Nors Seimas M. Basčio dėl ryšių su KGB nenubaudė, bet jis atsistatydino pats (video) (3)

Mindaugas Bastys | Penki.lt nuotr.

Mindaugas Bastys | Penki.lt nuotr.

Kovo 14 d. Seimo nariai slaptu balsavimu nusprendė nešalinti Mišrios Seimo grupės nario, buvusio socialdemokrato Mindaugo Basčio iš Seimo nario pareigų dėl ryšių su KGB ir Seimo nario priesaikos sulaužymo bei šiurkštaus Lietuvos Respublikos Konstitucijos pažeidimo.

Seimo nariai nepalaikė 2017 m. gruodžio 22 d. Konstitucinio Teismo (KT) išvados, kurioje pažymima, kad M. Bastys sulaužė priesaiką ir šiurkščiai pažeidė Konstituciją, nuslėpęs savo ryšius su buvusiu KGB darbuotoju Piotru Vojeika.

72 seimūnai pritarė KT išvadai, 21 balsavo buvo prieš, 24 susilaikė, 11 seimūnų sugadino savo balsavimo biuletenius. Tam, kad M. Basčio Seimo nario mandatas būtų panaikintas, turėjo pritarti ne mažiau kaip 85 Seimo nariai, todėl KT išvadai pritarta nebuvo ir Lietuvai prasikaltęs KGB-istų bičiulis liko Seime.

Po skandalingojo balsavimo dėl Konstituciją ir Seimo nario priesaiką sulaužiusio M. Basčio, pasigirdo raginimų protestuoti ir kovo 15 d. prie Seimo surengti mitingą.

Tačiau, nelaukdamas tolimesnių įvykių  M. Bastys nusprendė iš Seimo trauktis pats. Apie tai jis pranešė šiandien (kovo 14 d.) Seime surengtoje spaudos konferencijoje:

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .

3 komentarai

 1. Žemyna:

  Ar tik nebus prispaudę tie, kas savo balsavimu „prieš” jį gelbėjo?
  Ar tik neliepė, sykį jau įkliuvo, trauktis ir netrukdyti jiems toliau ramiai ta pačia kryptimi darbuotis?

 2. ****:

  Kam tada slaptas balsavimas, jei to negalima daryti

 3. arvydas:

  Arvydas Damijonaitis • Vilniaus universitetas / Vilnius University
  DĖMESIO DĖMESIO! Įvedu į posovietinės Lietuvos diskusijų erdvę neregėtą,negirdėtą terminą ANTILIETUVIZMAS. Pagarbiai Arvydas Damijonaitis

  ANTILIETUVIZMAS. ŽODŽIO IR MOKSLINIO TYRIMO LAISVĖS VARŽYMAS LR SEIME.

  Okupantai, raudonieji NKVD-KGB, Kremliaus „komisarai“(80 proc. žydų tautybės nusikaltėlių) nužudė Lietuvoje milijoną lietuvių..Okupantai atėmė ir tautos protą- iki šiol LR Seimas nesugeba realizuoti Okupacinės žalos atlyginimo Įstatymo nuostatų, tapome emigracijos kloaka, kurioje siautėja OKUPACIJOS RELIKTAI. Vigilijaus Sadausko atstatydinimas – gėdingas LR Seimo „gojų“ pasirinkimas – reiškia žodžio ir mokslinių tyrimų laisvės varžymą Lietuvoje, antilietuvizmo įteisinimą. Vigilijaus Sadausko atstatydinimas remiasi klastingu „kvislingų“ melu, yra teisiškai nepagrįstas. Kodėl draudžiami aktualūs moksliniai tyrimai? Pagarbiai Arvydas Damijonaitis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: