Siūloma panaikinti dvigubą mokėjimą „Sodrai“ (2)

Huffingtonpost.com nuotr.

Huffingtonpost.com nuotr.

Seimo Lietuvos socialdemokratų darbo (LSDD) frakcijos seniūnas Andrius Palionis ir Seimo valstiečių ir žaliųjų sąjungos narys Valius Ąžuolas įregistravo įstatymo projektą, kuriuo siekiama pakeisti Lietuvos Respublikos valstybinio socialinio draudimo įstatymą ir panaikinti  savarankiškai vykdomos veiklos dvigubą apmokestinimą.

„Šiuo metu valstybinio socialinio draudimo įstatyme numatyta, kad asmenys, gaunantys pajamas iš darbo santykių pagal darbo sutartį ar iš savarankiškai vykdomos veiklos privalo mokėti socialinio draudimo įmokas ir už savarankiškai vykdomą veiklą, ir už veiklą vykdomą darbo santykių pagrindu. Tai yra ne kas kita kaip dvigubas apmokestinimas. Tokia situacija iškraipo darbo rinką ir neskatina žmogaus imtis papildomos savarankiškos veiklos“, – sako Seimo narys A. Palionis.

Siekdami panaikinti įstatymą, ribojantį asmens ūkinės veiklos laisvę ir iniciatyvą, norėdami paskatinti verslumą seimo nariai įregistravo įstatymo projektą, kuris sumažintų mokestinę naštą.

„Priėmus įstatymo projektą, savarankiškai veiklą vykdantys asmenys socialinio draudimo įmokų galėtų nemokėti tuo atveju, kai tokie asmenys yra draudžiami socialiniu draudimu pagal Lietuvos Respublikos įstatymus sutampančiomis socialinio draudimo rūšimis nuo sumos, ne mažesnės kaip 1,2 dydžio minimalioji mėnesinė alga. Tai leistų mažinti „šešėlinę ekonomiką“, paskatintų žmones imtis papildomos savarankiškos veiklos“, – mano parlamentaras A. Palionis.

 Projekto įgyvendinimas turėtų teigiamai veikti verslo plėtrą.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .

2 komentarai

  1. Skalvis:

    Jo, turėjau ilgą ginčą su Sodra dėl dvigubo apmokestinimo. Vieną dieną gavau laišką iš sodros , kad visi kurie nesimoko, nedirba… privalo mokėti PSD įmokas ir , kad man jau prikapsėjo nemaža skola ir , kad tuo bus atsiūsti skolų išmušinėtajai su bezbolinėm. Apie užsienyje dirbančius ir ten mokančius – nė žodžio!!! Išsigandau ne juokais : su valstybine mafija nepajuokusi. Parašiau užklausimą , kokiu įstatymu remiantis esu apmokestinamas dvigubai ir kokių įstatymu remiantis privalau išsiregistruoti iš Lietuvos. Viską surašiau elementariai teisiškai ir labai aiškiai. Jokio atsakymo į mano klausimus nebuvo, tik atsiuntė info kokias formą , įrodančią , kad moku PSD užsienyje , turiu atsiūti sodrai ir tada gal bus perskaičiuota mano skola. Skola buvo panaikinta. O kodėl Sodra negalėjo iš pradžių išsiaiškinti, kodėl nemoku, o paskui imtis šantažo ir gąsdinimų ? Taigi tiek dėl Europoje dirbančių, tiek straipsnyje kalbamu atveju ( ciniško teisinio nihilizmo ) – antrą kartą mokėti ne tik neprivalo, bet net negali, nes tai pažeistu ES direktyvas , bei dvišalius susitarimus. Jeigu kas išsigandęs sumokėjo – privalo būti gražinti visi neteisėtai išreikalauti pinigai.

  2. tiek:

    siūlau naikint “sodrą” .Pensijas ,visų rūšių išmokas mokėti tiesiai iš mokesčių mokėtojų sunešto biudžeto VISIEMS ,o ne tik išrinktiesiems.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: