Besitelkiantis „Tautos forumas“ kviečia į trispalvės 100-mečio eiseną ir mitingą „Lietuva yra čia!“ (6)

Kovo 11-osios eitynės 2013 m. | Alkas.lt, A. Saertanavičiaus nuotr.

Kovo 11-osios eitynės 2013 m. | Alkas.lt, A. Saertanavičiaus nuotr.

Sąjūdžio 30-mečio išvakarėse nevyriausybinės patriotinės organizacijos ir judėjimai pradėjo burtis į platesnį neformalų susivienijimą, telkiamą po „Tautos forumo“ (TF) vardu. Šiuo metu prie TF jau prisijungė: Vilniaus Sąjūdžio taryba, Sąjūdžio iniciatyvinės grupės klubas, Vilniaus forumas, Talka kalbai ir tautai,  Lietuvos žmogaus teisių koordinavimo centras, Jaunimo sambūris „Pro patria“, Nevyriausybinių organizacijų, padedančių stiprinti valstybinius gynybinius pajėgumus, koordinacinė taryba.

Balandžio 25 d., 12 val. „Tautos forumas“ kviečia visus Lietuvos likimui neabejingus piliečius rinktis Vilniaus Nepriklausomybės aikštėje prie Seimo. Čia prasidės šventinė eisena su trispalvėmis Vilniaus Gedimino prospektu iki S. Daukanto aikštės. Ši eisena skirta Lietuvos trispalvės tautinės vėliavos 100-mečiui. Nes lygiai prieš 100 metų 1918 balandžio 25 d. Lietuvos Taryba patvirtino trispalvę lietuvių tautos ir valstybės vėliavą.

Pasak „Tautos forumo“ atstovo ir „Vilniaus forumo“ koordinatoriaus Arno Simučio, šios trispalvės šimtmečiui skirta eisena nebus vien eilinis Sąjūdžio sukakties minėjimo renginys, tai bus dar vienas politiškai svarbus ir prasmingas „Tautos forumo“ telkimosi žingsnis. Šventinė eisena baigsis pilietiniu mitingu „Lietuva yra čia!“.

„Mitingo tikslas – sugrąžinti į šalies piliečių atmintį ir sąmonę, taip pat ir į viešąją erdvę, pagrindinę mintį, pakėlusią ir įkvėpusią  Sąjūdžio pradėtam Laisvės žygiui: Lietuva – mažytis žemės lopinėlis prie Baltijos jūros – yra vienintelė valstybę sukūrusios lietuvių tautos ir čia nuo amžių gyvenančių bei šiai valstybei ištikimų tautinių bendrijų Tėvynė – vieninteliai visų mūsų namai ir prieglobstis. Sąjūdis atkūrė Nepriklausomybę, tačiau daugelis kitų jo siekių liko neįgyvendinti.  Atėjo laikas kurti tikrą Kovo 11-osios valstybę“, – rašoma „Tautos forumo“ pranešime spaudai.

Pranešime spaudai taip pat pranešama, kad mitingo dalyviai Lietuvos Respublikos  Prezidentei ketina įteikti šiuos reikalavimus:

  1. Nedelsiant oficialiu valstybės lygmeniu atsisakyti pražūtingos „globalios Lietuvos” ideologijos, kuria yra grindžiama šalies susinaikinimo link stumianti iki šiol vykdyta, tautos išsivaikščiojimą skatinanti, vidaus ir nacionalinio saugumo pagrindus griaunanti, nesavarankiška ir pasyvi užsienio politika;
  2. Užbaigti Lietuvos visuomenės ištautinimo ir išvalstybinimo politiką, įgyvendinamą  per istorinės atminties, kultūros paveldo ir lituanistikos naikinimą bei prievartinį globalistinių neomarksizmo ir neoliberalizmo ideologijų diegimą akademinėje ir viešojoje erdvėje;
  3. Atsisakyti planų faktiškai panaikinti valstybinį lietuvių kalbos statusą ir neoficialiai įtvirtinti sovietinio stiliaus dvikalbystę, siekiant išstumti lietuvių kalbą iš viešojo gyvenimo ir paversti ją tik buitinio vartojimo kalba;
  4. Panaikinti faktiškai egzistuojančią „neteisingų pažiūrų“ cenzūrą ir marginalizavimą žiniasklaidoje bei akademinėje erdvėje ir padaryti galą plintančiai ir vis labiau įsitvirtinančiai ideologinio ir politinio piliečių persekiojimo už „politiškai nekorektiškas“ pažiūras praktikai;
  5. Nedelsiant ir iš pagrindų keisti tik nedidelės piliečių mažumos interesus atitinkančią ir Lietuvą demografinės, socialinės ir politinės katastrofos link stumiančią iki šiol vykdomą valstybės ekonominę ir socialinę politiką.
Vytautas Radžvilas | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Vytautas Radžvilas | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Į neformalų susivenijimą „Tautos forumas“ visuomeninių bei pilietinių organizacijų atstovai pradėjo burtis po balandžio 3 d. Lietuvos sąjūdžio 30-mečio minėjimo Vilniuje, istorinėje Lietuvos mokslų akademijos salėje keldami tikslą telkti Lietuvos visuomenę naujai Sąjūdžio bangai pajėgiai baigti įgyvendinti Lietuvos valstybę atkūrusio istorinio Sąjūdžio iškeltus tikslus ir siekius.

„Lietuvos persitvarkymo sąjūdžio išsikovota valstybė turėjo tapti saugiais ir tvirtais lietuvių tautos ir visų šiai valstybei ištikimų šalies piliečių namais. Ji turėjo laiduoti visų šalies piliečių sanglaudą, santarvę, dvasinę, moralinę ir politinę vienybę ir bendrąjį gėrį. Tačiau šis tikslas nebuvo įgyvendintas. Lietuvos valstybė, kaip tautos namų ir bendrojo gėrio laiduotojos vizija, liko svajonė. Atėjo laikas ją prikelti ir pagaliau paversti tikrove. Tai įmanoma padaryti tik vėl, kaip Sąjūdžio laikais, sutelkus kolektyvinę tautos politinę valią“, – teigia vienas iš „Tautos forumo“ dvasinių įkvėpėjų ir lyderių LPS iniciatyvinės grupės narys, filosofas Vytautas Radžvilas.

Pasak jo, į vieningą judėjimą susitelkusi Lietuvos visuomenė privalo pareikalauti, kad valdžia pradėtų šalyje įgyvendinti esmines permainas, „kurios leistų išlikti išsivaikščiojančiai tautai ir padėtų išsaugoti paskutinius suverenumo likučius prarandančią ir baigiančią išnykti didžiulėmis pastangomis ir aukomis atkurtą Lietuvos valstybę“.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: