Nors Seimas M. Basčio dėl ryšių su KGB nenubaudė, bet jis atsistatydino pats (video) (3)

Mindaugas Bastys | Penki.lt nuotr.

Mindaugas Bastys | Penki.lt nuotr.

Kovo 14 d. Seimo nariai slaptu balsavimu nusprendė nešalinti Mišrios Seimo grupės nario, buvusio socialdemokrato Mindaugo Basčio iš Seimo nario pareigų dėl ryšių su KGB ir Seimo nario priesaikos sulaužymo bei šiurkštaus Lietuvos Respublikos Konstitucijos pažeidimo.

Seimo nariai nepalaikė 2017 m. gruodžio 22 d. Konstitucinio Teismo (KT) išvados, kurioje pažymima, kad M. Bastys sulaužė priesaiką ir šiurkščiai pažeidė Konstituciją, nuslėpęs savo ryšius su buvusiu KGB darbuotoju Piotru Vojeika.

72 seimūnai pritarė KT išvadai, 21 balsavo buvo prieš, 24 susilaikė, 11 seimūnų sugadino savo balsavimo biuletenius. Tam, kad M. Basčio Seimo nario mandatas būtų panaikintas, turėjo pritarti ne mažiau kaip 85 Seimo nariai, todėl KT išvadai pritarta nebuvo ir Lietuvai prasikaltęs KGB-istų bičiulis liko Seime.

Po skandalingojo balsavimo dėl Konstituciją ir Seimo nario priesaiką sulaužiusio M. Basčio, pasigirdo raginimų protestuoti ir kovo 15 d. prie Seimo surengti mitingą.

Tačiau, nelaukdamas tolimesnių įvykių  M. Bastys nusprendė iš Seimo trauktis pats. Apie tai jis pranešė šiandien (kovo 14 d.) Seime surengtoje spaudos konferencijoje:

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: