Kultūros ministrė aplankė Molėtų ir Ukmergės kultūros įstaigas (2)

L. Ruokyte-Jonsosn Smetonos dvare | lrkm.lt nuotr.

L. Ruokyte-Jonsosn Smetonos dvare | lrkm.lt nuotr.

Kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonson lankėsi Molėtų ir Ukmergės rajonų kultūros įstaigose – kultūros centruose, bibliotekose ir muziejuose. Ministrė domėjosi kaip panaudojamos lėšos kultūros objektų atnaujinimui, kokius projektus įgyvendina vietos kultūros bendruomenės.

Ministrė supažindino savivaldybių ir kultūros įstaigų vadovus su keliomis Kultūros ministerijos iniciatyvomis. „Šiuo metu rengiamas regionų kultūros finansavimo modelis, kuris padės plėtoti kultūros prieinamumą regionuose ir mažins kultūrinę atskirtį. Savivalda ir vietos kultūros bendruomenės bus įtrauktos į kultūros projektų atranką ir lėšų skirstymą“, – teigė kultūros ministrė.

Ministrė papasakojo ir apie rengiamą kultūros pasą – nemokamą kultūrinių paslaugų paketą moksleiviams, kuris bus finansuojamas iš valstybės lėšų. Kultūros ministrė paragino savivaldybių vadovus aktyviau dalyvauti Lietuvos Mažųjų kultūros sostinių judėjime ir paskatino labiau prisidėti prie vietos kultūros bendruomenių planuojamų renginių. „Šios iniciatyvos pasitarnaus kultūros plėtrai regionuose ir turės įtakos formuojant kitų metų biudžetą“, – teigė L. Ruokytė-Jonson.

Kultūros ministrė, po susitikimo su Molėtų ir Ukmergės rajonų kultūros įstaigų vadovais ir  kultūros bendruomene aplankė aktyviai veikiantį Molėtų kultūros centrą, kuriame taip pat įsikūrusi ir biblioteka, muziejus, jaunimo erdvė bei turizmo ir verslo infomacijos centras. Taip pat ministrė aplankė ir Prezidento A. Smetonos dvarą bei jame veikiantį muziejų.  

Ukmergės rajono kultūros centro, bibliotekos, muziejaus rekonstrukcijai 2017-2018 m. skirta per 1 mln. eurų, Molėtų kultūros namų, kuriuose įsikūręs kultūros centras, biblioteka, priestate įrenginėjamas muziejus, rekonstrukcijai ir statyboms 2018-2019 m. numatoma per 660 tūkst. Eurų.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: