Vengrijos parlamento rinkimus triuškinamai laimėjo V. Orbano vadovaujama koalicija (video) (12)

Viktoras Orbanas | miniszterelnok.hu, K. Silardo nuotr.

Viktoras Orbanas | miniszterelnok.hu, K. Silardo nuotr.

Balandžio 8 d., sekmadienį, vyko Vengrijos parlamento rinkimai. Balandžio 9 d. suskaičiavus suskaičiavus visus biuletenius, paaiškėjo, kad valdančioji koalicija kurią sudaro dešiniųjų partija Vengrijos pilietinė sąjunga Fideš („Fidesz“) ir Krikščionių demokratų liaudies partija vadovaujama dabartinio Vengrijos Ministro pirmininko Viktoro Orbano  laimėjo rinkimus ir gavo 67,34 nuošimčių mandatų Vengrijos parlamente (Vengrijos nacionalinėje asamblėjoje) t. y.  134 mandatus iš 199. To pakanka užsitikrinti konstitucinę daugumą.

Antroje vietoje liko dešinysis tautiškai-konservatyvus judėjimas „Už geresnę Vengriją“ („Jobbik“) gavęs 25 mandatus. Trečia liko Vengrijos socialistų partijos ir liberalų partijos „Dialogas Vengrijos vardan“ koalicija gavusi 20 mandatų, ketvirtoje – liberali Demokratinė koalicija „Politika gali būti kitokia“, gavus 9 vietas ir penktoje vietoje– žalieji su4,02 nuošimčiais balsų ir 8 mandatais.

Parlamento rinkimų Vengrijoje 2018 rezultatai | www.valasztas.hu nuotr

Parlamento rinkimų Vengrijoje 2018 rezultatai | www.valasztas.hu nuotr

Balsavimo aktyvumas šiuose rinkimuose buvo didžiausias Vengrijoje nuo 1994 metų.

 

Vengrijos parlamento rinkimų rezultatų kaita 1990-2018 m. | FB nuotr.

Vengrijos parlamento rinkimų rezultatų kaita 1990-2018 m. | FB nuotr.

 

Vėlų sekmadienio vakarą Budapešte sveikindamas savo džiūgaujančius šalininkus V. Orbanas pareiškė, kad rinkimų rezultatai rodo „lemtingą pergalę“, suteiksiančią vengrams „galimybę apginti save ir ginti Vengriją“. Pagrindinėmis grėsmėmis šaliai rinkimų metu jis įvardijo musulmonų migraciją, Briuselio kišimąsi ir Džordžo Sorošo įtaką.

V. Orbanas Dž. Sorošą kaltina ir jo finansuojamas organizacijas kaltina skatinant musulmonų ir afrikiečių masinę imigraciją į Europą, kad būtų sužlugdyta jos krikščioniškoji tapatybė.Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: