Paminėtos 1949 m. kovo mėn. trėmimų metinės (3)

Trėmimai | Nuotrauka iš Genocido aukų muziejaus

Nuotrauka iš Genocido aukų muziejaus

Kovo 27 dieną Seimo Laisvės kovų komisijos pirmininkas Juozas Olekas prie paminklo sovietinės okupacijos aukoms atminti (Aukų g. Vilniuje) dalyvavo minėjime, skirtame paminėti 1949 m. kovo 25–29 d. trėmimus. Trėmimų aukoms buvo padėtos gėlės ir uždegtos žvakutės.

1949 m. kovo 25–29 d. įvyko trėmimų akcija, slaptuose jos planuotojų ir vykdytojų dokumentuose užkoduota

„Priboj“ („Bangų mūša“) pavadinimu. Per kelias dienas į geležinkelio stotis buvo suvežta, prekiniuose vagonuose uždaryta ir iš Lietuvos išvežta 9000 šeimų – beveik 30 000 šalies gyventojų. Dauguma Lietuvos tremtinių buvo įkurdinti Irkutsko, Krasnojarsko, Novosibirsko, Omsko ir Tomsko srityse. Tremtyje mirė apie 3000 1949 metais išvežtų Lietuvos žmonių.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , , .

3 komentarai

  1. Esu 41-jų tremtinys! Man nesuprantamas buvusių tremtinių skaldymasis į 41-jų, 45-jų, 48-jų, 51-jų metus?! ATSITOKĖKITE! Juk POLITINIŲ TREMTINIŲ ir KALNIŲ VĖLIAVA YRA VIENA!!!

  2. Atsiprašau, kad nepaminavojau 49-jų tremties bei pačios baisiausios tremties, kuri buvo įvykdyta 42-jų pavasary! Tačiau tai jau buvo ne tremtis bet GENOCIDAS! Mat prie Laptevų gabeno tiktai šeimas, kuriose vaikai nesirgdami atlaikė 41- 42-jų ŽIEMĄ! KGB- istais tą vasąrą, kaip dabar menu, buvo paskelbtas šūkis- VEŽAME Į RUSIJAI DRAIUGIŠKĄ KANADĄ!!! Mes gi trys broliukai tą ŽIEMĄ vadavomės su mirtimi, tad mus paliko merdėti! Laimei visi išgyvenome. Už tai ir dabar esu DĖKINGAS rusėms moterims!!!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: