame panaudota medžiaga, kurią kaupiau daugelį metų, pradedant nuo 1970-ųjų. Tad kai kurių švenčių nuotraukose galima atsekti ir šventės plėtrą, jos kaitą laiko bėgyje. 

Knygoje pristatomos šios šventės:  Kalėdos, Trys karaliai, Verbos, Velykos, Sekminės , Žolinė; Užgavėnės, Atvelykis, Sekminės, Vėlinės (Ilgės), Perkūno diena, Pavasario lygiadienis, Jorė, Mildos šventė, Rasos, Žolinė, Rudens lygiadienis, Blukio šventė.

Dėl paramos šiam leidiniui esu ne kartą kreipęsis į Lietuvos Kultūros Tarybą,  tačiau paramos kol kas nesulaukiau…  Tad, nusprendžiau pradėti jo rengimo spaudai darbus savo jėgomis. 2018 – tieji – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo šimtmečio metai.

2018-ieji metai paskelbti Europos kultūros paveldo metais. Tad leidinys šia proga galėtų būti gera dovana tiek Lietuvai tiek jos svečiams.

Bučiau labai dėkingas, norintiems prisidėti prie šio darbo. Sąsk. Nr.  LT267300010000679946 , Swedbak.

Atsilyginčiau atitinkamu knygų skaičiumi su padėkos įrašu.

Laiško autorius yra Lietuvių etninės kultūros ir Lietuvos fotomenininkų sąjungos narys

V. Daraškevičiaus nuotr.

V. Daraškevičiaus nuotr.

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Laiškai Alkui, Lietuvos kelias, Literatūra, Nuomonių ratas, Šventės, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .

3 komentarai

 1. Patarimas:

  Išleiskite nemokamą elektroninę verisją. Jums kainuos tik laiką, tuo tarpu visi besidomintys galės gauti vertingų žinių. Tuomet pagristai galėsite vadinti leidinį “dovana”.

 2. Skalvis:

  Genialus sumanymas ir gyvybiškai būtina gnyga. Norėčiau įsigyti! Gal galėčiau į priekį ? Sumokėčiau dabar, o knygą vėliau. Na, būtų kaip kokią obligacija. Permokėti nebijau, negalila ir dvigubai, trigubai sumokėti, autoriumi visiškai pasitikiu ir jį labai gerbiu.

  • Žemyna:

   Autorius taip ir siūlo – „sumestinį” knygos išleidimą.
   Paremia, kas kiek gali, rimčiau parėmęs galės albumais pinigus atgauti arba pasiimti albumų tiek, kiek jam vienam reikia, o likę pinigai taip ir liks kaip parama autoriui.
   Kitas, galintis pinigais paremti, gali pasiimti daug albumų, kad savo vaikų mokyklos ar savo miesto bibliotekai jų padovanotų. O dar kažkas ir parduoti atliekamas galės ar dovanos gimtadieniui draugams.
   Juk autorius rėmėjams juos leidyklos, o ne parduotuvės kaina skirs.
   Na, čia tik aš, ne verslo ryklys (ir net ne strimelė), sau viską taip įsivaizduoju. Gal autorius kitaip viską daryti numato.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: