Signatarai aiškinasi kas nurodė T. Burauskaitei apšmežti D. Banionį, S. Sondeckį ir V. Sladkevičių (video) (1)

Saulius Sondeckis | rengėjų nuotr.

Saulius Sondeckis | rengėjų nuotr.

Kovo 30 d. Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarai Audrius Butkevičius ir Zigmas Vaišvila spaudos konferencijoje Seime „Prokuratūra nenori nustatinėti, kokie politikai nurodė apšmeižti kardinolą Vincentą Sladkevičių, Donatą Banionį ir Saulių Sondeckį bendradarbiavimu su KGB“.

Sausio 26 d. signatarai A. Butkevičius ir Z. Vaišvila kreipėsi į Seimo pirmininką Viktorą Pranckietį dėl Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos centro (LGGRTC) vadovės Teresės Birutės Burauskaitės atleidimo iš pareigų dėl a.a. kardinolo Vincento Sladkevičiaus, a.a. Donato Banionio ir Sauliaus Sondeckio apšmeižimo 2018-01-05 d. interneto svetainėje „kgbveikla.lt“, be įrodymų ir be įstatymu nustatytos liustracijos paskelbus juos slapta bendradarbiavusiais su TSRS KGB.

Audrius Butkevičius | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Audrius Butkevičius | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Signatarų A. Butkevičiaus ir Z. Vaišvilos pareiškimas Generaliniam prokurorui Evaldui Pašiliui dėl ikiteisminio tyrimo dėl šių mirusiųjų apšmeižimo ir atminimo paniekinimo,  buvo persiųstas Vilniaus miesto apylinkės prokuratūrai.

Prokuroras Benediktas Leišys priėmė nutarimą atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą, nors pati T. B. Burauskaitė prisipažino, kad tai padarė politikų spaudimu ir tyčia, nes pasak jos „visuomenė turi tai žinoti“.  Tačiau prokuroro B. Leišio nutarime apie tai net neužsimenama. Todėl signatarai daro išvadą, kad prokuratūrai nerūpi, kokie politikai nurodė LGGRTC-ui apšmeižti kardinolą Vincentą Sladkevičių, Donatą Banionį ir Saulių Sondeckį bendradarbiavimu su KGB…

Z.Vaišvila | alkas.lt, A .Rasakevičiaus nuotr.

Zigmas Vaišvila | Alkas.lt, A. Rasakevičiaus nuotr.

Signatarai A. Butkevičius ir Z. Vaišvila sakė, kad jau yra pateikę teismui skundą dėl šio prokuroro nutarimo ir ruošia kreipimąsi į Generalinį prokurorą E. Pašilį, kad jis surašytų prokuroro nutarimą dėl šių mirusiųjų Lietuvos žymių žmonių apšmeižimo ir paniekinimo.

Signatarams nesuprantama prokuroro B. Leišio nuomonė, kad LGRTC prierašas prie skelbiamų tariamų KGB bendradarbių sąrašo, jog šiame saraše skelbiami duomenys yra nepatikimi, panaikina pagrindus pradėti ikiteisminį tyrimą dėl jų šmeižto. Signatarų nuomone ir sveiko proto logika, tai tik patvirtina p. T. B. Burauskaitės ir jos pavaldinių tyčinę veiklą.

„Prokuroras B. Leišys nevertino ir iš anksto suplanuotos ir organizuotos akcijos visumos. Tik paskelbus šį šmeižtą visų trijų asmenų puslapiuose Wikipedijoje iškart buvo įrašyta, kad jie slapta bendradarbiavo su KGB. Šią identišką informaciją žaibiškai vienu metu paskelbė BNS, LRT, Delfi.lt, Diena.lt ir kitos pagrindinės žiniasklaidos priemonės. Todėl akcijos planavimas ir tyčinis veikimas – akivaizdūs. Be to, prokuroras B.Leišys visiškai nevertino ir kito esminio fakto – T. B. Burauskaitė raštu signatarams patvirtino, kad LGGRTC nesikreipė į Algimanto Urmono vadovaujamą tarpžinybinę liustracijos komisiją, kuriai vienintelei įstaymu suteikta teisė nuspręsti, ar asmuo bendradarbiavo su slaptosiomis TSRS tarnybomis“, – sakė signatarai A. Butkevičius ir Z. Vaišvila.

Signatarų nuomone, šias patyčias iš mirusiųjų Lietuvą garsinusių asmenų ir valdžios svertus turinčių asmenų savavaldžiavimą būtina pabaigti ir griežtai įvertinti.

Kategorijos: Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , .

1 komentaras

 1. dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

  Reikia būti labai gerai informuotu, kad pasakyti, kad APŠMEIŽĖ. Informacijos ar dezinformacijos šaltiniuose yra teigiama įvairiai teigiama apie su kgb bendradarbiavusių skaičių, teko skaityti, kad net viso 118 tūkstančių. Nėra per daug neteisinga manyti, kad jų buvo plius ar minus 50000. Tai esmės nesudaro, buvo tiek kiek reikia, kad lakyti Lietuvą OKUPUOTA ir po kariuomenės išvedimo visa šita slaptoji kariuomenė liko, tai yra liko tiek kiek reikia Lietuvą išlaikyti OKUPUOTA.
  Sau skaitau V.Petkevičiaus knygą “Durnių laivas” ir ten 28 psl. yra aprašomas ir Zigmas Vaišvila. Jokių dėl to teismų, ten jis įvardintas “studentu”.
  Todėl yra suprantams jo jautrumas tai temai, o tuo labiau remtis “autoritetu” Algimantu Urmonu. Apie tai galite pasiskaityti mano 2017-05-22 straipsnyje “Šizofrenija Lietuvos teisėje?”

  http://www.ekspertai.eu/sizofrenija-lietuvos-teiseje92401

  O ar kas nors liustravo patį Algimantą Urmoną? Todėl reikia žiūrėti į FAKTUS, paliktus veiklos PĖDSAKUS, stebėti daromus DARBUS. Ir pamatysime, kad ne kgbistas gali būti didesnis kgbistas, o kgbsitas gali būti pats didžiausias Lietuvos patriotas. Taigi PAGAL DARBUS, nes kitaip neturime šansų išsikapstyti.

  O tas susijaudinimas dėl “apšmeižimo” kai ką tikrai pasako. Štai Arvydas Anušauskas Vito Tomkaus tiesiai šviesiai įvardijamas kgbistu ir nesigina. Seimas nekreipia dėmesio, konserv partija nekreipia dėmesio. Išvada: visi ten kgbistai pagal daromą darbą, nes visi tyli. O juk M.Bastį “iškrapštė”, tai kuo kitoks A.Anušauskas? Gal pats sau prisipažinęs ir užsislaptinęs dar 75 metams. Ilgai ruošiasi gyventi? 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: