Seimas atmetė opozicijos projektą dėl priešlaikinių Seimo rinkimų (2)

Andrius Tapinas, Gabrielius Landsbergis: „Mes kaltiname!“ | Alkas.lt nuotr.

Andrius Tapinas, Gabrielius Landsbergis: „Mes kaltiname!“ | Alkas.lt nuotr.

Kovo 20 d. Seimas atmetė konservatorių inicijuotą projektą dėl pirmalaikių Seimo rinkimų šių metų birželio 3 d. Nutarimo projektą dėl pirmalaikių Seimo rinkimų parengė visų opozicinių frakcijų seniūnai, po juo pasirašė 49 Seimo nariai, ir net trys valdančiųjų valstiečių ir žaliųjų atstovai. 

Opoziciniai konservtoriai, seniai svajoję apie galimybę surengti pirmaeilius Seimo rinkimus, apie šį siūlymą garsiai prakalbo po to, kai Seimas neatleido iš Seimo narių priesaiką sulaužiusio Mindaugo Basčio. Mėginant sutelkti pirmalaikių Seimo rinkimų šalininkus kovo 15 d. prie Seimo žurnalisto Andriaus Tapino vardu buvo surengtas ir specialus mitingas „Mes kaltinam!“

Tačiau Seimas šį  projektą atmetė jau pateikimo stadijoje. Už pasiūlymą balsavo  52 Seimo nariai, prieš –  57  ir 11 Seimo narių susilaikė susilaikius. Pagal Konstituciją, pirmalaikiai Seimo rinkimai gali būti rengiami Seimo nutarimu, priimtu ne mažiau kaip trimis penktadaliais visų Seimo narių balsų dauguma, tam yra reikalingi ne mažiau kaip 85 balsais iš 141.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .

2 komentarai

  1. Teisingai:

    Gerai, kad atmetė. Dirbti reikia, o ne kvailystėmis užsiimti. Net Prezidentė perspėjo, kad nereikia priešlaikinių rinkimų. Tačiau konservatoriams tai nė motas. Jie kelia sumaištį valstybėje.

  2. dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

    LR Konstitucijos 55 str. 2 dalis sako: “Seimas laikomas išrinktu, kai yra išrinkta ne mažiau kaip 3/5 Seimo narių.” Tai reiškia, kad Seimas gali funkcionuoti, kai Seime yra 85 Seimo nariai. 141-85 =56. Reikia pasiekti, kad 57 Seimo nariai ATSISTATYDINTŲ ir tuomet kaip matome užtektų 57 Seimo narių, kad įvyktų nauji rinkimai. Tačiau opzicija to NEPADARYS, nes jau labai jiems patinka Seimo kėdės į kurias vis yra įsėdę antikonstituciškai. Todėl tie visi balsavimai dėl pirmalaikių Seimo rinkimų yra tik BURBULŲ laidymas. Absoliučiai visi, kuriems nepatinka Seimo darbas, gali tą pačią dieną ATSISTATYDINTI, kaip tai padarė M.Bastys. Pirmu numeriu turėtų būti pats Seimo pirmininkas V.Pranckietis, nes jam gėda dėl Seimo, kurio pirmininku jis yra. Net ir iš tos pozicjos neatsistatydina. Tai asmuo be garbės, sąžinės, be proto ir teisingumo supratimo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: