Seime vyko pokalbis skirtas Europos kultūros paveldo metams (video) (1)

Seime vyko pokalbis skirtas Europos kultūros paveldo metams | lrs.lt, O. Posaškovos nuotr.

Seime vyko pokalbis skirtas Europos kultūros paveldo metams | lrs.lt, O. Posaškovos nuotr.

Balandžio 25 d. vyko Kultūros komiteto ir Seimo kanceliarijos Informacijos ir komunikacijos departamento Europos informacijos biuro surengtas pašnekesys „2018-ieji – Europos kultūros paveldo metai: mūsų paveldas, kur praeitis sutinka ateitį“.

Kultūros komiteto narys Robertas Šarknickas pažymėjo, kad kultūros paveldas yra visuotinė vertybė, svarbi individui, bendruomenei ir visuomenei. Svarbu jį išsaugoti ir perduoti būsimoms kartoms. Kiekvienas iš mūsų atsigręžęs norėtų pamatyti savo stiprią, seną ir savitą kultūrą, atradusią amžinų tradicinių vertybių ir modernios civilizacijos dermės pavidalus.

Kultūros paveldo departamento direktorė Diana Varnaitė pabrėžė, kad būtina imtis integruoto požiūrio į kultūros paveldo puoselėjimą, t. y. stiprinti kultūros paveldo puoselėjimą nacionaliniu, savivaldos ir privačiais lygmenimis. Europos kultūros paveldo metų tikslas – paskatinti daugiau žmonių atrasti Europos kultūros paveldą, juo domėtis ir sustiprinti Europos bendrystės jausmą.

Valstybinės kultūros paveldo komisijos pirmininkė Evelina Karalevičienė pristatė Europos Tarybos Ministrų komiteto patvirtintą „Europos kultūros paveldo strategiją XXI amžiuje“.

Kultūros ministerijos Kultūrinės atminties ir paveldo politikos skyriaus vyriausioji specialistė Erika Buivydienė kalbėjo apie kultūros paveldo skaitmeninimo politikos aktualijos. Pranešėja pabrėžė, kad pasinaudojant informacinių ryšių technologijų galimybėmis  būtina vystyti darnią ir tvarią virtualią kultūros paveldo erdvę, skirtą didinti Lietuvos gyventojų kokybišką užimtumą, ugdyti jų kultūrines kompetencijas ir kūrybingumą, stiprinti tapatumą ir pilietiškumą.

Pokalbio vaizdo įrašas:

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Kultūros politika, Politika ir ekonomika, Vaizdai ir garsai, Vaizdų aruodai, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: