R. Karbauskis. Ryškėja vertybinis opozicijos žlugimas (37)

Ramūnas Karbauskis | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Ramūnas Karbauskis | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Manęs daug kas klausė, kodėl valdantieji nepalaikė priešlaikinių rinkimų. Atsakymas labai paprastas – nepalaikėme, nes opozicija nėra tokia, kokia dedasi viešumoje. Išankstinių rinkimų ji siekia nuo pirmos dienos, kai tik sužinojo, kad teks dirbti opozicijoje. Ji nuolatos stengiasi kurti tam palankias situacijas.

Tačiau dabar, kai politinės korupcijos skandalas įgauna pagreitį ir jame ima aiškėti detalės, klampinančios ir konservatorių lyderius, man tampa aišku, kodėl priešlaikiniai rinkimai opozicijai buvo tokie reikalingi.

Ne vienas patyręs politikas galėjo stebėti opozicijos nerimą ir desperacija paženklintą  blaškymąsi jau pirmąją dieną po rinkimų. Tik ne vienas, kol nežinojome tiesos, manėme, jog tai jaunų, nepatyrusių lyderių bandymas tapti kažkuo ir pateisinti pirmtakų lūkesčius. Tačiau dabar tampa aišku, kad visas opozicijos darbo koncentravimasis į valdančiųjų žeminimą (konstruktyvia kritika to tikrai nepavadinčiau) tebuvo jų pačių gynyba!

Žinodami tokius faktus, kurie jau ima ryškėti, konservatoriai visada nuogąstavo, kad, jiems paaiškėjus, grės rimta krizė, todėl reikia daryti viską, kad nebūtų nei laiko, nei asmenų, kurie galėtų atskleisti konservatorių susitikimus, paramas ir „dėžutes“. Be to, valstiečių programa yra socialiai orientuota. Tai dar viena rimta grėsmė, kad valdantieji gali patikti žmonėms. Panašu, kad šie nuogąstavimai pasitvirtina – biudžetas surenkamas žymiai didesnis, atsiranda daugiau galimybių didinti pensijas, padėti jaunoms šeimoms ir vaikams.

Šiandien ryškėja vertybinis opozicijos žlugimas. Konservatoriai jau buvo pripratę, jog jie yra neliečiamieji, tyliai ir slapta globojantys dvigubus standartus ir visiems klijuojantys Lietuvos priešų etiketes, nors patys ką tik gėdingai atsiskleidė ir, neslėpsiu, galutinai nuvylė net ir mus, nes mes juos dar stengėmės laikyti deramais oponentais. Ne veltui opozicija jautėsi tokia sutrikusi, nes, pasirodo, jog „dėžutę“ iš tų pačių verslininkų, kurie klimpsta politinės korupcijos skandale, paėmė ne tik Eligijus Masiulis. Matyt, konservatoriai nutuokė, kad po atskleistų E. Masiulio, Vytauto Gapšio ir Raimondo Kurlianskio ryšių yra tik dienų klausimas, kai į dienos šviesą išlįs konservatorių susitikimai, prašytos ir gautos paramos.

Net ir to paties Gabrieliaus Landsbergio susitikimas su R. Kurlianskiu „Stikliuose“, ką atremti prisidengiant bet kokiais kaltinimais, kaip įprasta, bus sudėtinga. Dabar akivaizdu, kad tik baimė, o ne taurūs darbai dėl Lietuvos, skatino opoziciją bet kokia kaina formuoti neigiamą valstiečių įvaizdį ir deklaratyvų pirmalaikių rinkimų siekį.

Visos šios, prieš pat Velykas paaiškėjusios, politinės korupcijos aplinkybės, į dugną tempiančios konservatorius, drauge diskredituoja jų dešimtmečiais monopolizuotas vertybes, kurios viešumoje juos turėjo parodyti geresniais, pranašesniais už kitus. Konservatorių išpažintos vertybės pasirodo yra tik žiauri ir melu grįsta priedanga, skirta paslėpti procesus, kurie yra mūsų valstybės didžiausia nelaimė, turinti savo pavadinimą – korupcija.

Jau anksčiau, man stebint konservatorių elgesį ir retoriką, susidarė įspūdis, kad jiems valdžios troškimas ir jos „paėmimas į savo rankas“ yra tikslai, kurie pateisina visas priemones. Jiems būnant opozicijoje kažkur dingsta konstruktyvios diskusijos, o jų vietą užima patyčių retorika. Šioje kadencijoje tai ypač ryšku. O kur dar konservatorių lyderio nesugebėjimas valdytis… Matyt, jam vis dar sudėtinga suvokti, kada realiame gyvenime peržengiamos politinės retorikos ir elgesio ribos bei kokios yra to pasekmės. Tai mato paprasti opozicijos nariai, kurie, jau net neslėpdami savo sutrikimo dėl Seimo opozicijos pasirinktų prioritetų ir partijų programų nevykdymo, apie lyderių „manijas“ (kai kas lyderių, ypač jaunojo G. Landsbergio, elgesį net prilygina apsėdimui) dalinasi su visuomene žiniasklaidoje ir socialiniuose tinkluose. Jų nuomone, valstiečių dergimui skiriama per daug dėmesio ir Seime nesiūlomi Lietuvai naudingi darbai.

Linkiu, kad Gabrielius Landsbergis ir jo bendražygiai suprastų, ką labai gerai supranta Lietuvos žmonės – pasitikėjimas neateis kavinėse girdant moksleives, bandant pasinaudoti jų atvirumu. Pasitikėjimo nesukels ir tie, kurie traukiasi iš Seimo, sakydami, jog dėl to kalti „Naisių gandrai“, bet ne jų pačių beribis godumas. Negalima pasitikėti ir jaunu lyderiu, kuris nesuvokia savo atsakomybės šaliai, lankstosi verslininkams, priiminėja jų dovanojamas dėžutes, tikėdamasis savo programos palaiminimo iš tų, kurie nesibodi pirkti sau palankių įstatymų, valstybę paversti savo interesų tarnaite.

Dėkoju visiems už valdančiųjų palaikymą ir paskatinimą, už konstruktyvią kritiką ir abejones, visa tai man be galo svarbu, nes negaliu atsitraukti, pasitraukti ar suabejoti. Žinau, jog, mes, valdantieji, turime atlaikyti viską, kad Lietuvos žmonės galėtų pajausti skirtumą tarp „dėžučių kolekcionierių“ ir realiai dirbančių Lietuvai.

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress

37 komentarai

 1. Gerai atsakyta apsėstiesiems. Tad pats laikas toliau ryžtingai vykdyti valstiečių ir žaliųjų programą: sumažinti darbo apmokestinimą, palengvinti vaikus auginančiųjų dalią, gerinti švietimą ir humanitarinio mokslo būklę ir t.t.

  Sėkmės!

 2. T0mas J.:

  Komunistų partija skilo į dvi dalis, Liberalų partija korumpuota, Konservatorių – korumpuota. Gabrielius, Adomėnas, Kasčiūnas – verslininkų tarnai, Majauskas – donžuanas sijonų vergas; Langaitis purvinom baltom pirštinėm – jam verslas svarbiau nei politika. Darbo partija – reanimacijoj. Visuomenė degraduoja, bet net degraduojančiai visuomenei nepatinka degraduojančios partijos. Partijų erai ateina galas!

  • Žemyna:

   Atskilėliai komunistai bet ką partijon surašo, kad tik susidarytų skaičius, reikalingas partijai registruoti. Tarp jų ir asabos, nepasididžiavusios net ir kalinių BALSUS PIRKTI. Kažin, kuo atsilygino – lit(r)ais ar dozėmis?

 3. SmikiZ:

  Jau kam kalbėt, bet šitam melagiui miljonieriui tai dera tylėt. Užsisiųti burną ir tylėti. Atgailauti (jei jis supranta, kas tai yra) ir tylėti. Ne todėl, kad konservai būtų šventi (deja, bet ji blogėja irgi). Todėl, kad jis pats tiek primelavo, tiek pridarė ir tebedaro blogio Lietuvai, kad jam reikia slėptis ir tylėti.

  • T0mas J.:

   Kokį jis blogį daro Lietuvai? Ar vagia pinigus? Pavardink, Šmiki, padiskutuosim.

   • LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS:

    I. Nevykdo rinkiminių pažadų.
    II. Išniekino Žemės pardavimo užsieniečiams saugiklius.
    III. Padidino mokesčius silpniausiesiems. 2018 atsirado plėšikiškos sodros grindys – silpniausiųjų skriauda (kai kirpėjai padidinta mokesčių našta 50e/mėn, …).
    IV. Bruka svetimšalių qxw į lietuviškus dokumentus, grubiai pažeisdamas konstituciją.
    V. Neteisėtai išrinktame Seime, savivaliauja.
    VI. Kt.

   • Taigi, Šmiki, pasakyk, ką bloga padarė? Parodė, kad be alaus ir narko galima jaunimui švęsti per muzikos festivalius? Transliavo, kaip gandrų šeimyna visą vasarą gyveno? Kad Tautos ženklų alką įkūrė?
    O kas trukdė sukurti ką nors gero, pvz., filmą apie šviesų gyvenimą Landsbergiškėse arba Turniškėse, kad visi pasimokytų gerą gėrį gerai daryti ir t.t.

    • T0mas J.:

     “Bruka svetimšalių qxw į lietuviškus dokumentus”.

     Kaip tai padarė? Priėmė įstatymą dėl šių raidžių naudojimo asmens dokumentuose ar kaip?

    • Pikc:

     Na, balsavimai dėl darbo kodekso ir “vaikų apsaugos” tikrai nebuvo geri sprendimai ir gerokai pjovėsi su rinkiminiais pažadais. Apie liberastinę “profesionalų vyriausybę” net kalbėti nėra ką – jau vien visokios petrauskienės ir jonsonienės ką reiškia. Skverneliai, pranckiečiai – dar viena rimta “kliurka” (o juk dar ir Šakalienė su ta partija Seiman atjojo). Nėra tie valstiečiai šventieji, toli gražu – bet vis dėlto, libkonų/liberastų ar komuniagų (“socdemų”) variantai – dar blogesni.

     • mintis:

      Buvo nelabai tinkamas sprendimas vaiko pinigus pririšti prie PM.Didėjant NPD,esant nedideliam atlygiui, PNPD pasinaudoti ar susigrąžinti galimybė tėveliams menksta.Vaikams neįdomu tie visi PNPD,jų poreikiai auga,kartu tėvelių išlaidos.Vaiko pinigai turi būti atskirti nuo tėvų pajamų ir panaudoti tik vaikų poreikiams.Vaiko pinigus turi gauti kiekvienas vaikas, išlaisvinus juos nuo visų PNPD priklausomybių,nepriklausomai nuo to ar tėvų atlygis bus minimalus ar du minimalūs.Jei ir vėl bus didinamos išmokos vaikams-vaiko pinigų sumos, tai sveikintina.Ir atrišus tą išmoką nuo visokių PNPD šį veiksmą nuolat atlikti daug paprasčiau ir nereik papildomų aptarnavimo sąnaudų.

      • mintis:

       Dėtos pastangos padidinti pensijas.Jos nuo 2018 padidėjo 20-22-30E .Tai yra gerai,bet dalį pensijų padidėjimo ir dar daugiau galimai susirinko energetikai ir papykdė žmones.
       Kokia forma?Atrodo gali prašyti kompensacijos?
       1,Kodėl turėtų prašyti kompensacijos žmonės,pildyti,kurie anksčiau jos neprašė,krūvas popierių,o kompensaciją gauna ne žmogus o energetikai?.Jis turi net atnešti įrodymą,kad skolos neturi ir už šildymą susimokėjo???
       2.Jei močiutė turi truputi žemės tai ji kompensacijos jau negaus,nes turi turto???????.Prie ko čia močiutės turtas-tas žemelės gabaliukas ir pasisavintas ,galimai pensijos padidinimas,ir dar daugiau energetikų,pakėlus užmokestį už patalpų ir vandens šildymą?Kodėl Lietuvoje vieni turi būti absoliutūs skurdžiai,tada,kas kokią loską padarys,o kitiems galima būti labai godiems ir be saiko?Padidintos pensijos tikrai valdančiųjų geranoriškumo ir darbo vaisius:tuos pinigėlius reikėjo sutaupyti,kas lepina energetikus ir leidžia jiems godžiai gyventi, neaišku?

   • SmikiZ:

    Va ten žemiau Pikc iš esmės viską teisingai sudėliojo. Apie R. Karbauskio nuolatinius melavimus net nekalbu, pradedant moterimis, baigiant žeme. Apie vad. profesionalų vyriausybę iš tiesų ką nors teigiamo pasakyti (be vienos kitos išimties), labai sunku. Tai, kas daroma su švietimu ir kultūra apskritai yra nusikaltimas tautai. Deja.

  • mintis:

   Karbauskis yra atsidavęs lietuvninkas,gero auklėjimo.Jis žino kas yra lietuviškas-žmogiškas onaras.Jį Lietuvoje turėjo dauguma lietuvių.Jis buvo neatsiejama lietuvio dalis.Šalia lietuviško onaro gyveno moralė,padorumas,išmintis.Tą siekiama sugražinti,pasiuntus išnykimui alkoholizmą,paleistuvystes,tuštybę,nepagarbą sau ir kitam.Ar tai blogai?Turite galimybę rinktis.Ar Jus domina tik pinigai,ai,ai,ai?

 4. aptverta spygliuota viela, Lietuva būtų panaši į konclagerį:

  Dabar, Seimą (vyriausybę, … ) aptvėrus spygliuota viela,
  būtų užbaigtas 3 dešimtmečius trukęs liustracijos laikotarpis : )

 5. meska:

  Alkas spausdina tą, kuris nieko nedarė, kad apginti žmonių valią pastatyti Vytį Lukiskių aiksteje. Su savo kolukinem vertybem irgi gali sleptis. Valgom duoną apnuodytą rundabu o tai tautiškumas,o kiek zmoniu nusklriaudes?

  • jonas:

   pritariu, LVŽS neturėtų būti vietos alko portale,po to, kai jų frakcijos balsais kartu su LLRA prastumtos švietimo įstatymo pataisos, dar 8 metams nukelnančias lietuvių kalbos abitūros egzamino suvienodinimą tautinių mažumų mokyklose. Balsavau už LVŽS dėl to, jog tikėjusi, kad jie nepalaikys nei trijų raidžių, nei kitų antilietuviškų įstatymų. Nusivyliu, daugiau jau tikrai už juos nelabsuosiu, o alkui nederėtų dėti tokių išdavikų straipsnių

  • T0mas J.:

   O kaip jis tuos žmones skriaudžia? Paskolinęs paskum liepia grąžint?
   Ar tu kitaip darai, kai paskolini?

 6. Žmogus:

  Teisingas straipsnis.Pagaliau konservatoriai pastatyti į vietą. O jei dar pavyks nubausti juos už Independenco ir kitas aferas tai gal pagaliau pasijusime žmonėmis.

 7. Diedas:

  Trumpa žmonių atmintis.
  Nebepamena ką šitas kremlinas kvailu veideliu žadėjo per rinkimus ir nemato ką užėmęs valdžią išdarinėja.
  Istorija kartojasi.
  Komunistai nieko naudingo nedarydami, tik vogdami ir besirūpindami savo ir oligarchų chebra už savo kenkiamą veiklą kaltino opoziciją’
  Agentas karabasas prunščia tą patį, jis nori visiems gero, bet bloga opozicija visus nuostabius projektus sužlugdo.

 8. Žemyna:

  Gerb. Seimo nary, ar Tamsta vis dar esate, kuo skelbėtės prieš rinkimus?
  Kadangi pinigais parėmėte parašų rinkimą dėl dvikalbio paso, daugelis tikėjosi, kad Tamsta neatvesi į Seimą tų, kas energingai naikins valstybinę kalbą, vys ją lauk iš Lietuvos valstybinės raštvedybos, iš asmens dokumentų, ir dalies Lietuvos vietovių, iš mokymo programų.
  Šiandien jaučiamės klastingai apgauti.
  Kas Tamsta esate, kam tarnaujate, pone Karbauski, kam tarnauja Tamstos į Seimą atvestieji, į vyriausybės postus susodinti???
  O gal Tamstą kas nors į nelaisvę paėmęs laiko ir neleidžia vykdyti rinkiminių pažadų? Gal Tamstą vaduoti reikia?

  • mintis:

   Ponia,
   Karbauskis ir jo komanda aiškiai,prieš rinkimus,deklaravo,kad kvies visus bendram darbui valstybės naudai ir žmonėms.Ir kvietė.Tai ir buvo daroma.Buvo aiškus ir visiems prieinamas pasirinkimas.Kas siūlymą geranoriškai pasirinko ir dirba,gal kas piktavališkai iš vidaus manė kenkti,vieni jau atsiskleidė,gal kiti dar ne.Kiti gal atvirą priešpriešą pasirinko,jų pasirinkimas.Todėl piktintis negarbinga,kas ką pasirinko,tas tą ir turi.Žmogus pats apsisprendžia ar jam doros keliu eiti ar būti piktavaliu.Darbai ir parodo koks tas kelias pasirinktas.Kad žmonių negriebė išrūšiuoti,tai ir rodo Karbauskio išmintį ir garbingumą suteikiant galimybę rinktis kiek tau svarbi lietuvybė,žmogus ,valstybė.

   • Žemyna:

    Ar nežinojo, jog Skvernelis pasisako prieš „Talkos” paso projektą? Jis tai seniausiai buvo viešai spaudoje pranešęs! T. y., seniausiai rėmė 2K ir Lenkijos revanšistus, niekaip nenurimstančius, kad iš jų turėtą grobį atėmė. Kaip tai paaiškintumėte? Ir tokių jo partijoje sočiai! Tai kaip jis galėtų su tokia komanda savo įsipareigojimus vykdyti? Jis ir tik jis atsakingas už tai, ką atvedė į Seimą!
    O jo Seimo pirmininkas? Jis turi SAVO veidą?

 9. Aha:

  Rasinedami cia mes nieko nepasieksim. Kiek tokiu is jusu savo nepasitenkinima del tu raidziu issake tiesiogiai Karbauskiui ar kt. Seimo nariui pagal apylinke? Ne vienas? Kiek is jusu su plakatu prie seimo iejimo stovejo? Vel nei veinas? Tai ko cia purkstaujat prie kompo?

 10. pakol kas yra taip:

  Kaip ten bebūtų – balsavau už “valstiečius” ir, jei vėl vyktų rinkimai, tektų vėl už juos balsuoti. Nors daro klaidų, bet tie neklysta, kas nedirba. Visos kitos partijos visiškai susikompromitavę ir jokių alternatyvų nėra. Nepatinka man Skvernelis, kuris nors baigė Marijampolės J. Jablonskio gimnaziją, tačiau negavo patriotizmo pradmenų, labai silpnas V. Pranckietis, neatitinkąs einančių aukštų pareigų, bet šios partijos tarpe yra ir labai padorių žmonių. Prieštarauju taip pat dėl trijų raidžių ketinimo, dėl dvigubos pilietybės referendumo, dėl lietuvių kalbos ir literatūros institutų išardymo. Daug kas nepatinka, bet yra ir gerų sprendimų. R. Karbauskio turtai manęs nejaudina. Gerai, kad Lietuvos žemę valdo savi, lietuviai, o ne atėjūnai. Sukeltas žmonėse didžiulis pavydas ir juokingiausia, kad iki šiol vykdyta šleiva, kreiva žemės reforma niekas nesidomėjo, tik atėjus į valdžią “valstiečiams”, tiksliau R. Karbauskiui, parūpo žemės reforma landsbergiams, kubiliams, juknevičienėms ir t.t. Užpjudė savo šuniukus tapinus, algius ir visiems suskaudo galvelės dėl jų pačių vykdytos žemės reformos.

 11. Kelmas:

  Iš karto po rinkimų matėsi, kaip konservatorių vadukai siunta, kad ne jie turės valdančią daugumą Seime. Pasipylė šmeižtas, purvai per visas palankias žiniasklaidos priemones ir posėdžių salėje. Paaiškėjo, kad jie tokie patys netuščių “dėžučių” mylėtojai , kaip ir liberalai. Kuo konservatorių pirmininkas skiriasi nuo masiulio ar kitų liberalš? Turi galioti vienodas požiūris, atsistatydinti turėtų visi, kurie asmeniškai susitikinėjo su Kurlianskiu. Kodėl tyli žiniasklaida? Ar jie veda dvigubų standartų žaidimus?

 12. Pritariu autoriui,
  nes kiek kartų konservatoriai pateko kartų į valdžią, tai tiek pat kartų jie apiplėšė liaudį.

 13. Getas:

  Viskas lyg ir neblogai vyksta valdant šiai koalicijai: gražino pensijas, jas didina, vaikams mokama ir pan., tik labai jau trukdo vadinama opozicija nuo pat pradžių. Žinoma neturėtų jie 3 raidžių QWX palaikyti arba pseudolenkų reikalavimus švietime turėtų atmesti kuo greičiau, nes neoliberalų valdoma žiniasklaida tuo naudojasi ir keičia rinkėjų nuomonę, juk šiems tautos gyvybingiems klausimams lėšų nereikia. Lauksime vidury balandžio mokesčių reformos susipažinimui, tikimės, kad bus samdomiesiems stipriai mokesčiai sumažinti, jei to nebus, tai Jūsų koalicijai ateities nebus. Sėkmės vykdant rinkiminę programą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: