Lietuva skaito: Istorijų mugė – laisvė tikroms ir geriausioms istorijoms (0)

Lietuva skaito: Istorijų mugė – laisvė tikroms ir geriausioms istorijoms | Lietuvių kalbos instituto nuotr.

Lietuva skaito: Istorijų mugė – laisvė tikroms ir geriausioms istorijoms | Lietuvių kalbos instituto nuotr.

Gegužės 7 d., visoje Lietuvoje minint Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną, Lietuvių kalbos institutas kviečia į netradicinę „Istorijų mugę“, kurioje kiekvienas turės progą išgirsti Gyvųjų knygų istorijas, laužančias mūsų visuomenės stereotipus, bei pasikeisti didžiausią įspūdį palikusiomis savo skaitytomis istorijomis.

Renginys prisideda prie kasmetinės skaitymo skatinimo akcijos „Lietuva skaito!“. Svečiai laukiami 15:00–18:30 val.

 Ką papasakos Gyvosios knygos?

„Istorijų mugė“ – tai renginys, kuriuo siekiama akcentuoti knygų leidybos, spaudos ir kalbos bei laisvo žodžio laisvę.

Pagrindiniai mugės dalyviai – Gyvoji biblioteka, kuri žymi neformalaus ugdymo metodu, skatinančiu tarpusavio supratimą, toleranciją ir pagarbą žmogaus teisėms, žodžiui, kuris dar ir šiandien ne visada toks laisvas ir drąsus, kaip norėtųsi.

Renginio metu Gyvoji biblioteka kvies svečius „skaityti“ Gyvąsias knygas. Gyvosios knygos – tai žmonės iš pažeidžiamų socialinių grupių, visuomenėje patiriančių diskriminaciją ar išankstines nuostatas, pavyzdžiui, kurčiasis, juodaodis, žydas, veganas, žmogus, turintis judėjimo negalią, musulmonas, senjoras, pabėgėlis, policininkas ir kiti.

Skaitymo proceso – Gyvosios knygos ir skaitytojo atviro pokalbio – metu Gyvosios knygos besidomintiems atskirtį ar diskriminaciją patiriančių žmonių gyvenimu atsakys į skaitytojams rūpimus klausimas, papasakos tikras, išskirtinės savo gyvenimo istorijas. Renginio metu bus galima susipažinti su keliomis Gyvosiomis knygomis, kurios skaitytojui bus svarbiausios.

Gyvosios bibliotekos metodas yra įrašytas į Europos Tarybos jaunimo žmogaus teisių ugdymo programą. Jis skatina susimąstyti, sujaudina, įtraukia, nustebina – visai kaip knyga – istorija, kurią norisi skaityti dar ir dar.

Lietuva skaito: Istorijų mugė – laisvė tikroms ir geriausioms istorijoms | Lietuvių kalbos instituto nuotr.

Lietuva skaito: Istorijų mugė – laisvė tikroms ir geriausioms istorijoms | Lietuvių kalbos instituto nuotr.

Istorija mainais į istoriją

Kol renginio svečiai skaitys Gyvąsias knygas, mugėje taip pat veiks Knygų mainykla – improvizuotas knygynas.

Visi renginio svečiai kviečiami atsinešti knygas, kurias jau perskaitė, galbūt net ne kartą, ir norėtų patarti kitiems jas perskaityti. Visos atneštos geros būklės knygos bus padalintos į grupes pagal temas, sritį. Mainais svečias galės pasiimti kitų atneštą sau svarbią, įdomią knygą. Kiekvienas svečias galės (bet ne privalės) išsirinkti tiek knygų, kiek bus pats atnešęs. Likusias knygas Lietuvių kalbos institutas paaukos projektui SKAIT-AU.

SKAIT-AU – tai socialinis projektas skirtas beglobiams gyvūnams, gyvenantiems prieglaudose, pamaitinti. Projekto principas – perskaitytų knygų mainai į gyvūnų maistą, t. y. paaukotos knygos parduodamos, o už gautas lėšas perkamas maistas beglobiams gyvūnams.

Renginyje laukiami visi, kurie Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienos proga nori išgirsti tikras, išskirtines, laisvas istorijas, siekia praplėsti savo geriausių skaitytų istorijų ratą ar tiesiog nori praleisti laiką su mylinčia ir branginančia literatūrą auditorija. Laisvi žodžiai – laisvi žmonės!

Istorijų mugė yra vienas iš renginių, kurie palaiko jau ketvirtus metus iš eilės Lietuvos leidėjų asociacijos (LLA) ir Lietuvos spaustuvininkų asociacijos (LISPA) iniciatyva rengiamą skaitymo skatinimo akciją „Lietuva skaito!“, kviečiančią švęsti Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną lietuviška knyga rankose. Daugiau informacijos: www.lietuvaskaito.lt

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Literatūra, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: