L. Kerosierius. Tikslas – sunaikinti Lietuvos Sąjūdį (video) (10)

Vytautas Landsbergis su Andriumi Tučkumi | I. Sidarevičiaus nuotr.

Vytautas Landsbergis su Andriumi Tučkumi | I. Sidarevičiaus nuotr.

Balandžio 14 d. „Vakaro žinių“ numeryje buvo paskelbtas žurnalisto Dano Nagelės straipsnis „Sąjūdžio 30-mečio minėjimas – tik imitacija“. Straipsnyje Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio iniciatyvinės grupės narys Vytautas Bubnys sako, kad „dabartiniame Sąjūdyje vienos partijos – konservatorių – atstovai tvarko savo reikalus …“.

2014 m. vasario 14 d. Lietuvos Sąjūdžio tarybos nariai – prof. V. Vilimas, akad. prof. E. Jovaiša, habil. dr. K. Garšva, mons. A. Svarinskas, R. Kupčinskas, V. Čeginskas, N. Balčiūnienė, S.Veversevičienė, T. Baranauskas, J. Brasiūnaitė, B. Bučelis, K. Mickevičius – išplatino pareiškimą „Nepraraskime demokratinės Lietuvos!“, kuriame aiškino, kad „1992 m. referendumu buvo priimta nuostata, draudžianti parduoti Lietuvos žemę užsieniečiams. Lietuvai gresia didžiulių žemės plotų praradimas. Raginame Seimą kuo greičiau skelbti referendumą, nepriklausomai nuo politinių žaidimų VRK, raginame piliečius ginti savo teises ir demokratinę Lietuvos valstybės ateitį…“

Vasario 17 d. Lietuvos Sąjūdžio garbės pirmininkas V. Landsbergis, Lietuvos Sąjūdžio pirmininkas V. Žilius ir Lietuvos Sąjūdžio tarybos pirmininkas A. Tučkus išplatino dokumentą, kad nepritaria nei referendumui dėl žemės nepardavimo europiečiams, nei referendumų kvotos menkinimui, kuris paskatintų Lietuvoje nuolatinę dviprasmių iniciatyvų įtampą ir politinę sumaištį.

Apmaudu, kad šalia partijų, išpažįstančių sovietines vertybes, šliejasi ir dalis Lietuvos Sąjūdžio tarybos narių, kurie, prisidėdami prie antieuropinio referendumo organizavimo, klaidina piliečius, siekdami pakeisti tautos ir visuomenės Vakarų integracijos kryptį, o gal ir pirmiausia turėdami tikslą sunaikinti Lietuvos Sąjūdį, jį suskaldant. Manome, kad tokie, kai kurių Lietuvos Sąjūdžio tarybos narių veiksmai prieštarauja Lietuvos Sąjūdžio vertybėms, todėl jiems derėtų sąžiningai pasitraukti iš Lietuvos Sąjūdžio.

2016 vasario 20 d. Lietuvos Sąjūdžio XV suvažiavime Lietuvos Sąjūdžio tarybos nariais ir vadovais buvo išrinkti: Lietuvos Sąjūdžio garbės pirmininkas prof. Vytautas Landsbergis, Lietuvos Sąjūdžio pirmininkas V. Žilius, Lietuvos Sąjūdžio tarybos pirmininkas A. Tučkus, Lietuvos Sąjūdžio tarybos pirmininko pavaduotojai G. Žandaravičius, L. Dieninis, D. Valančiauskas. dr. A. Skaistys Tarybos nariai S. Ašmontas, R. Batūra, A. Budriūnas, J. Burokas, L. Dieninis, V. Grigienė, L. Grinius, R. Kaminskas, A. Kulikauskas, B. Launikonis, K. Mickevičius, L . Pranckūnaitė, A. Skaistys, G. Trimakaitė, G. Vaišnorienė, A. Vaitkus, J. Vasiliauskas, S. Veversevičienė, D. Valančiauskas, E. Zingeris, G. Žandaravičius.

Trys paminėtieji Sąjūdžio vadovai tuomet sugebėjo taip suorganizuoti Lietuvos Sąjūdžio tarybos rinkiminį procesą, kad į Lietuvos Sąjūdžio tarybą nebuvo išrinktas nė vienas aukščiau paminėtas akademikas, profesorius, žymiausi mokslininkai ir sąjūdininkai.

Sąjūdininkai džiaugėsi, kad Lietuvos Seimas nutarė Paskelbti 2018 metus Sąjūdžio metais. Tačiau Lietuvos Sąjūdžio vadovai ir taryba neįsiklausė į Vilniaus sąjūdininkų susirinkimo prašymą iki 2018-02-20 organizuoti ataskaitinį – rinkiminį Sąjūdžio suvažiavimą ir 2018 metais surengti Sąjūdžio 30-ties metų jubiliejaus paminėjimą. Pagal Lietuvos Sąjūdžio įstatus Lietuvos Sąjūdžio taryba, Lietuvos Sąjūdžio pirmininkas, ir Lietuvos Sąjūdžio tarybos pirmininkas renkami dviems metams. Lietuvos Sąjūdžio taryba, Lietuvos Sąjūdžio pirmininkas V. Žilius ir Lietuvos Sąjūdžio tarybos pirmininkas A. Tučkus buvo išrinkti 2016-02-20 dieną. Kadangi Lietuvos Sąjūdžio taryba nuo 2016-02-20 nesurengė ataskaitinio rinkiminio suvažiavimo, todėl 2016-02-20 išrinkti Lietuvos Sąjūdžio valdymo organai nustojo juridinių galių ir nebeturi teisių vadovauti Lietuvos sąjūdininkams ir Sąjūdžio veiklai.

Autorius yra Vilniaus Sąjūdžio tarybos pirmininkas

***

Lietuvos Sąjūdžio XV suvažiavimas:

2016 m. vasario 20 d. Vilniaus Rotušėje įvykusiame bemaž metus atidėliotame Lietuvos Sąjūdžio XV suvažiavime, bandant užgniaužti diskusijas, Sąjūdžio pirmininku antrai kadencijai perrinktas Vidmantas Žilius, kuris pasiūlė naują Sąjūdžio Tarybos sudėtį, išvalytą nuo nelojalių elementų.

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .

10 komentarų

 1. Žemyna:

  Nesupratau, apstulbau ir aš, kai už Lietuvos žemių parceliavimą mūru stojo tas, iš katro to mažiausiai tikėjausi…
  Juolab, kad rezultatai kyšote kyšo – net nežinia, kiek mūsų žemių iš esmės seniai nebe mūsų rankose, jose vyksta neaišku kas, nes į privačias visokiuose ofšoruose ar ir Vakaruose registruotų įmonių valdas nei atsitiktiniai praeiviai, nei vietiniai uogautojai neįleidžiami ir dar nežinia, kaip tas „neaišku kas” atsilieptų šalies saugumui, nepriklausomybe pavojaus valandą.

  • dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

   Mano supratimu, Sąjūdis jau senai PALAIDOTAS ir štai kodėl.

   IV Sąjūdžio suvažiavime Sąjūdžio įstatai buvo pakeisti taip, kad Sąjūdžio tarybą pradėjo rinkti suvažiavime, o anksčiau buvo, kad į Sąjūdžio tarybą buvo deleguojami asmenys išrenkami miestų įgaliotinių susirinkimuose. Tuo būdų iš horizontalios demokratinės Sąjūdžio struktūros gavome KGBistinę valdžios vertikalę ir miestų sąjūdininkų nuomonė pasidarė NIEKAM NEREIKALINGA.

   Sąjūdis buvo pradėtas naikinti sužvėrėjusių idiotų, valdžios GROBUONIŲ. Neliko demokratijos, liko tik VIENA nutriušusi NUOMONĖ, išparduoti žemę, kad Lietuvos neliktų.

   Man pačiam teko atkreipti į tai dėmesį jau IV suvažiavime. Pašokau ir nubėgau prie dešinio mikrofono ir klausiu, kad tokią nesąmonę sugalvojo. Ir ką? Netoli nuo manęs atsistoja žmogus ir sako: Aš Kacas.
   Taigi neturime Sąjūdžio įstatų, o turime Kaco įstatus, taip kaip pagal kgb valdžios VERTIKALĘ, matomą Rusijoje.

   Kam tie sąjūdininkai reikalingi, jei vienas žmogus NUSPRĘNDŽIĄ kas yra sąjūdininkas, o kas ne. Iš kur tokios tamsybės atsirado? V.Landsbergis yra tiesiogiai atsakingas už Sąjūdžio NAIKINIMĄ. V.Landsbergis ir signatarai yra atsakingi ir už visą laiką Lietuvoje vykstančius ANTIKONSTITUCINIUS “rinkimus”.

   Ar ne laikas prabusti, darosi jau gerokai per vėlu. O gal laikas miegoti, rytas už vakarą protingesnis?

   • dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

    Nedidelis pataisymas. Netiksliai parašiau : …”Sąjūdžio tarybą pradėjo rinkti suvažiavime,…”, tai šiek tiek netiesa. Atsiprašau.
    Tuo metu Suvažiavimas rinko Sąjūdžio pirmininką (tuo laiku istoriką Romą Batūra, kuris, suprantama, be V.Landsbergio pritarimo negalėtų kandidatuoti), o Sąjūdžio pirmininkui buvo leista pasirinkti Sąjūdžio tarybą. Taip tuo laiku buvo pasitvarkyta. Taip atsirado vienvaldiškumas, valdžios vertikalė. Sąjūdį užvaldė, taip ir išnyko Sąjūdis. Konkrečiai, kai Kauno Sąjūddžio tarybos nariai prof. Alfredas Smailys ir Kauno Sąjūdžio pirmininkas hab.dr . Vytautas Nezgada balsavo už Sąjūdžio išlikimą, tai juos IŠMETĖ iš konservatorių partijos nedelsiant ir pažemindami. Man taip pat teko balsuoti už Sąjūdžio išlikimą, tačiau manęs iš niekur neišmetė, nes į nieką dar nebuvau įbridęs, truputėlį toliau mačiau.
    Amoralu yra tai, kad įkurtoji partija nedelsdama sąjūdininkus pavertė savo priešais ir pradėjo naikinti. Čia dar daug yra prisiminimų.

   • dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

    Gerai, kad pasitaisiau.
    Radau straipsnyje tokį sakinį “2016 m. vasario 20 d. Vilniaus Rotušėje įvykusiame bemaž metus atidėliotame Lietuvos Sąjūdžio XV suvažiavime, bandant užgniaužti diskusijas, Sąjūdžio pirmininku antrai kadencijai perrinktas Vidmantas Žilius, kuris pasiūlė naują Sąjūdžio Tarybos sudėtį, išvalytą nuo nelojalių elementų.”

    Šis sakinys parodo, kad ir dabar Sąjūdžio pirmininkas, išrinktas suvažiavime “PASIŪLO NAUJĄ SĄJŪDŽIO TARYBOS SUDĖTI”.
    Belieka paklausti, kada Sąjūdyje atsisakysite kgbistinės valdžios VERTIKALĖS? Gal, kai dėdulės dienelės pasibaigs? Tai jeigu jau taip yra Sąjūdyje, tai konservat partijoje dar griežtesnė valdžios vertikalė. Pasibaisėjau kgbistiniais valdymo metodais.
    Ar tam V.Žiliui negėda vadyti tokį ORGANĄ pagal komandas iš viršaus?

 2. Pikc:

  „dabartiniame Sąjūdyje vienos partijos – konservatorių – atstovai tvarko savo reikalus …“ – tai kad jau senokai, sakyčiau, taip yra.

 3. !!!:

  Už žemių porcelevimą taip pat mūru stojo ir kaip kurie kunigai pav Sigitas Tomkevičius..?!

 4. LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS:

  L. sunkiai suprantamas Leono Korosieriaus tekstas, bet reik pabandyti išsiaiškinti.
  “…šalia partijų, išpažįstančių sovietines vertybes, šliejasi ir dalis Lietuvos Sąjūdžio tarybos narių, kurie, prisidėdami prie antieuropinio referendumo organizavimo, klaidina piliečius, siekdami pakeisti tautos ir visuomenės Vakarų integracijos kryptį…”
  Pagal Leoną, reik suprasti, kad:
  2014 referendumas – antieuropinis blogis;
  Lietuvos žemių pardavinėjimas svetimšaliams – vertybė. : )))
  Išvada: Leonas Kerosierius – Lietuvos priešas.

 5. S K E L B I M A S:

  Besiburiančios į TAUTOS FORUMĄ nevyriausybinės patriotinės organizacijos:
  Vilniaus Sąjūdžio taryba, Sąjūdžio iniciatyvinės grupės klubas;
  Vilniaus forumas;
  Talka kalbai ir tautai;
  Lietuvos žmogaus teisių koordinavimo centras;
  Jaunimo sambūris „Pro patria“

  Nevyriausybinių organizacijų padedančių stiprinti valstybinius gynybinius pajėgumus koordinacinė taryba.

  Balandžio 25 d., 12:00 kviečia į Nepriklausomybės aikštę prie LR Seimo.

  Čia prasidės šventinė eisena su trispalvėmis Vilniaus Gedimino prospektu iki S. Daukanto aikštės. Ji nebus tik dar vienas Sąjūdžio sukakties minėjimo renginys. Eisena turi tapti politiškai svarbiu ir prasmingu Tautos forumo telkimosi žingsniu.
  Šventinė eisena baigsis pilietiniu mitingu „Lietuva yra čia! ”
  Mitingo tikslas – sugrąžinti į šalies piliečių atmintį ir sąmonę, taip pat į viešąją erdvę, pagrindinę mintį, pakėlusią ir įkvėpusią Sąjūdžio pradėtam Laisvės žygiui: Lietuva – mažytis žemės lopinėlis prie Baltijos jūros – yra vienintelė valstybę sukūrusios lietuvių tautos ir čia nuo amžių gyvenančių bei šiai valstybei ištikimų tautinių bendrijų Tėvynė – vieninteliai visų mūsų namai ir prieglobstis.
  Sąjūdis atkūrė Nepriklausomybę, tačiau daugelis kitų jo siekių liko neįgyvendinti. Atėjo laikas kurti tikrą Kovo 11-osios valstybę.

  LR Prezidentei bus įteikti šie mitingo dalyvių reikalavimai:

  Nedelsiant oficialiu valstybės lygmeniu atsisakyti pražūtingos ,,globalios Lietuvos” ideologijos, kuria yra grindžiama šalies susinaikinimo link stumianti iki šiol vykdyta tautos išsivaikščiojimą skatinanti, vidaus ir nacionalinio saugumo pagrindus griaunanti, nesavarankiška ir pasyvi užsienio politika;
  Užbaigti Lietuvos visuomenės ištautinimo ir išvalstybinimo politiką, įgyvendinamą per istorinės atminties, kultūros paveldo ir lituanistikos naikinimą bei prievartinį globalistinių neomarksizmo ir neoliberalizmo ideologijų diegimą akademinėje ir viešojoje erdvėje;
  Atsisakyti planų faktiškai panaikinti valstybinį lietuvių kalbos statusą ir neoficialiai įtvirtinti sovietinio stiliaus dvikalbystę siekiant išstumti lietuvių kalbą iš viešojo gyvenimo ir paversti ją tik buitinio vartojimo kalba;
  Panaikinti faktiškai egzistuojančią „neteisingų pažiūrų“ cenzūrą ir marginalizavimą žiniasklaidoje bei akademinėje erdvėje ir padaryti galą plintančiai ir vis labiau įsitvirtinančiai ideologinio ir politinio piliečių persekiojimo už „politiškai nekorektiškas“ pažiūras praktikai;
  Nedelsiant ir iš pagrindų keisti tik nedidelės piliečių mažumos interesus atitinkančią ir Lietuvą demografinės, socialinės ir politinės katastrofos link stumiančią iki šiol vykdomą valstybės ekonominę ir socialinę politiką.
  Kviečiame aktyviai dalyvauti eisenoje ir mitinge.
  vilniausforumas.lt/2018/04/sventine-eisena-su-trispalvemis.html

 6. Ima pyktis:

  Kažkam labai paranku, kad nustekentam Sąjūdžiui vadovautų nupezęs pusprotis. Ar yra nors vienas mastantis žmogus, kuris pamatęs ar išgirdęs Kerosierių pasakytų, kad tai normalus žmogus.

 7. OK:

  Liūdna, bet tai yra tiesa. Gedimino 1 patalpos tapo konservatorių būstine, menkinami ir niekinami tie, kurie nėra TS-LKD partijoje arba turi kitą nuomonę negu partijos lyderiai. Paskutinis suvažiavimas vyko pažeidžiant Įstatus, demokratiją. Net tarybiniais laikais (nors dėl akių – juk partinę daugumą jau buvo užsitikrinę) buvo leidžiama pristatyti kandidatus į pirmininkus. Lietuvai nereikia vienos partijos Sąjūdžio.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: