M. Puidokas kreipėsi į NATO vadovybę dėl Seimo narės R. Juknevičienės pareiškimų (5)

Mindaugas Puidokas | Asmeninė nuotr.

Mindaugas Puidokas | Asmeninė nuotr.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos Seime atstovas NATO parlamentinėje asamblėjoje dr. Mindaugas Puidokas kreipėsi į NATO generalinį sekretorių Jensą Stoltenbergą ir NATO Parlamentinės asamblėjos narius pranešdamas, kad LVŽS, didžiausia į valdančiąją koaliciją Lietuvos Seime įeinanti frakcija, vertina didelį NATO indėlį į taiką ir saugumą Europoje, o ypač Baltijos jūros šalių regione.

„Taikos ir saugumo regione kūrimą suprantame kaip abipusį NATO ir Lietuvos bendradarbiavimą bei

įsipareigojimą. Dėl šios priežasties formuodami 2018 metų Lietuvos valstybės biudžetą mes dėjome pastangas, kad Lietuvos įsipareigojimas NATO sąjungininkams būtų įgyvendintas ir savo valstybės gynimui skirtume 2 procentus nuo BVP. Šiuo metu Krašto apsaugos ministerijai patvirtinti asignavimai sudaro 873 mln. eurų arba 2,01 proc. nuo BVP. Tai reiškia, kad lyginant su 2017 m. asignavimai išaugo 149,2 mln. eurų arba 20,6 proc. Per pirmuosius LVŽS kadencijos metus buvo stiprinami ir Lietuvos specialiųjų tarnybų, dirbančių nacionalinio saugumo užtikrinimo srityje, pajėgumai bei gebėjimas atremti nacionaliniam saugumui kylančias grėsmes. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga džiaugiasi, kad formuojant 2018 metų biudžetą pavyko tai padaryti ir tikisi, kad 2030 metais, palaipsniui keldama valstybės gynimui skirtas išlaidas, Lietuva krašto apsaugai skirs jau 2,5 procento nuo BVP”, – kreipimesi teigia M. Puidokas.

Kreiptis į NATO generalinį sekretorių, pasak gausiausios frakcijos Seime atstovo, paskatino kolegų iš NATO Parlamentinės Asamblėjos pastabos dėl R. Juknevičienės politiškai nekorektiškų bei neatsakingų tarptautinėje diplomatijoje pasisakymų apie Seimo rinkimus laimėjusią partiją, neva Seimo valdančiosios daugumos nariai yra nedraugiškų Lietuvai ir NATO jėgų atstovai.

„Aš, kaip Lietuvos Respublikos Seimo delegacijos NATO Parlamentinėje Asamblėjoje narys, esu nemaloniai nustebintas dėl to, kad jau sulaukiu ir savo kolegų NATO Parlamentinėje Asamblėjoje klausimų dėl p. Rasos Juknevičienės kaltinimų, kuriuos ji, kaip esu informuojamas, išsako susitikimuose su Parlamentinės Asamblėjos delegatais, keldama nepagrįstas abejones pasirinkta Lietuvos geopolitine kryptimi bei šalies patikimumu NATO struktūroje. Tokiais tikrovės neatitinkančiais p. Rasos Juknevičienės pasisakymais tiek Lietuvoje, tiek ir tarptautinėje bendruomenėje kuriama nepasitikėjimo Lietuvos politine valdžia ir nestabilumo atmosfera, platinama dezinformacija, kurstoma neapykanta”, – sako M. Puidokas.

Pasak jo, toks Rasos Juknevičienės, kaip NATO Parlamentinės Asamblėjos prezidentės, elgesys nesiremia aukštais elgesio standartais, kuriuos kelia NATO, diskredituoja NATO Parlamentinės Asamblėjos prezidento pareigas ir yra naudingas tik bendriems NATO ir Lietuvos priešams.

Rasa Juknevičienė | penki.lt nuotr.

Rasa Juknevičienė | penki.lt nuotr.

Jo teigimu, kreipimasis skirtas išreikšti didelį susirūpinimą, kuriuo norima atkreipti p. J. Stoltenbergo bei NATO Parlamentinės Asamblėjos narių dėmesį į Lietuvos Respublikos Seimo narės, NATO Parlamentinės Asamblėjos prezidentės R. Juknevičienės pasisakymus, kuriuose ji, nepaisydama Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos indėlio į Lietuvos krašto apsaugą ir nuoseklų įsipareigojimų NATO vykdymą, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą vadina prorusiška, kaltina darbu Rusijai, o šios valdančiosios partijos vadovus vadina Kremliaus agentais.

„Esu įsitikinęs, kad NATO Parlamentinės Asamblėjos prezidentės R. Juknevičienės pasisakymai jokiu būdu neatspindi NATO Parlamentinės Asamblėjos požiūrio į teisėtą Lietuvos Respublikos valdžią ir šalies indėlį į NATO stiprinimą”, – teigia M.Puidokas.

Gabrielius Landsbergis | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Gabrielius Landsbergis | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Dėl Seimo narės R. Juknevičienės pareiškimų LVŽS frakcijos Seime vadovas Ramūnas Karbauskis pirmadienį kreipėsi į Valstybės saugumo departamentą.

Savo ruožtu TS-LKD šiandien išplatino pariškimą, kuriuo pasmerkė M. Puidoko poelgį ir jį patį apkaltino Lietuvos diskreditavimu. „Tokį parlamentaro poelgį galima vertinti kaip informacinio karo prieš Lietuvą elementą, naudingą tik Kremliui“, – rašoma konservatorių pareiškime.

TS-LKD frakcija kreipsis į Seimo Pirmininką, kad įvertintų susidariusią padėtį bei apie sprendimus praneštų visiems adresatams, kuriems M. Puidoko laiškas buvo išsiųstas.

„Pirmiausia norime pabrėžti, kad Seimo narė Rasa Juknevičienė NATO PA atstovauja visam Lietuvos Respublikos Seimui. Savo frakcijos atstovės patirtimi ir kompetencija visiškai pasitikime. Dar daugiau – Lietuvos parlamentarė buvo išrinkta NATO PA prezidente, o tai dar kartą patvirtino jos patikimą įvaizdį tarptautinėje bendruomenėje. Tokios situacijos mūsų delegacijų istorijoje dar nė karto nėra buvę, nors vidaus politikoje būdavo labai karštų ir sudėtingų diskusijų. Todėl mes smerkiame tokį Seimo nario M. Puidoko poelgį ir vertiname jį kaip Lietuvos diskreditavimą“, – sakė TS-LKD frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress

5 komentarai

 1. EJ:

  Na, cia visa eile neprisipazinusiu KGB-istu galetu pasirasyti po G.Landsbergio garantija del R.Juknevicienes patikimu ivaizdziu tarptautineje bendruomeneje… Neprisipazine KGB-istai siandiena visa sirdimi “UZ”.

  • mociute:

   neverk, pati NATO R.Juknevicienei suteikia tiek ir tokios informacijos kad seimo puidokams belieka tik pakukcioti kamputyje….. Daugybe metu atstovaujanti Lietuva NATO reikaluose, buvusi krasto apsaugos ministre kurios pavarde yra ir galimu NATO generaliniu sekretoriu sarasuose gauna tiek informacijos ir turi toki NATO pasitikejima kad sitie “valstieciai”-skundikai atrodo mazdaug kaip nedidelis pudelis meginantis pasivyti ir ikasti pakilimo take esanciam lektuvui…..
   p.s. negi tikrai manot kad NATO pamirsti “zygiai ir karavanai” PRIES NATO atejima i Baltijos valstybes,iskaitant ir Lietuva bei ju organizatoriai???
   Nejuokinkit.

 2. dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

  “Todėl mes smerkiame tokį Seimo nario M. Puidoko poelgį ir vertiname jį kaip Lietuvos diskreditavimą“, – sakė TS-LKD frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis.”

  Smerkti reikia ponią Rasą, nes vosokių dokumentais nepagrįstų kaltinimų kėlimas į viešumą parodo ponios Rasos silpnaprotystę. Visi tie facebook yra atidžiai sekami, todėl šmeižimo ant Lietuvos iniciatyva priklauso Rasai JUKNEVIČIENEI. Tačiau ponas G.Landsbergis yra nepajėgus to suprasti, tokiu ir liks tas lietvių kalbos išdavikas.

 3. mociute:

  negi Lietuvos seime patogiai isitaisiusiems neaisku net tiek, kad NATO zvalgyba zino kur kas daugiau nei koks nors apgailetinas puidokelis?? Juokdarys tas Puidokas – kaip koks tikras pionierius “matrosovas” skundzia savo kolegas kurie seime atstovauja ne ka mazesne Lietuvos dali nei kad apsimelave “valstieciai”!
  O pagal reitingus jau ir geroookai didesne……
  Gal ir gerai kad Karbauskio kariauna patys dar labiau patvirtina kokiomis salygomis Lietuvoje dirba provakarietiska Tevynes sajunga

  Tokio kvailo “suolio” gindami savo cara dar nera padare net Rusijos dumos zirinovskiai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: