Moksleivių dainų šventėje skambės partizanų ir tremtinių dainos (video) (0)

Mokinių dainų šventė „Dainos iš tremties“ | jotvingiai.alytus.lm.lt nuotr.

Mokinių dainų šventė „Dainos iš tremties“ | jotvingiai.alytus.lm.lt nuotr.

Kovo 22 d. 10 val. Varėnos Kultūros centre (J. Basanavičiaus g. 2, Varėna) vyks nacionalinis dainų festivalis „Dainos iš tremties“. Minint partizanų vado Adolfo Ramanausko – Vanago metus šventėje skambės partizanų ir tremtinių dainos.

Renginyje bus paminėta ir didžiausia Baltijos šalių gyventojų masinio trėmimo operacija „Priboi“ („Bangų mūša), vykusi 1949 m. kovo 25-28 dienomis. Per šį trėmimą iš Lietuvos buvo ištremta 32 tūkst., o iš visų Baltijos šalių – arti 100 tūkst. gyventojų. Renginys jaunimui primins sovietinės okupacijos netektis ir didvyrišką partizaninį pasipriešinimą. 

Ši šventė „Dainos iš tremties“ tampa tradicine – šiemet jis vyks jau penktą kartą. Renginyje dalyvaus maždaug 300 dalyvių iš 21 mokyklos. Mokiniai  atliks autentiškas partizanų ir tremtinių dainuotas dainas. Daugelis senų dainų skambės naujai, su specialiai renginiui paruoštomis meninėmis kompozicijomis ir aranžuotėmis.

Dainų festivalį „Dainos iš tremties“ rengia Tarptautinė komisija kartu su Varėnos „Ąžuolo“ gimnazijos Tolerancijos ugdymo centru. Šie atmintinų istorinių datų minėjimai yra sudėtinė Tarptautinės komisijos su partneriais įgyvendinamos „Mokymo apie totalitarinių režimų nusikaltimus, nusikaltimų žmoniškumui prevencijos ir tolerancijos ugdymo programos“ dalis.

Trumpas renginio, vykusio 2017 m., pristatymas:

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Švietimas, Vaizdai ir garsai, Vaizdai sielai, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: