Seimo narys L. Balsys siūlo įtvirtinti draudimą medžioti lankais (3)

S.Paltanavičiaus nuotr.

Stirnos | S.Paltanavičiaus nuotr.

Balandžio 17 d., antradienį, Seimo Aplinkos apsaugos komiteto narys Linas Balsys įregistravo Medžioklės įstatymo pataisų projektui pasiūlymą, kuriuo siūlo įtvirtinti draudimą plėšrūnų medžioklėje naudoti prožektorius, naktinio matymo taikiklius bei lankus.

„Kiekvienais metais atsiranda Seimo narių, kurie bando keisti įstatymus, siekdami įteisinti nehumaniškus medžioklės būdus ir priemones. Praktiškai kas pusę metų kovojome prieš Broniaus Bradausko bandymus „prastumti“ naktinio matymo taikiklių naudojimą medžioklėje. Šioje kadencijoje atsirado dar keistesnių siūlymų – įteisinti neetišką, viduramžių laikus primenančią medžioklę lankais. Tokia pramoga ne tik nehumaniška gyvūnų atžvilgiu, bet ir gali tapti pavojinga miško lankytojams, grybautojams, kurie netyčia gali patekti į medžioklės lankais epicentrą. Medžioklės lankais, kaip ir siekiamas prožektorių naudojimo plėšriesiems gyvūnams medžioti įteisinimas, padarys „meškos paslaugą“ brakonieriams. Kas ir kaip kontroliuos, kurie gyvūnai sumedžioti, pasitelkiant prožektorius, o kurie – jų nenaudojant? Tai praktiškai neįmanoma“, – sakė L. Balsys.

Pasak L. Balsio, atsižvelgiant į tai, jog medžioklė yra visuomenei jautri sritis, o ginklai yra ypatingai griežtos kontrolės objektai, reikėtų griežčiau reglamentuoti medžioklės įrankius ir priemones, kuriais būtų draudžiama medžioti, nes dabartinis reglamentavimas yra nepakankamas.

Šiuo metu medžioklės įrankiai ir priemonės reglamentuojami tik Lietuvos Respublikos aplinkos ministro patvirtintose Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisyklėse.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: