Legendinė amerikiečių atlikėja Lori Anderson koncertą surengs Lietuvoje (video) (0)

Legendinė amerikiečių atlikėja Lori Anderson | Asmeninio albumo nuotr.

Legendinė amerikiečių atlikėja Lori Anderson | Asmeninio albumo nuotr.

Išskirtiniu įvykiu pažymėtas šių metų ruduo – spalio 20 d., Vilniuje, vienintelį koncertą Baltijos šalyse surengs viena įdomiausių pasaulio atlikėjų, kultinė amerikiečių menininkė Lori Anderson (Laurie Anderson). Dainininkė, kompozitorė, o ir aktorė, režisierė, skulptorė, rašytoja, poetė bei performansų kūrėja atvyksta su projektu „The Language of the Future“, kuriame nemažą dalį užims žymiausi L. Anderson kūriniai, išgarsinę ją 1980–1990 m.

Visą pasaulį savo darbais pavergusi atlikėja daugybę gerbėjų turi ir Lietuvoje. Labiausiai ji išgarsėjo savo multimedijos projektais, inovatyviu technologijų naudojimu ir išskirtine vokaline technika, kurioje girdėti artroko, eksperimentinės muzikos ir „kalbamojo“ dainavimo stilistika. Didžiausią pripažinimą jai atnešė legendinis kūrinys „O Superman“ (1981), Jungtinėje Karalystėje pakilęs į antrąją klausomiausių kūrinių sąrašo vietą. Sensacija tapo ir pirmasis L. Anderson albumas „Big Science“ (1982), o po „Mister Hearbreak“ (1984), „Strange Angels“ (1989), „Bright Red“ (1994) ir „Life on a String“ (2001) pasirodymo atlikėja išgarsėjo kaip išskirtinio, su niekuo pasaulyje nesumaišomo stiliaus menininkė. Taip pat didžiulės sėkmės sulaukė ir jos režisuotas filmas-koncertas „Home of the Brave“ (1986).

Laurie Anderson ir Filipas Glasas (Philip Glass) | Rengėjų nuotr.

L. Anderson ir Filipas Glasas (Philip Glass) | Rengėjų nuotr.

Šiuolaikinės technologijos lemia L. Anderson kūrybos įtaigumą ir futuristinį atspalvį, tačiau tuo pačiu menininkė ne kartą yra sakiusi, jog dideliems dalykams sukurti ne visuomet būtini šiuolaikiškiausi prietaisai. „Technologijos – tai laužas, aplink kurį mes pasakojame savo istorijas“, – ji pasakojo viename savo interviu. Dažnai L. Anderson kūrybos atspirties tašku tampa tekstas, originali kalba, įtraukiama į išmoningą sceninį vyksmą. Išskirtinumo jos pasirodymams suteikia netradicinių instrumentų naudojimas – ji groja įvairiais elektroniniais klavišiniais instrumentais, taip pat pačios sukurtu „tape-bow“ elektriniu smuiku ir beveik 2 m ilgio „talking stick“ – garsus kartojančia mašina. L. Anderson naujais leidiniais ar programomis savo gerbėjų dažnai nelepina, todėl kiekvienas naujas įrašas ar koncertinis turas sukelia milžinišką susidomėjimą.

Per ilgametę karjerą L. Anderson bendradarbiavo su daugybe žymiausių pasaulio menininkų. Tarp jų – Peteris Gabrielis, Žanas Mišelis Žaras (Jeanas Michelis Jarre’as), Brianas Eno, Filipas Glasas (Phillipas Glassas), Bobis Mak Ferinas (Bobby McFerrinas), Alas Džaras (Al Jarreau). Tarp jos kūrybinių partnerių – ir kultinės eksperimentinio roko grupės „The Velvet Underground“ lyderis Luis Rydas (Lou Reedas), buvęs ilgamečiu menininkės gyvenimo draugu.

Laurie Anderson ir Bonas Luis Rydas (Bono Lou Reed), Deividas Bovis (David Bowie) | Rengėjų nuotr.

L. Anderson ir Bonas Luis Rydas (Bono Lou Reed), Deividas Bovis (David Bowie) | Rengėjų nuotr.

2003 m. L. Anderson tapo pirmąja menininke, kuriai NASA leido lankytis savo patalpose – šios patirties įkvėpta ji sukūrė performansą „The End of the Moon“. 2004 m. ji buvo pakviesta dalyvauti Atėnų olimpinių žaidynių atidarymo iškilmėse. 2016 m. L. Anderson įvertinta Yoko Ono prizu, o praėjusiais metais kartu su Sien-Čen Huang (Cien-Chen Huang) jos sukurtas virtualios realybės filmas „Chalkroom“ Venecijos kino šventėje buvo pripažintas geriausiu virtualios realybės filmų kategorijoje.

L. Anderson koncertas – spalio 20 d., Vilniaus kongresų rūmuose. Bilietai platinami bilietai.lt kasose ir internete.

Save

Save

Save

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: