R. Navickas. MG Baltic parama: kodėl taršomi L. Kasčiūnas ir L. Kojala o kiti paramos gavėjai – ne? (12)

Alkas.lt nuotr.

Alkas.lt nuotr.

Stebiu pastarųjų dienų spaudoje pučiamą skandalą dėl konservatorių bendravimo su Raimondu Kurlianskiu – ir bandau suvokti jo esmę?

Tai, kad Laurynas Kasčiūnas apklausiamas, kaip liudininkas, skandalingojo verslininko galimai korupcinės veiklos byloje yra normalu.

Jis tuo metu nebuvo joks oficialus politikas ar pan. todėl jokių pretenzijų dėl to, kad asociacijos rėmėjui paprašius nuėjo pasikalbėti su pažįstamais politikais kelti negalima.

Svarbu, kad nebuvo jokio nelegalaus pokalbių turinio, neteisėtų pasiūlymų bei veiksmu. Pokalbiai ir klausimai dėl požiūrio į vienokią ar kitokią problemą kol kas dar nėra uždrausti.

Panašiai yra ir su Linu Kojala, kurį žurnalistai bando iškvosti dėl tos paramos studentiškam leidiniui „Tribūna“ – girdi, kam ji buvo panaudota? Nors pastarasis, kaip minima, po paramos gavimo paliko postą asociacijoje ir įtakos paramos panaudojimo skirstymui neturėjo.

Visus tuos reikalus gal ir įdomu būtų pasiskaitinėti neturint ką veikti, jei ne viena keistoka, švelniai tariant, aplinkybė.

Kodėl spauda pateikia reikalą taip, tarsi pats paramos gavimo faktas iš MG Baltic koncerno jau pats savaime būtų kažkoks kriminalas nepolitinės asociacijos atveju? Kame jis yra, gal kas galėtu paaiškinti?

Kodėl spauda nepuola taršyti kitų tos paramos gavėjų (žr. nuotraukoje)?

MG BALTIC: Veikdami šiandien, kuriame rytdieną | FB, R. Navicko nuotr.

MG BALTIC: Veikdami šiandien, kuriame rytdieną | FB, R. Navicko nuotr.

Ir neklausinėja bei neremia prie sienos pvz. Lietuvos laisvosios rinkos instituto (LLRI) veikėjų? Kurie de facto vykdo įvairią lobistinę veiklą ir reguliariai landžioja po Seimą, Vyriausybę bei politikų ir valdininkų kabinetus su visokiais pasiūlymais ir nuomonėmis dėl teisinio reguliavimo?

Nes norisi kažkokio nuoseklumo ir vienodų standartų analogiškiems atvejams taikymo.

Jeigu jau paramos gavimas iš MG Baltic yra kažkas labai įtartino ir kenkiančio reputacijai, tai toks požiūris turėtu galioti visiems tos paramos gavėjams.

O jeigu visgi ne – ir ta parama yra toksinė tik kriminaliniais atvejais, tai kokios pretenzijos L. Kasčiūnui bei L. Kojalai ir Co?

Neapleidžia jausmas, kad minčių dėl tokios nevienodos spaudos reakcijos gali kilti įvairių.

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .

12 komentarų

 1. Rimas:

  Toks pasikalbejimas vadinamas.nelrgaliu lobizmu

 2. Laima:

  Laurynas rimtas politikas, aš jį gerbiu. Nemanau, kad jo partijoje blogesnių už jį nėra…..

  • arvydas:

   Dėmesio! Skverneliai, karbauskiai ( įprasta vagių taktika ir strategija) gali egzistuoti tik priversdami oponentus įrodinėti KAD NESI KUPRANUGARIS.Šis kremlinis žaidimas gali būti nutrauktas tik siunčiant vagis – eik šikt..Pagarbiai Arvydas Damijonaitis

 3. Pikc:

  Sprendžiant pagal šitas pavardes, kabinamasi ne prie “konservatorių” (turbūt nereikia aiškinti, kodėl tą pavadinimą į kabutes įdėjau? :)), o prie krikdemų. Gal nuspręsta, kad atėjo laikas “apvalyti Partijos gretas”? Be to, L. Kasčiūnas Didįjį Partijos Vadą Anūką jau buvo užrūstinęs su savo kvietimu AfD atstovams (tiesa, po to jų vizitą praleido “palindęs po stalu” – bet vis tiek), o Kojala, nors “šiltą kėdę” gavęs “pakeitė plokštelę” ir šoktelėjo į liberalų stovyklą, bet anksčiau irgi yra buvęs “ideologiškai neteisingas” (kaip ir dauguma su “Tribūnos” leidimu susijusių asmenų).
  Be to, yra tikrai daug žmonių, kuriuos “konservatoriai” (libkonai) yra smarkiai užknisę – o čia puiki proga tų žmonių nepasitenkinimą nukreipti lyg ir prieš libkonus, bet realiai – prieš pačių libkonų nemėgstamus asmenis (ir organizacijas). Kaip sako, du zuikiai vienu šūviu. Net trys – gi šitaip “apsivalę” libkonai galės trimituoti, kokie jie didūs kovotojai su korupcija. 🙂
  Štai ir Anūko Senelis pasireiškė: “Ilgametis konservatorių vadovas Vytautas Landsbergis dar prieš susirenkant Priežiūros komitetui išreiškė nuomonę, kad L. Kasčiūnas turėtų būti šalinamas iš partijos. „Iš STT tyrimų, pagrįstai ar nepagrįstai dozuojamų spaudoje, atrodo, kad mūsų partijoje veikė „MG Baltic“ įtakos agentas, gaudavęs iš ten pinigų savo įkurtai organizacijai ir mėginęs paveikti aukštą Seimo ir partijos pareigūnę Ireną Degutienę tos verslų kompanijos naudai“, – sakoma V. Landsbergio laiške Priežiūros komiteto nariams.” (delfių kloakos info)
  Labai panašu į Partijos “kadrų valymo politiką” – kaip “senais gerais laikais” (tik be sušaudymų). Kasčiūnas reikiamus balsus surinko, savo darbą padarė – o dabar tegu nešdinasi, nes ne pagal Partijos Liniją veikiantys asmenys Partijai nereikalingi.

  • JUOZAS:

   šiek tiek papildysiu. Anūkas irgi susitikinėjo su Kurliandskiu(“Stikliuose”,anūko kvietimu), tik apie tai kažkodėl nutylima. Tuo pagrindu senelis turėtų siūlyti išvyti ir anūką.
   Dėl partijos skilimo, tai, manau, procesas bręsta, anūkas ją nori visai nuvaryti ir jungtis su liberastais. Krikdemai turi dar laiko pagalvoti, su kuo ir kaip ateity dirbti, su kuo vienytis. Manau, net dalis “valstiečių” jiems artimesni. O tautininkams būtų natūralus sąjungininkas.

   • Žemyna:

    Tai jau tegu eina, ir kuo greičiau, ir visus QWyXinčius bei QWaXinčius su savimi vedasi… Ne su juo konservatoriai vis vien tik į bedugnę nugarmės. Dar taip atvirai ciniškai Sąjūdžio tikslai nebuvo suniekinti.

 4. > Pikc:

  Teisingos pastabos,-pritariu.Vis dėlto kas nutiko Gerb. V.Landsbergiui,kad vis dažniau savo politinius veiksmus ir įžvalgas grindžia nūdienos liberalizmo idėjomis?

 5. Žemyna:

  Neužmirškime – Kasčiūnas nesutinka būti išQWXintas. Kaip Kojala – nežinau.
  Tačiau dėl Anūko tikslų priglobti liberalus (ar pačiam prie jų su „paveldėtu kraičiu” prisiglausti) abejonių nekyla. Juk suprantame, kad taip tiesiai šviesiai iš karto pas liberalus drožti laikė strategine klaida. Taip senelis galėtų prarasti autoritetą bei įtaką TS… Taigi, ir TS-KD irgi laukia skilimas – Anūko Didžiojo dėka.

 6. Konservatoriai tokie patys:

  Nereikia ginti nei vieno, kurie turėjo reikalų su Kurlianskiu. Ir liberalai ir konservatoriai vienodai taikėsi pinigų iš didelio koncerno. Visus faktus reikia paviešinti , visi vienodai nusipelno apkaltos. Keista, kad iki šiol tik vienas Masiulis neteko mandato. O kiti? Net TS_LKD jaunasis pirmininkas prisidirbęs, kuo jis geresnis? Toks pat. Tik žiniasklaida , TV nėra vienodai sąžininga visiems negarbingiems, kurie “prastūminėjo už atlygį” palankius įstatymus dideliam verslui. O vidutinis, smulkus verslas skursta iki šiandien, nes neturi pinigų “nusipirkti įstatymų” . O tokie kurlianskiai maitino didžiąsias partijas ir dabar vyksta tas pats.

 7. Aha:

  O tai kaip kubilas? Anas gi 30k LTL ciumodana gavo dar tais laikais, kai LEO bandyta kurti. Laikrasciai mirgejo, o ir pats nelabai slepe… Dedule tokio neismes – lamai jau geras ciumodanu emikas. O dedule ciumodanus myli……

 8. arvydas:

  Dėmesio! Skverneliai, karbauskiai ( įprasta vagių taktika ir strategija) gali egzistuoti tik priversdami oponentus įrodinėti KAD NESI KUPRANUGARIS.Šis kremlinis žaidimas gali būti nutrauktas tik siunčiant vagis – eik šikt..Pagarbiai Arvydas Damijonaitis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: