Pietryčių Lietuvoje bus retransliuojamos Lenkijos televizijos programos (8)

gotmesh.org nuotr.

gotmesh.org nuotr.

Nuo kovo 9-os d. įsigaliojo susisiekimo ministerijos ir AB Lietuvos radijo ir televizijos centro (LRTC) sutartis dėl lenkiškų televizijos programų retransliavimo Pietryčių Lietuvos teritorijoje . Šios sutarties pagrindu LRTC kreipsis į Lietuvos radijo ir televizijos komisiją dėl licencijos retransliuoti numatytas programas ir ne vėliau kaip per mėnesį nuo licencijos gavimo, tikėtina, gegužės mėn., pradės retransliavimą.

Pietryčių Lietuvos gyventojai jau netrukus galės matyti penkias Lenkijos televizijos programas, transliuojančias informacinio, pažintinio ir pramoginio turinio laidas. Vilniaus, Šalčininkų ir Švenčionių miestuose ir rajonuose lenkiškas programas „TVP Info“, „TVP Polonia“, „TVP Historia“, „Nuta.TV“ ir „Power TV“ retransliuos Susisiekimo ministerijos skelbtą konkursą laimėjęs AB Lietuvos radijo ir televizijos centras.

„Lietuvoje matomos Lenkijos nacionalinės televizijos programos leis arčiau susipažinti su kaimynine šalimi, suteiks galimybę tiesiogiai išgirsti šios šalies aktualijas ir plėsti akiratį lenkų kalba. Lenkiškai kalbantiems Lietuvos žmonėms tai bus ir naujas langas į Europos Sąjungos informacinę erdvę“, – sakė susisiekimo ministras Rokas Masiulis.

Lenkiškų televizijos programų rinkinį pasiūlė pats LRTC, laikydamasis konkurso reikalavimų dėl numatomų retransliuoti programų įvairovės. Lietuvos žiūrovai matys tris Lenkijos televizijos „Telewizja Polska S.A.“ ir dvi „Michal Winnicki Entertaiment“ programas.

Transliuotojo „Telewizja Polska S.A.“ programa „TVP Info“ yra svarbiausia informacinė naujienų programa, supažindinantis su naujausiomis Lenkijos ir pasaulio politikos, ekonomikos, kultūros, sporto aktualijomis, naujienomis ir svarbiais įvykiais. Lenkiškai auditorijai Europoje ir pasaulyje skirta to paties transliuotojo programa „TVP Polonia“ rodo televizijos serialus, biografinę ir istorinę dokumentiką, filmus, koncertus ir spektaklius. Lietuvoje taip pat bus matomas „TVP Historia“ – populiariausia Lenkijoje istorijos ir antra pagal populiarumą pažintinė programa, transliuojanti filmus ir laidas apie Lenkijos, Europos ir pasaulio istoriją bei gamtos dokumentiką.

Pasirinktos ir dvi muzikinės pramoginės transliuotojo „Michal Winnicki Entertaiment“ programos – „Nuta.TV“, transliuojanti populiariausius šiuolaikinius ir paskutinio dešimtmečio muzikos kūrinius, ir „Power TV“, kurioje – populiariausi 80-ųjų ir 90-ųjų metų muzikos kūriniai, o apie pusė laiko skiriama lenkų muzikai.

Lenkiškos televizijos programos bus retransliuojamos skaitmeninės antžeminės televizijos tinklu, nekoduotu būdu. Tai reiškia, kad retransliacijos aprėpties zonoje šias programas bus galima matyti nemokamai, tam antžeminės televizijos naudotojai savo TV imtuvuose turės atlikti automatinę programų paiešką.

Televizijos programas bus galima priimti įprastinėmis antenomis, nukreipus jas į artimiausią numatytoje teritorijoje esantį siųstuvą. Atviroje vietovėje rekomenduojamas antenos įrengimo aukštis – 10 m virš žemės paviršiaus, o užstatytoje miesto teritorijoje, kai antena įrengta ant pastato stogo, – ne žemiau kaip 10 m aukštyje.

Minėtoms Lenkijos televizijos programoms retransliuoti Lietuvoje bus skiriama apie 349 tūkst. eurų per metus. Sutartis su retransliuotoju sudaryta vieneriems metams, numatant galimybę pratęsti šią sutartį dar du kartus po vienerius metus.

Lietuvos statistikos departamento duomenimis, Pietryčių Lietuvos teritorijoje – Vilniaus mieste ir rajone bei Šalčininkų ir Švenčionių rajonuose yra 697 880 gyventojų.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė, Žiniasklaida | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , .

8 komentarai

 1. Antanas St.:

  Kažin, kas jas ten žiūrės? Vietiniai, kurie geriau supranta rusiškai negu lenkiškai? Juk ten lenkiškai gerai supranta ir kalba tik polonistai, bet jų “Vilenščyznoje” nėra tiek daug, kad vertėtų retransliuoti tiek Lenkijos programų! Kažkoks marazmas…

 2. Visiška kapituliacija LRT Siaurusevičiui valdant, tai dar vienas iš valstybės pardavimo Lenkijai veiksmų. Jeigu LRT su jai skirta misija nesusidoroja ir valstybės valdžia įsileidžia į Pietryčių Lietuvą buvusios jos okupantės Lenkijos TV, tai reikalinga atitinkamai sumažinti LRT biudžetą. Tylima apie tai kam teks apmokti už tas programas transliuojančius siųstuvus ar jeigu bus tik kabelinė TV, tai kieno lėšomis bus apmokamos su tuo susijusios išlaidos. Apskritai, ką veikia politinės partijos demokratinėje šalyje, juk partijos taip pat yra išlaikomos iš biudžeto lėšų. Visiškas valstybės nuvaldymas…

  • Žemyna:

   Kitaip, kaip valstybės išdavystė negali vertinti padėties, kai daugybę metų labiausiai pažeidžiamų LT savivaldybių gyventojai buvo aprūpinami TIK kaimynių jų kryptimi retransliuojamų kanalų TV, o valstybinės TV tų vietovių gyventojai – net lietuviai – nematė! Žmonės atiduoti kaimynių „globai”, o mes dar stebimės, kad ten visi tokie „pripumpuoti”.

 3. Aha:

  Tai kad musu liankai lenku kalbos nemoka… As matau cia kitokius dalykus nei nora isiteikti liankakalbiams.

 4. Albinas Vaškevičius:

  O kodėl visoje Lietuvoje nematome savo visų lietuviškų 25 regioninių televizijų?
  https://lt.wikipedia.org/wiki/S%C4%85ra%C5%A1as:Lietuvos_televizijos_kanalai

  Pavadinimas Pilnas pavadinimas Įkurta Regionas Svetainė

  KobraTV Kobra TV 2008 m. Kaunas itv.kobra.ktu.lt
  Roventa Mažeikių regioninė televizija „Roventa“ 2004 m. Mažeikiai http://www.roventa.lt
  Žemaitijos TV Žemaitijos televizija 2005 m. Telšių apskritis http://www.tktv.lt
  LN televizija LN televizija 2005 m. Plungės rajonas http://www.lntv.lt
  Splius Šiaulių regiono televizija „Splius“ 1994 m. Šiauliai http://www.splius.lt
  Šiaulių TV(HD) Šiaulių apskrities televizija 1991 m. Šiaulių apskritis http://www.stv.lt
  ATV Aukštaitijos televizija 1994 m. Panevėžys http://www.atv.lt
  Pan TV Panevėžio nepriklausoma televizija 1993 m. Panevėžys http://www.pantv.lt
  KTV plius KTV plius 2000 m. Panevėžio rajonas http://www.ktvplius.lt
  Kupiškėnų studija Kupiškėnų studija 1996 m. Kupiškis http://www.kupiskis.lt
  Dzūkijos TV Dzūkijos televizija 1996 m. Alytus http://www.dzukijostv.lt
  DRT Druskininkų regiono televizija 2004 m. Druskininkai http://www.drt.lt
  KKTV Kėdainių krašto televizija 1994 m. Kėdainiai http://www.kedainiai.info/kktv
  TV7 TV7 2001 m. Jonava http://www.tvseptyni.info
  AVVA AVVA 1992 m. Jonava http://www.avva.lt
  Jonavos TV Jonavos televizija 2013 m. Jonava http://www.jonavostv.lt
  Marijampolės TV Marijampolės televizija 1989 m. Marijampolė http://www.marijampolestv.lt
  Pūkas-TV (HD) Pūkas-TV 2001 m. Kauno apskritis http://www.pukas.lt
  INIT TV (HD) INIT TV 1993 m. Kaunas http://www.init.lt
  INIT Ekstra TV INIT Ekstra TV ???? m. Kaunas http://www.init.lt
  INIT Play TV INIT Play TV ???? m. Kaunas http://www.init.lt
  GNTV (HD) Gerų Naujienų TV 2013 m. Panevėžys http://www.gntv.lt
  Vinita Kabelinė televizija „Vinita“ 1993 m. Vilnius http://www.vinita.lt
  RKTV Raseinių krašto televizija 2006 m. Raseiniai http://www.raseiniutv.lt
  Sugardas Sugardas 2006 m. Visaginas http://www.sugardas.lt

  Bet kuriame Norvegijos regione matomos vìsos Norvegijos regioninės televizijos. Kol visuose Lietuvos regionuose nematysime visų Lietuvos regioninių televizijų nereikia vietoj jų brukti okupantų televizijų.
  Anksčiausiai 1991 metais įkurta Šiaulių apskrities televizija. Taigi net per 27 metus nesugebėta pradėti transliuoti nei vienos regioninės televizijos visoje Lietuvoje. Skaitmeninės televizijos įvedimas įgalino transliuoti 10 kartų daugiau kanalų. Kur tie kanalai? Kodėl jie pūva, pelyja? Kyla įtarimas, kad jie saugojami naujiems būsimiems okupantams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: