Balandžio 3 d. istorinėje LMA salėje vyks Sąjūdžio 30-mečio minėjimas (6)

Sąjūdis 1988-2018 | Rengėjų nuotr.

Sąjūdis 1988-2018 | Rengėjų nuotr.

Balandžio 3 dieną, 17 val., Vilniuje, Lietuvos mokslų akademijos (LMA) Didžiojoje salėje (Gedimino pr. 3) Vilniaus Sąjūdis rengia Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio trisdešimtmečio minėjimą „Vilniaus sąjūdininkai žygyje į Nepriklausomybę“. Šį renginį globoja judėjimas  „TALKA kalbai ir tautai“, Vilniaus forumas bei Sąjūdžio iniciatyvinės grupės klubas.

Renginio dalyvius pasveikins Lietuvos mokslų akademijos prezidentas akad. Jūras Banys. Pasisakymus lydės meniniai pasirodymai. Minėjime kalbės laisvės kovotoja, Laisvės premijos laureatė Nijolė Sadūnaitė, Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio iniciatyvinės grupės nariai Gintaras Songaila ir prof. Vytautas Radžvilas.

Renginio dalyviai ketina tartis ir ieškoti sprendimo, kaip galima būtų šiuolaikinėmis sąlygomis pratęsti Sąjūdžio pradėtus darbus. Šiuo renginiu bus pradėti Sąjūdžio trisdešimtmečio minėjimai visuose Lietuvos rajonuose. Juo taip pat siekiama tinkamai pasirengti šių metų birželio 3 d. įvyksiančiam Lietuvos Sąjūdžio minėjimui, turinčiam sutelkti visuomenę neatidėliotiniems atkurtos valstybės atnaujinimo darbams.

„Nepraleiskime progos būti kartu bręstančių pokyčių akivaizdoje“, – pranešime spaudai ragina minėjimo rengėjai.

Minėjimo dalyvių registracija vyks nuo 16 val.

Sąjūdžio mitingas 1988 Vingio parke | R.Urbakavičiaus nuotr.

Sąjūdžio mitingas 1988 Vingio parke | R.Urbakavičiaus nuotr.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Šventės, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress

6 komentarai

 1. Ūla:

  Ponai, nėra nurodyti kontaktai registracijai. Gal reikėtų patikslinti žinią?

 2. Ačiū organizatoriams …Stiprybės Jums ir visiems aktyviesiems Sąjūdininkams visame kame…..

 3. Tvankstas:

  Keista dabartinė padėtis su išlietuvinama Lietuva – tos jėgos, kurios kviečia atgimti tautą, organizuoja renginius, akcijas, visiškai nenori dėtis su Vokietijos AfD, kuri ieško ryšių Lietuvoje bendram Europos gelbėjimui nuo genderizacijos, narkotizacijos ir islamizacijos.
  Susidaro įspūdis, kad patriotinės jėgos yra valdomos specialiųjų tarnybų ir žmonės-simuliakrai dirba dvigubais veidais, dvigubais tikslais, kurių pagrindinis – daryti taip, kad niekas toliau pliurpalų nevyktų.

 4. aptverta spygliuota viela, Lietuva būtų panaši į konclagerį:

  Seimą (vyriausybę, … ) aptvėrus spygliuota viela,
  būtų užbaigtas 3 dešimtmečius trukęs liustracijos laikotarpis 🙂

 5. LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS:

  Sąjūdis (iki pergalės)

 6. Žemyna:

  Na, Seimo buvę sąjūdiečiai, sajūdistai ir sąjūdžiautojai – kiek jūsų buvo minėjime? 🙂
  Buvusių Seimo narių mačiau, o dabartinių – gal neatpažinau? Tada atsiprašau.
  O Anūkui lyg ir derėjo kukliai sudalyvauti? Pažiūrėti į akis tiems, kas tomis baisiai šaltomis dienomis ir naktimis dieną naktį aplink Seimą jo senelį saugojo, kas prie Bokšto gyvybėmis rizikavo. Bent suvaidinti, jog apskritai prisimena, kad kažkoks Sąjūdis lyg ir buvęs, jog tas Sąjūdis lyg ir tikslus būsimai valstybei iškėlė, kurių įgyvendinimas šiandien Seimo, jo asmeniškai ir jo partijos šventa PAREIGA!
  Ar ne taip, Gabrieliau? Ar ne taip, Gediminai, Andriau, Sauliau ir visi kiti???

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: