Seime iškilmingai paminėta Kovo 11-oji (tiesioginė transliacija, video) (3)

Kovo 11-oji | Alkas.lt koliažas

Kovo 11-oji | Alkas.lt koliažas

Kovo 11-ąją Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos proga Lietuvos Respublikos Seime įvyko iškilmingas minėjimas, skirtas Nepriklausomybės atkūrimo dienai ir Lietuvos laisvės kovų sąjūdžio (LLKS) ginkluotųjų pajėgų vado Adolfo Ramanausko-Vanago 100-osioms gimimo metinėms bei Valstybės Nepriklausomybės stipendijos įteikimo iškilmės.

Iškilmingame minėjime dalyvavo Latvijos Saeimos pirmininkė Inara Murniecė, Lenkijos Seimo pirmininkas Marekas Kuchcinskis (Marek Kuchcińsk), Estijos parlamento vadovas Eikis Nestoras, Islandijos Altingo pirmininko pirmasis pavaduotojas Gudjonas S. Brjansonas, Airijos ir Vokietijos parlamentų nariai, Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio ginkluotųjų pajėgų vado A. Ramanausko-Vanago dukra Auksutė Ramanauskaitė-Skokauskienė.

Sveikindamas minėjimo dalyvius ir Tautą su nepriklausomybės atkūrimu Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis ragino saugoti valstybę ir nepriklausomybę. „Minėdami valstybės nepriklausomybės atkūrimo šimtmetį, pasirašėme „Šimtmečio deklaraciją“, linkėdami Lietuvai amžinai išsaugoti valstybę, nepriklausomybę ir demokratiją. Dabar tai kiekvieno iš mūsų atsakomybė“, – sakė Seimo pirmininkas.

Po to sveikinimo kalbas sakė Latvijos Seimo Pirmininkė Inara Murniecė, Lenkijos Seimo Pirmininkas Marekas Kuchcinskis, Nepriklausomybės Akto signataras Česlovas Vytautas Stankevičius, pirmasis atkurtos nepriklausomos Lietuvos vadovas prof. Vytautas Landsbergis, Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio ginkluotųjų pajėgų vado, 1949 m. vasario 16 d. Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio Tarybos deklaracijos signataro A. Ramanausko-Vanago dukra Auksutė Ramanauskaitė-Skokauskienė.

Kovo 11-osios akto signataras Česlovas Stankevičius trumpai apžvelgė Lietuvos kelią į 1990-jų metų nepriklausomybę:

 

Pirmasis nepriklausomybę atkūrusios Lietuvos vadovas prof. Vytautas Landsbergis, negalėjęs dalyvauti iškilmingame minėjime dėl ligos, savo sveikinimą  Kovo 11-osios proga perdavė vaizdo įrašu. Jis ne tik pasidalino mintimis apie tai, kas ir kaip buvo, bet ir išreiškė rūpestį apie tai kas iki šiol nespėta apgalvoti ir padaryti, ragino teisininkus grįžti prie partizanų naikinimo bylų:

Per minėjimą Seime istorikui Norbertui Černiauskui buvo įteikta Valstybės Nepriklausomybės stipendija, o partizanui Bronislovui Juospaičiui – skulptūra „Žinia“.

Viso iškilmingo Kovo 11-osios minėjimo tiesioginės transliacijos vaizdo įrašas:

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .

3 komentarai

  1. Kažkodėl Lenkijos Seimo maršalkos kalboje jau nebeliko minčių, kur paminimas ir Partizanų pajėgų vadas Adolfas Ramanauskas- Vanagas. Kieno tai darbas?

  2. ****:

    Keista,kodėl Pranskietis pradėjo Lietuvos nrpriklausomybės šimtmečio minėjimą sveikindamas lenkiškai. Ar jau mes nebe Lietuva??

  3. Dėl to, kad Pranskietis minėjimą pradėjo sveikindamas lenkiškai, o kitomis kalbomis nieko nesveikino, tai apskritai kažkoks nelogiškumas, valstybinės kalbos paniekinimas tokios sukakties proga. Jeigu taip kalbėtų iš kokio Kauno, tai dar būtų galima suprasti, o dabar iš valstybės sostinės, valstybės Nepriklausomybės atkūrimo minėjimo proga, tai akivaizdus Konstitucijos pažeidimas, valstybinės savigarbos neturėjimas. Ar gali Seimas tokiems asmenims ir toliau patikėti eiti valstybinės valdžios pareigas. Kur opozicija, ar iškels Seime jam nepasitikėjimo klausimą?…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: