Vėluojančių savivaldybių administracijos turės atsakyti už „vaiko pinigų“ išmokėjimo vilkinimą (0)

Tomas Tomilino | asmeninė nuotr.

Tomas Tomilino | asmeninė nuotr.

Kovo 15 dienos duomenimis, 4 iš 5 atvejais sprendimai dėl vaiko pinigų mokėjimo jau priimti. Iš viso gauta 265,4 tūkst. prašymų dėl 356,6 tūkst. vaikų.

„Ministerijos turimi duomenys rodo, jog turime nepaaiškinamai ilgą prašymų nagrinėjimo procesą šešiose savivaldybėse – Kupiškio, Klaipėdos miesto, Šiaulių rajono, Panevėžio miesto ir ypač – Vilniaus miesto. Jeigu 30-yje savivaldybių išnagrinėta 98-99% prašymų, o penkiasdešimtyje rodiklis viršija 90%, tai Vilniuje išnagrinėta mažiau nei pusė gautų prašymų – vos 47,7 procento. Visi Vilniaus atsikalbinėjimai, kad kalti visi kiti, bet ne Vilniaus savivaldybė administracija atsimuša į dviejų faktų sieną. Vilnius gavo beveik milijoną eurų papildomiems darbams rengti, o Kaunas tvarkosi daug geriau turėdamas tam mažiau darbuotojų. Visiškai neaišku, kodėl pažangia save vadinančia savivaldybėje popieriniai prašymai apdorojami greičiau nei elektroniniai“, –  stebėjosi Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkės pavaduotojas Tomas Tomilinas.

Vilniaus miesto savivaldybė yra sulaukusi 53,3 tūkst. prašymų mokėti vaiko pinigus, tačiau apdorota tik 25,4 tūkst. prašymų. Didelis informacijos srautas negali būti pateisinama priežastis, nes, pavyzdžiui, Kauno miesto savivaldybė yra sulaukusi 28,0 tūkst. prašymų ir 24,5 tūkst. atvejų jau priimti sprendimai.

Pasak Tomo Tomilino, Vilniaus miesto administracija turėtų skubiai imtis priemonių ir reaguoti į tėvų nepasitenkinimą. Kitu atveju ministerija turėtų imtis skubių priemonių ir atšaukti specialią beveik 1 mln. eurų tikslinę subsidiją Vilniui (bei atitinkamai mažesnes sumas kitoms savivalybėms), kuri ir buvo skirta būtent šio pirminio dokumentų srauto tvarkymui. Savo ruožtu teisės aktų reikalavimų nesilaikančios savivaldybės turėtų savo sąskaita padengti delspinigius laiku pinigų nesulaukiantiems tėvams.

Ministerijos duomenimis, operatyviausiai prašymus išmokėti vaiko pinigus tvarko šios 10 savivaldybių:

Zarasų raj. – 99,9%
Švenčionių raj. – 99,7%
Anykščių raj. – 99,7%
Ukmergės raj. – 99,7%
Alytaus m. – 99,7%
Skuodo raj. – 99,6%
Rietavo – 99,6 %
Mažeikių raj. – 99,6%
Kalvarijos – 99,6%
Radviliškio raj. – 99,5%

Labiausiai vėluojančios savivaldybės:

Vilniaus m. – 47,7%
Kupiškio raj. – 60,4%
Klaipėdos m. – 60,7%
Šiaulių raj. – 66,6%
Panevėžio m. – 68,8%
Elektrėnų – 71,1%
Marijampolės – 77,4%
Klaipėdos raj. – 79,9%
Vilniaus raj. – 82,6%
Kauno raj. – 83,3%

Pinigai už vaiko pinigus turi būti pradėti mokėti ne vėliau kaip 25 kito mėnesio dieną po prašymo pateikimo.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: