VU TSPMI naikinama prof. Vytauto Radžvilo darbo vieta (10)

Vytautas Radžvilas | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Vytautas Radžvilas | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (VU TSPMI) tęsiasi profesoriaus Vytauto Radžvilo persekiojimo ir mėginimo pašalinti iš darbo dėl „neteisingų“ politinių pažiūrų istorija. VU TSPMI administracija instituto tarybai pristatė siūlymą nebeskelbti konkurso į profesoriaus pareigas, kurių pareigybės numato politinės teorijos išmanymą ir kurias šiuo metu užima profesorius Vytautas Radžvilas.

Instituto tarybai iš pradžių teiktas siūlymas skelbti konkursą į vienintelę politinės filosofijos profesoriaus vietą, tuo siekiant priversti dėl darbo kautis ir supriešinti prof. V. Radžvilą ir prof. Alvydą Jokubaitį. Paaiškėjus, kad pastarajam dėl pareigose praleisto laiko konkursas nebėra reikalingas, nutarta apskritai atsisakyti konkursinio profesoriaus etato, kurio pareigybės numatytų politinės filosofijos išmanymą.

Politinės filosofijos profesoriaus etato atsisakoma mįslingais motyvais – prof. V. Radžvilo darbo krūvyje ar instituto bakalauro programoje, nesant jokių esminių pokyčių, dėl kurių toks etatas būtų nebereikalingas. Noras, kad institute tokiu būdu tiesiog neliktų jo vadovybę kritikuojančio profesoriaus nebuvo deklaruotas.

Prof. Radžvilui, kurio etatas naikinamas, siūloma dalyvauti konkurse kitos srities profesoriaus pareigoms užimti. Šio konkurso reikalavimai yra pritaikyti empirinių mokslų atstovams ir akivaizdžiai netinkami filosofijos profesoriui. Šiuo metu šias pareigas eina VU TSPMI tarybos pirmininkas ir Europos studijų katedros vedėjas prof. Gediminas Vitkus, esantis ir Europos federalistų Lietuvoje nariu.

Primename, jog 2017 m. vasarą VU TSPMI administracija patenkino 9 studentų prašymą, jog V. Radžvilo kurso apie Europos idėją statusas būtų pakeistas iš privalomo į pasirenkamą. Prašymas motyvuotas tuo, jog profesoriaus „euroskeptiškos pažiūros iškreipia supratimą apie Europos Sąjungą“, o jo „išsakomas subjektyvus požiūris į Europos Sąjungą neleidžia susipažinti su esamu platesniu akademiniu diskursu“. Atvirai prieš dėstytojo pažiūras nukreiptas skundas prof. Radžvilo buvo įvardytas kaip susidorojimas dėl pažiūrų. Dėl prof. Radžvilo komentaru TSPMI administracijos ir darbuotojų adresu būrelis TSPMI darbuotojų skundėsi VU TSPMI akademinės etikos komisijai. VU centrinė akademinės etikos komisija galutiniu ir neskundžiamu sprendimu paskelbė, kad prof. V. Radžvilas savo pasisakymais jokių etikos pažeidimų nepadarė, tačiau formaliais pagrindais atsisakė vertinti ir VU TSPMI administracijos veiksmų etiškumą. Su visa ilgamete V. Radžvilo persekiojimo dėl pažiūrų istorija galima susipažinti šiame straipsnyje.

Įvairios nevyriausybinės organizacijos, reaguodamos į atvirą ir grubų mėginimą pašalinti V. Radžvilą iš einamų pareigų panaikinant pačias pareigas, balandžio 25 dieną 14 valandą rengia protesto akciją prie VU TSPMI Vilniuje, Vokiečių g. 10. Protesto akcijos dalyviai VU ir TSPMI vadovybei ketina įteikti kreipimąsi „Dėl TSPMI akademinės misijos ir laisvės žlugdymo“.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .

10 komentarų

 1. Žemyna:

  Praktinis pavyzdys to, jog sustos tik, kai
  globalizmo (liberalizmo, tolerancijos – pasirinkti, atsižvelgiant į tikslinę auditoriją) žiedu visa žemė vienodai sužydės…
  Štai, su kokiais sunkumais tenka susidurti naujųjų laikų pažangiajai minčiai bei ją uoliai įgyvendinančioms valdžioms, kai politinių kalinių draudžiama turėti. Ko tik netenka prisigalvoti. O visgi tenka pripažinti, jog politinio kalinio institutas buvo taip praktiška, taip pigu ir taip paveiku!

 2. Vilniaus Žemaitis:

  Nieko stebėtino – daug kur etatus naikina.

 3. Vilniaus Žemaitis:

  Beje, kiek Radžvilui metų? Gal jau jis ir taip pensijoje. Tad ko čia purkštauti.
  Universitetai taupu, mažina etatus. Tad viskas normalu.

  • Žemyna:

   Taip, tai nebe jaunikaitis. Šiemet jam 60 sukako.
   Patirtis, išmintis, sukauptas didžiulis žinių bagažas – štai didžioji, už pinigus neįperkama Žmogaus, Mokytojo, Profesionalo, Autoriteto vertė. Visa tai turi Profesorius.
   Tad tai, kas atsitiko, turime suprasti, kaip gražų, itin pagarbų tiek metų senajam, garbingas tradicijas paveldėjusiam bei puoselėjančiam Vilniaus universitetui, Sąjūdžiui bei laisvai minčiai tarnavusio Profesoriaus pasveikinimas bei padėka profesoriaus garbingo jubiliejaus proga?

   2018-ais 60 – dar ne pensinis amžius. dar liko gero laiko iki jo, dar profesorius gali pažindinti studentus su tuo, apie ką dar taip neseniai net prabilti pavojinga buvo! Juk net sovietmečiu orūs ir garbingi įstaigų vadovai patys dėdavo asmenines pastangas, kad net per kasmečius pavasarinius „apsišvarinimus” jų už profesionalumą vertinti darbuotojai ne tik nebūtų pašalinti iš įstaigos, bet kad ir jų algos nesumažėtų, kad jos mažėjimas pensijos dydžiui nepakenktų.
   Todėl tai, ką išgirdome, tėra piktų trolių feikas, ar ne, mano SENOJI GARBINGOJI ALMA MATER? Mes viską suprasime – kažkas piktybiškai siekia pakenkti tavo garbingam vardui, ir Tu, mano garbusai Universitete greitu laiku paskelbsi, jog labai apgailestauji, kad Blogio jėgos tavo vardu veikia, taip tave diskredituoti siekia?

 4. Jonas:

  Labai įdomu, iš kur tiek TSPMI globalistų gynėjų atsirado tarp alkas.lt komentatorių? Kažkokia patologinė nemeilė Radžvilui, tik tiesiai pasakyti neišeina? Nėra jis dar pensijoje ir etatai TSPMI nemažinami masiškai, tik jo panaikintas.

 5. Man gėda, kad mes dasigyvenome, jog tokie iškilūs žmonės vejami, o menkystos dar ir vadovauja

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: