LRT vadove išrinkta Monika Garbačiauskaitė-Budrienė (14)

Monika Garbačiauskaitė-Budrienė | Youtube.com stop kadras

Monika Garbačiauskaitė-Budrienė | Youtube.com stop kadras

Kovo 20 d. Lietuvos radijo ir televizijos (LRT) taryba išrinko naują LRT vadovą. Naująja LRT vadove išrinkta buvusi ilgametė internetinio naujienų portalo Delfi.lt vyriausioji redaktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė.

Be M. Garbačiauskaitės-Budrienės LRT generaliniais direktoriais siekė tapti dar 11 pareiškėjų:  dabartinis LRT vadovas Audrius Siaurusevičius, buvęs agentūros BNS vyriausiasis redaktorius Artūras Račas, LRT darbuotojas Aldaras Stonys, istorikas Bernardas Gailius, šoumenas, TV laidų vedėjas, buvęs Seimo pirmininkas Arūnas Valinskas, LRT darbuotojas Justas Senapėdis,  signataras Zigmas Vaišvila, TV laidų prodiuseris Kristupas Krivickas,  Kultūros ministerijos kancleris Laimonas Ubavičius,  teisininkas Liudvikas Ragauskis,  viešosios įstaigos „Kultino“ direktorė Jūratė Černiauskienė.

LRT Tarybai šiuo metu priklauso: žurnalistas, VU Žurnalistikos instituto dėstytojas, LRT Tarybos pirmininkas Žygintas Pečiulis, Mykolo Romerio universiteto profesorius Darijus Beinoravičius, dailėtyrininkė Jolita Jablonskienė, poetas, eseistas, vertėjas Kornelijus Platelis, Kauno arkivyskupijos atstovas spaudai Darius Chmieliauskas, žurnalistas, rašytojas Liudvikas Gadeikis, žurnalistė Dalia Kutraitė-Giedraitienė, teisininkė Giedrė Lastauskienė, signataras Vytautas Plečkaitis, dailininkas Raimondas Savickas, Vilniaus universiteto profesorė Vilija Targamadzė, teisininkas Andrius Puksas.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė, Žiniasklaida | Žymos: , , , , , .

14 komentarų

 1. Arūnas:

  palaukus bet 100 dienų matysis į kurią pusę sukamas LRT vairas. Įdomu, ar bus atsižvelgta į daugkartinius žmonių prašymus LRT televiziją pavadinti Lietuvos televizija

 2. Žemyna:

  Matysime, ar pagrindinis turinys nebus tai, ko Delfyje pilna net ir vidury dienos būdavo – mergelių apatinių žandų nuotraukų pačiame viršuje ir tekstų atitinkama tema…

 3. LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS:

  Kai okupantas išėjo pasilikdamas (ir LRT taryboje), tai Lietuvos televizijos sisigrąžinimas nusikelia vėlesniems laikams.

 4. Lina:

  Esu nusivylusi. Bet yra gi kiti kanalai , o tikrų netendencingų žinių manau kaip nebuvo taip nebus.

 5. Jeigu nacionalinis transliuotojas ir toliau važiuos facebook’iniu – buitinės sąmonės ištransliavimo paslaugų keliu, kas, matyt, atitinka politikų intelektualinį lygį, tai to Lietuvos nacionalumo naikinimas, jos kultūros, istorijos niekinimo, juokelių iš jų gamyba Lrt programoms vyks ir toliau.
  Pirmiausiai reikalinga pertvarkyti LRT tarybos sudarymą ir padidinant jos vaidmenį nacionalinio transliuotojo programų turiniui. Reikalingas nepriklausomų principų laikymasis nušviečiant valdžios asmenų pozicijas ir veiksmus, ypač ištransliuojant juos analitiškai kritikuojančias nuomones įvairiose valstybės valdymo srityse.
  Pirmiausiai nacionalinis žodis suteiktinas pagal tai, ar asmuo turi ką pasakyti savo veiklos, darbo bare, gali argumentuotai analizuoti konkrečių valdžios asmenų vykdomą vidaus ir užsienio politiką. Imkime, pvz., Lenkijos valdžios ginčai su Briuseliu yra teisės nesilaikymo klausimas. Ir čia atvykus Dudai į Vilnių Grybauskaitė nei iš šio nei iš to pareiškia, kad Lietuva prieš Briuselį stos teisės pažeidėjos Lenkijos pusėje. Tačiau Lenkijos teisės nesilaikymo esmė visuomenėje nei teisės teorijos, nei jos praktikos lygyje nėra nušviesta, analizuota – viešoji nuomonė dėl to, kad Lenkija nepaiso teismų, teisinės valdžios nepriklausomumo principo, nėra deramai ištransliuota. O tai gali būti, kad toks Prezidentės veiksmas neatitinka didžiosios visuomenės dalies nuomenės. LRT nesima tai pagarsinti. Sutūpta lyg vištų ir tupima… Tas pats yra ir pabėgėlių klausimu – Lenkija atsiradus ES šiam iššūkiui jį sprendžiant nesisolidarizuoja su kitomis ES šalimis, nepaiso Briuselio nutarimo. Taigi ir vėl Lenkija savo elgesiu kelia save aukščiau kitų. Taigi, kaip čia gali būti mums pakeliui su ja… Žodžiu, visur kiaurai LRT nevykdo savo nacionalinės misijos, tačiau LRT taryba sau ramiausiai tyli… Tai kas čia yra – jos neišmanymas, ar atitinkamas susigiedojimas su svetimųjų Lietuvai nevalstybiniais, nedemokratiniais interesais. Tad ar dera Lietuvai dėtis su tokia Lenkija. Arba vėl Pranskiečio- Skvernelio, kaip suprastina, yra pasikviečiamas Lenkijos Seimo maršalka ir iš Seimo tribūnos rėžia žečpopolitinės, pilsudskinės dvasios kalbas, – nacionalinės misijos vykdytojas jas transluoja, tačiau po to tyli, o tyla reiškia pritarimą… Tai kokios nacionalinės dvasios tada yra ta LRT taryba…

 6. Žemyna:

  Naujoji vadė LRT 11 val. radijo laidoje pasakė, jog ir toliau plės savo veiklą soc. tinkluose. Nesilankau juose, nežinau, kokia ta LRT veikla, ar tikrai pagirtina.
  Mane domina vienas labai svarbus dalykas – ar jau tikrai NACIONALINĖS TV ir radijo transliacijos pasiekia visus iki vieno atokiausius LT kampelius? Prieš keletą metų čia pat esančios Vilnijos(!!!) gyventojai guodėsi, jog jų lietuviškos transliacijos nepasiekia, nes tuo techniškai per ketvirtį amžiaus taip ir nepasirūpinta, kad visą tą laiką jie mato tik BY ir PL transliacijas, bei BY retransliuojamus RU kanalus!
  Jei padėtis ir tebėra tokia pat, tai kitaip, kaip kenkimu valstybei šito vadinti neįmanoma, nes PATYS įstūmėme tuos žmones į priešiškos mums propagandos lauką, o paskui fariziejiškai tyčiojamės iš jų, kad jie pasiduoda Kremliaus ir Batkos bei kitos kaimynės propagandai… O brangiosios kaimynės tik džiūgauja ir naudojasi mūsų piktybišku apkiautimu. Niekas negeba taip valstybei pakenkti, kaip jai pakenkia apkiautusios jos viršūnėlės.
  Kitas dalykas – daugybė žmonių negali sau leisti turėti ir TV kabelio, ir interneto. Mokyklinio amžiaus vaikų ar studentų turintiems iš dviejų tenka rinktis kompiuterį bei internetą (žinoma, ne pačius galingiausius). O internetu būtent mūsų nacionalinė TV matoma prasčiausiai, reikia turėti kantrybės žiūrėti nuolat trūkinėjantį vaizdą ir garsą, kai komercinės bei užsienio TV laidos matomos kuo puikiausiai.
  Jei ir naujoji direktorė nematys, jog tai strateginės reikšmės problema, jog skurdžiau gyvenantys ir internetu stumiami į kaimynių rankas… Žinodami, kaip uoliai kaimynės darbuojasi tame krašte, galime neabejoti, jog dabar, gavę mūsų pažadą dėl dar patogesnių PL TV retransliacijų (MŪSŲ sąskaita), kaimynės pasirūpins, kad kiekvienuose namuose būtų per kur jas žiūrėti, jų tiesų klausytis…

  • Pikc:

   Pirma, tai NĖ VELNIO ne nacionalinė TV – “elertė” jau seniai tokia nebėra. Antra, ar tikrai tiek jau daug tie Pietryčių Lietuvos gyventojai praranda, to dezinformacijos kanalo nematydami? Taip, jie dabar mums priešiškos propagandos įtakoje – bet ar “elertė” propaganda labai mums draugiška? O dėl “kaimynių tiesų klausymosi” – gi dabartinė liberastinė propaganda transliuoja iš esmės tas pačias “tiesas” atkartoja (lenkų propagandos atveju), arba savo elgesiu tas “tiesas” patvirtina (rusų propagandos atveju).

 7. Pikc:

  Pacituosiu labai taiklų Blogerio Zeppelinus pastebėjimą: “Kaip netikėta! Staigmena – beveik, kaip Putino trečioji kadencija” 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: