Regionų kultūrai – naujovių metas (1)

Pasak kultūros ministrės Lianos Ruokytės-Jonson, regionų kultūros finansavimo modelis leis labiau plėtoti kultūrines paslaugas už didmiesčių ribų. | lrkm.lrv.lt nuotr.

Pasak kultūros ministrės Lianos Ruokytės-Jonson, regionų kultūros finansavimo modelis leis labiau plėtoti kultūrines paslaugas už didmiesčių ribų. | lrkm.lrv.lt nuotr.

Kultūros ministerijoje Savivaldybių administratorių pasitarime  aptarti: rengiamas regionų kultūros finansavimas, savivaldybių viešųjų bibliotekų ir muziejų veikla, pasirengimas Lietuvos 100-mečio dainų šventei „Vardan tos..“ ir kiti klausimai.

Pasitarime buvo pristatytas Lietuvos kultūros tarybos (LKT) baigiamas rengti regionų kultūros finansavimo modelis. Jo tikslas – užtikrinti kultūros prieinamumą ir jos įvairovę, mažinti kultūrinę atskirtį tarp didmiesčių ir atokiau nuo jų esančių miestų ir miestelių.

Pasak kultūros ministrės Lianos Ruokytės-Jonson, regionų kultūros finansavimo modelis leis labiau plėtoti kultūrines paslaugas už didmiesčių ribų, skatins kūrybinių iniciatyvų ir raiškos įvairovę regionuose, padės ugdyti jų savitumą.

Numatoma, kad prie LKT bus sudaryta 10 regioninių kultūros tarybų (RKT), kurių veikla aprėps apskričių geografines teritorijas. Į RKT sudėtį bus įtraukta po du atstovus iš kiekvienos savivaldybės, ir vieną atstovą deleguos LKT. Šios tarybos vertins ir atrinks finansuoti pateiktus kultūros projektus.

Šį rudenį jau numatoma skelbti šaukimą teikti paraiškas projektams finansuoti pagal regionų kultūros rėmimo programą.

Kultūros ministrės teigimu, LKT regionų kultūros finansavimo modelis padės įgyvendinti vieną svarbiausių septynioliktosios Vyriausybės programos prioritetų – visiems prieinamą ir įtraukiančią kultūrą.

Kalbėdama apie Seimui pateiktą svarstyti įstatymų paketą, numatantį kadencijų įvedimą kultūros įstaigų vadovams, ministrė pabrėžė, kad regionams bus taikoma dviejų kadencijų ribojimo išimtis. Savivaldybių bibliotekų, muziejų, kultūros centrų vadovai bus skiriami penkerių metų terminui, jam pasibaigus, vėl galės dalyvauti konkurse vadovo vietai užimti.

„Tikimės, kad įvedus kultūros įstaigų vadovų kadencijas, jų veikloje bus daugiau skaidrumo ir efektyvumo. Jauni specialistai bus motyvuoti dirbti regionuose ir čia pritaikyti savo žinias bei įgyvendinti naujas idėjas“, – teigė kultūros ministrė.

Taip pat aptarti pasirengimo Dainų šventei, pareikalausiančiai didelio skirtingų žinybų ir savivaldybių įsitraukimo, klausimai. Kalbėta apie apie kultūros objektų įgyvendinimą, Nacionalinį seniūnijų konkursą „Valstybę kuriame mes“ ir Lietuvos kultūros sostinių konkursą.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , .

1 komentaras

  1. Rimgaudas:

    Toks kultūros skleidimo su centrais regionuose modelis turėtų pasiteisinti, nes centrų žmones galės daugiau bendrauti su aplinka. Ministras Veryga, juk, pažymėjo, kad iki 18 proc. depresinių ligų Europoje kyla dėl kontakto su gamta stokos. O ir etnokultūros mylėtojams atsivers didesnė galimybė šventėms, apeigoms, vandens, sausumos, oro turizmui, jodinėjimui žirgais, gėlynų, sodybų, kulinarinių gebėjimų ir kt. konkursų organizavimui – tik spėk suktis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: